Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerinted hány év múlva jut...

Szerinted hány év múlva jut el oda az emberiség, hogy már nem lesz elegendő erőforrásunk a fennmaradáshoz (túlnépesedés, erdőírtás, környezetszennyezés)? Mi következik utána, drasztikus alkalmazott népírtás, esetleg III. világháború?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 3. 21:36
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Nem lesz ilyen soha
2021. ápr. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Véleményem szerint kihalni nem fog az emberiség, annál okosabbak vagyunk. 50-100 éven belül bekövetkezhet egy komolyabb viszály, mivel a népesség csak növekszik, de minden más csökken, amivel ellátják a szükségleteinket. Lehet visszatér a kommunizmus, komoly szabályok lesznek bevezetve, csak 1 gyerek lehet mindenhol, fejadagok, stb. Legrosszabb esetben lehet világháború, lehet a Holokausztnál sokkal komolyabb népírtás is. Meghalhat sokmillió, vagy akár milliárd ember is. Ezek a gondolatok teljesen jogosak, én is hasonlóan gondolom. Ugyanis az éhező emberek nem fognak ölbe tett kézzel ülni egy ilyen helyzetben, míg a rangsorban elől helyezkedők mindent megkapnak, mert kb. ez lesz. Felkelések, háború, sok gyilkosság... De ettől függetlenül túlélők mindig lesznek, bármilyen háború kevés lenne, hogy maradéktalanul kipusztuljon az emberiség. Tekintve hogy mennyit fejlődtünk csak az utóbbi 50 évben, én el tudom képzelni, hogy a táplálék gondokra is találnak majd megoldást, pl tablettákat gyártanak majd, 2000/2500 kcal tartalmú készítmények, amely egyenlő arányban tartalmaz mindent, amire szüksége van a szervezetnek, zsír, szénhidrát, fehérje, stb... Mintha bevennél egy szem fájdalomcsillapítót, úgy beveszed majd a napi menüdet egy db tabletta formájában... Vízzel pedig nem lesz gond, az eső vizet és tengereket, óceánokat is használatba lehet venni, kiszűrni belőle a sót stb, hogy iható legyen. Párszáz év és már úgyis a mesterséges intelligencia lesz a minden, az ember nem lesz több puszta "kevésbé intelligens lénynél", amely csak arra kell hogy tanuljon és még több MI-t gyártson majd. Majd lesz teleportálás is a könnyebb utazás érdekében, meg mindenhol szupergyors metró/busz, az autó már nem lesz divat. Valahogy így képzelem el. De ez még párszáz év, mi már sosem tudjuk meg.
2021. ápr. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"nem lesz elegendő erőforrásunk"

Mármint kinek? Ugyanis már most vannak térségek, ahol rendszeres az éhezés és a vízhiány. Amikor a teljes népesség 60-70%-a éhezni fog, a vezető réteg ("fejlett világ") akkor is el lesz látva, és tovább nézi a foteljéből a segélykoncerteket és a szomorú CNN beszámolókat, ahogy most is.

2021. ápr. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Világháború a mi életünkben biztos nem lesz. Az erőforrásunk most sem elég, ha globális szinten nézzük. Nem kell ide sem háboú, sem népirtás, a "természetes" szelekció majd anélkül is elintézi. Ahogy nő a környezetszennyezés, romlik a levegőminőség, kevsbé lesz elérhető minőségi egészségügy az átlagembereknek, egyre több "mű" dolgot eszünk, előbb utóbb csökkenni fog a várható élettartam, és szépen lassan megáll a népesség egy tartható szinten.
2021. ápr. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Az emberiség nem fogja önmagát kiírtani, legfeljebb ekológiai katasztrófia vethet véget e fajnak.
2021. ápr. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A túlnépesedés miatt nem kell aggódnunk. A tudomány jelenlegi állása alapján a Föld népessége mintegy 11 milliárd főnél fog tetőződni a XXI. század végére, majd onnan csökkenő tendencia fog következni. Bővebb levezetés itt:

https://www.youtube.com/watch?v=FACK2knC08E


Ami az erőforrásokat illeti, vegyük sorra őket!

1. ENERGIA

Az elmúlt évtizedben az energia árak egyre jobban csökkenni kezdtek. Ez főleg annak köszönhető, hogy a megújuló energiaforrásokat olcsóbban, egyre jobb életciklusra vetített CO2 kibocsátás mellett lehet előállítani. (Bár nagy mennyiségben jelenleg még mindig környezetszennyezőbb egy napkollektoros erőmű, mint egy atomerőmű! Itt még bőven van mit fejlődnünk!) Amennyire én látom, az energia árak a jövőben is csökkenni fognak és egyre jobb technológiák fognak előtérbe kerülni (pl. fúziós erőmű).

