Miért nem hold kőből vannak a napelemek?
#1 A Hold nem elég nagy ahhoz, hogy kielégítse a napcellák iránti igényeket.
#2 A Holdkő véges forrás.
#3 Gazdaságtalan lenne a hazahozásuk
#4 Komoly kétségeim vannak azzal kapcsolatban, hogy jó lenne erre a célra.
"a napnak a fénye tükröződik vissza róla ilyen fényesen akkor a napelemek miért nem hold kőből vannak ha ilyen fényesen képes visszatükrözni a napfényt"
Csak gondold végig. Ha sok fényt tükröz vissza, akkor kevés az, ami elnyelődik és áramot tud termelni. Biztos, hogy jó ez napelemnek?
Talán mert a napelemeknek pont az a feladata, hogy a lehető legtöbb fényt nyeljék el. Mégis mit érnénk el azzal, ha visszatükröznénk?
Ráadásul hogyan tudnánk holdkövet ilyen ipari mértékben beszerezni?
"csak a napnak a fénye tükröződik vissza róla ilyen fényesen"
Ha tényleg annyira "fényesen" tükröződne, akkor egy teliholdas éjszaka olyan világosnak kéne lennie, mint egy erősen borús nappalon. Valójában elég rosszul veri vissza a fényt. (Ld: Hold albedója.) Egy sima olcsó tükör is sokkal jobb választás lenne, vagy akár egy vékony réteg konyhasó.
"ha ilyen fényesen képes visszatükrözni a napfényt akkor nyilván ezzel nagy hőt is termel"
Nem, pont fordítva. Minél több sugárzást ver vissza, annál kevesebbet nyel el. Márpedig a hőmérsékletét az elnyelt sugárzás emeli. Akkor melegedne fel jobban, ha sötétebb lenne a felszíne, akár fekete. (És nem, a Vénusz itt nem jó példa.)
Sétálj végig mezítláb a nyári napsütésben fehér márványon és fekete aszfalton, hogy melyiknél milyen hangot adsz ki közben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!