Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyire hisztek és tartjátok...

Mennyire hisztek és tartjátok igaznak a Multiverzumot?

Figyelt kérdés
Miszerint a mi világunkon kívűl végtelen számú más Univerzum van, más más túlajdonsággal és világ a világban van.
2010. aug. 17. 02:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez olyan dolog, hogy ezek szeparált világok, tehát annak, ami ott történik, nincs semmi hatása ránk. Tehát akár végtelen, de kétszer végtelen is lehet, sőt, lehetnek benne angyalok meg ördögök meg dzsinnek, egyszerűen semmit nem számít nekünk.
2010. aug. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az emberi agy számára felfoghatatlanok ezek a dolgok, és csak elméletek születnek. Ha belegondol az ember, hogy van az univerzum... oké, de ha van, annak biztosan van vége is... de akkor azon kívül mi van? Egyszerűen felfoghatatlan dolog maga a totális semmi. Nem tudja felfogni, elképzelni az emberi agy, hogy az univerzumon kívül véget ér minden, és körülötte semmi nincs. Felfoghatatlan. Ezt Besenyő Pista bácsi is elmagyarázta már. Hogy a semmi az hülyeség....
2010. aug. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem amíg nem tudjuk felfogni a fekete lyukak működését, nem kéne foglalkozni azzal ami alkotta őket/amiben benne vannak, mivel az még bonyolultabb.
2010. aug. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Utálom az elméleti fizikát, mert nem értem, sés mindig megfájdul töle a fejem :D
2010. aug. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

10:43 én pont ezért imádom.

de a kérdésre: én erősen igaznak tartom más, tőlünk függetlenül mozgó viselkedő univerzumok létezését

feltételezések szerint más univerzumokban az idő és a tér is teljesen más mint az általunk természetesnek gondolt.

2010. aug. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
akkor mondja már meg valaki hogy hogyan született ez a gondolat hogy létezhetnek más univerzumok is, mi értelmük lenne, és az ősrobbanáskor mégis miért nem csak ez az egy jött létre, amiben mi vagyunk?
2010. aug. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor lehet feltételezni más univerzumok létét, ha nagyon kicsi volt az esély arra, hogy ebben ez univerzumban élet alakuljon ki. Ez azért nehéz kérdés, mert nehéz megmondani, hogy a fejlődése során mely paraméterek voltak véletlenszerűek. Illetve az is nehezen számolható, hogy a jelenlegi állapotok mellett hány bolygón alakulhatott ki élet mekkora eséllyel.

Olyan ez mintha csak annyit tudnán, hogy nyertünk a lotttón, de nem tudnánk, hogy hány szelvénnyel játszottunk, és mekkora volt rá az esélyünk.

[link]

Ez egy elég érdekes elmélet. Ha igaz akkor ez univerzumokra egy evolúciós modell alkalmazható, ami lehet, hogy pont a mi univerzumunkhoz hasonlót eredményez.

Persze ezek mind csak hipotézisek. Elég bajos egy ilyen elméletet bizonyítani.

2010. aug. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Annyival kiegészíteném, hogy ha ki tudnánk számolni a nyerési esélyt, akkor annak tudatában, hogy nyertünk megsaccolhatjuk, hogy hány szelvénnyel játszottunk.

Ebben az esetben a szelvények száma az univerzumok száma.

2010. aug. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez az ősrobbanás is érdekes dolog. Mi volt előtte? Mi robbant fel? Vagy minden létezett már az idők kezdete előtt, és létezik örökké? A végtelenség és a totál semmi felfoghatatlanok.
2010. aug. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mese.
2010. nov. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!