2. VÍZ

A bolygó édesvíz készletei drámaian csökkennek. Azonban, ahogy az első pont is mutatja, az energia árak is csökkennek. Ez előbb-utóbb lehetővé fogja tenni, hogy a sós vízből gazdaságos módon tudjunk édesvizet előállítani (t.i. ma még ez túl drága ahhoz, hogy a fejlődő országok is megengedhessék maguknak), ami meg fogja oldani a vízhiány problematikáját.

3. ÉLELEM

Az öntözés tehát a 2-es pont miatt nem fog gondot jelenteni. Sajnos a műtrágya használata az elmúlt 50-60 évben minimálisra csökkentette a megművelhető szántóföldek hektár-számát, ami egyre inkább rosszabbodni fog. Ugyanakkor e tekintetben a génmódosított élelmiszerek terén rendkívül komoly fejlődést vélek felfedezni, ezért számoljunk úgy, hogy a jövőben is a népesség 8-9%-a fog éhezni (úgy, ahogyan napjainkban is.) Ez tehát stagnáló tendencia. Úgy vélem, nem fog nagyobb konfliktusokat okozni, mint amilyeneket napjainkban okoz (regionális háborúk, szegénység, migráció).

4. ÉLHETŐ KÖRNYEZET

A környezetszennyezés megállításához meg kellene bénítanunk a fogyasztói társadalmat. A COVID-19 járvány alatt mindannyian láthatjuk, hogy egy ilyen kísérletnek mik a következményei: egész szektorok mennek csődbe, sok ember lesz munkanélküli. Ez az egyetlen olyan folyamat, amiben nem vagyok optimista: úgy vélem, az évszázad végére drasztikusan át fog alakulni az éghajlat. Ettől még nem fogunk kipusztulni, csak ezekhez a megváltozott életkörülményekhez kell majd alkalmazkodnunk.

2021. ápr. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Jó lenne megelőzni ezeket a dolgokat,nem?A túlnépesedés lokális probléma lehet néhol,az erdőírtás-meg kell nézni minek kell a fa/papír,földterület(amugy papír,fa ??én csak akk használom ha elengedtthetetlen tehat kb minimalist)A környezetszennyezés témában rengetetg lehetőség van hogy kisebb legyen és élhetőbb legyen a bolygó.
2022. júl. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
„A csapás végeredményben megszokott dolog, de amikor lesújt ránk, nehezen hiszünk a csapásban. Ugyanannyi pestis volt már a világon, mint amennyi háború. És mégis, a pestisek és a háborúk az embereket mindig készületlenül találják. … Ha kitör a háború, ezt mondják az emberek: „Nem tarthat sokáig, hiszen merő ostobaság." Semmi kétség, hogy a háború valóban merő ostobaság, ám ez nem gátolja meg abban, hogy sokáig tartson. Az ostobaság mindig rendületlen, és erre rá is jönne az ember, ha nem gondolna mindig önmagára. … A csapás nem emberszabású, bebeszéljük tehát magunknak, hogy a csapás valószerűtlen, rossz álom, majdcsak elmúlik. De nem mindig múlik el, egyik rossz álom a másik rossz álom után, és az emberek múlnak el és elsősorban a humanisták, mert nem voltak elővigyázatosak. A mi polgártársaink nem voltak vétkesebbek, mint bárki más, csupán a szerénységről feledkeztek meg, ennyi volt az egész. Azt hitték, hogy az ő számukra még minden lehetséges, amiből az következik, hogy a csapások viszont nem lehetségesek. Csak kötötték az üzleteket, készülődtek utazásaikra, nézeteik voltak. Hogyan is gondoltak volna a pestisre, mely megsemmisíti a jövőt, az utazgatást, a vitatkozást? Azt hitték szabadok, pedig soha senki nem lesz szabad addig, ameddig csapások lesznek." Albert Camus: A pestis 38. o.
ápr. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A pénzrendszert kellene megváltoztatni, mert túlhasználja az erőforrásokat az öncélú növekedés etetéséért, torzítja a viselkedést (ld. pl. Lietaer: Pénz és fenntarthatóság), illetve maga a kamatos kamat folyamatosan növeli a társadalmi egyenlőtlenségeket (ld. Gyulai Iván: Pénz és fenntartható fejlődés). Mivel erre kevés esély van az ellenérdekeltek miatt, illetve azért mert kevesen értik a probléma lényegét, ezért mindenki máshogy (én pl. így) akarná megoldani, ezért valószínűbb a háború. Sajnos.
ápr. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az elosztáson sok múlik. Ma is sok ember hal éhen, esélye sincs, hogy valaha jól lakjon, tiszta vízhez jusson, mások meg szerencsésebb helyre születtek, valakiket meg a túlzott jólét tesz tönkre. Az első csoport nem fér hozzá az erőforrásokhoz, tehát nekik már most világvége van. Aztán ez majd a leggazdagabbakat is utoléri egyszer vélhetően.
jún. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!