Mikortól lehet kapni azokat a Marsi viszonyokra is kifejleszetett napelemeket, amiket már egy ideje igérnek? Sehol nem találok róla infót.
solarGyula !
Hogy is van ez a germánium alapú napelemekkel?
Hogy miért is jobbak a világűrben?
Fejts már ki bővebben mert nem értem..
Azért kérdeztem, mert valami nem stimmelt a válaszodban.
Az űrbéli napelemek (és melyeket rakétával szállítanak) általában GaAs alapúak. ("multijunction" több P-N átmenet egymáson).Ezekkel lehet a legnagyobb hatásfokot elérni,36% fénykoncentráció nélkül, és 44% fénykoncentrátor optikával.Az igaz hogy a legalsó P-N átmenet tartalmaz germániumot mert az optikai küszöbenergiája meglehetősen kicsi, így tudja hasznosítani a hosszabb hullámhosszakat azonban emiatt ezeket a napelemeket germánium alapúnak nevezni hát nem szokás. Ezek a napelemek gallium-arzenid alapúak. (GaAs). Egyrészt ez az alapanyag jobban bírja az űrben gyakori részecske sugárzást (napszél egyebek).Másrészt mivel az űrbe feljuttatni minden egyes kilogrammot kb 10.000 USD-be kerül emiatt a napelem hatásfoka kiemelten fontos. A napelem ára az előbb említett 10.000 USD/kg árhoz képest elhanyagolható. A kisebb méret/teljesítmény azért is hasznos mert az űrben lévő nagy sebességű törmelékekkel kisebb valószínűséggel találkozik.
kérdező, tehát olyan napelemet akarsz venni, ami max 6-7 hónapos üzemidővel rendelkezik?
Neked már nem is jó a hétköznapi 30-40 évet is kibíró verzió?
Megint különcködsz Balázska?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!