Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Bedöntheti az arany árfolyamát...

Bedöntheti az arany árfolyamát a fúziós erőművek megjelenése?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kérdésem az arany előállításához kötődik. Azt tudjuk, hogy az arany előállítása lehetséges más anyagokból csak a folyamat hatalmas energiaigénye miatt nem éri meg. Azonban felmerülhet a kérdés, hogy ez változhat e ha megjelennek az első, gyakorlatilag végtelen energiát biztosító fúziós erőművek? Mint tudható ezek az erőművek több millió Cfokos plazmából nyerik az energiát ami konkrétan egy kis "házi csillagot" jelent. Viszont mint tudjuk maga az arany keletkezése is csillagok életútjához köthető.


Nem a kérdéshez tartozik, de hasonló a félelmem a kriptovaluták kapcsán is a jövőbeli quantum számítógépek megjelenésével, amik egy pillanat tört része alatt lehetnek képesek visszafejteni akár egy 1024 bites titkosítást.



#arany #arany előállítása
2021. jan. 20. 02:15
1 2
 11/19 Wadmalac ***** válasza:
79%
Szerintem beruházási költsége minimum annyi, mit egy atomerőműnek, fenntartási költsége viszont töredéke (mert az atomerőműnél a legnagyobb költség a radioaktív hulladék miatt van).
2021. jan. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
A quantum számítógépek megjelenésével, valószínűleg új titkosító programokat is írnak majd.
2021. jan. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ja igen, a kriptovalutás rész, ki is hagytam.

Ahogy Gézengúz is írja, amennyire a kvantum-informatika képes lesz kinyírni a mai kódmetodikát, annyira képes lesz újat is teremteni.

Már most is van megfejthetetlen kvantumkódolás kísérleti szinten.


Amikor a kódinfódat az összefonódás kihasználása révén nem is kell egészben utaztatnod, esélytelen a kódtörés, hisz nem áll rendelkezésedre a komplett feltörni való.

2021. jan. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Igen ez a számítógép dolog olyan, hogy kinek az autója lesz gyorsabb, a bűnözőé vagy a rendőré? :)


Az ITER hasadóanyag, sugárzó anyag tartalma az viszont tényleg kicsi egy atomerőműhöz képest, mert kb egy cseresznye szemnyi. Ha az kiszabadul (stb) akkor sem akkora gond a gyakorlatban sem, mert nagyon-nagyon kicsi, az más, új technológia mint egy atomerőmű. Így az ITER tényleg biztonságosabb és környezetbarátabb az atomerőműhöz képest.

2021. jan. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Wadmalac ***** válasza:
89%

"Az ITER hasadóanyag, sugárzó anyag tartalma az viszont tényleg kicsi"

Mondhatjuk, hogy szinte nulla.

Őszintén szólva nem tudom, az ITER deutériumból vagy tríciumból fog dolgozni, de a deutérium veszélytelen, a trícium sem vészes, mint szennyezési sugárzó.



Azért dobjuk hozzá a tömény neutronsugárzás miatt radioaktívvá váló és időnként lecserélendő reaktorelemeket is. Nem tudom, mondjuk a hűtővizet, az energiát termelő turbinavizet mennyire teszi radioaktívvá (ha tiszta desztvíz, szerintem nem nagyon, szivárgó hasadóanyag meg nincs, ami belekerülhetne).

De még az is nagyságrendekkel kevesebb és olcsóbban tárolható, semlegesíthető radioaktív hulladék.

2021. jan. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
84%
Az aranyat nem a fúziós erőműben csinálnák, hanem az ott előállított olcsó energia segítségével. Jelenleg nem éri meg, mivel az ehhez szükséges hatalmas energia túl drága. De a fúziós erőmű sok energiát tud nagyon olcsón termelni, így lehet, hogy már megérné az aranycsinálás.
2021. jan. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Itt egy jó kis video, egy magyar jutuber készítette, de tényleg jó, általában benne van minden és el is mentek oda. A trícium deutérium stb rész 14 perctől - ha valaki siet :)

https://www.youtube.com/watch?t=865&v=aug3gQdcLWY&feature=yo..

2021. jan. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 EagleHUN ***** válasza:
100%

Valóban az ITER és a többi jelenleg folyamatban lévő fúziós reaktor (kísérlet) is Trícium Deutérium reakciókra fog építeni.

Ez a legkönnyebben létrehozható és legtöbb energiát termelő fúzió is egyben.

Esetleg később megjelenhet a hélium3 -ra épülő is.


Viszont az árról annyit hogy ha a bekerülési és fenntartási költség plusz a fogyasztókhoz szállítás még magasabbra is jönne ki mint mondjuk a jelenlegi legolcsóbb (atomenergia) akkor is megépítenék és használnánk.

Egyszerűen azért mert annyival tisztább és biztonságosabb mint az atom.

Sőt lassan ott tartunk hogy a nap és szélenergia válik a legolcsóbbakká nem az atom. De akkor is megépítenék!

Mert még ezeknél is tisztább (a napelemek sok természeti helyet foglalnának ugyanannyi energiához és közben újrahasznosításuk veszélyes hulladékként sem megoldott jelenleg!).

2021. jan. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak az aranyet, de a vilag sok teruleten nagy valtozast fog hozni. En en inkabb attol tartanek, hogy a technologiai fejlettseg nem fogja helyettesiteni a kulturalis fejlettseget. A ketto tul tavolra kerul egymastol, a moho gaysaganak a vegtelen energia csak egy ujabb eszkoz, vagy talan indok lesz arra, hogy jobban kihasznalja a tarsadalmat, jobban mondva atrendezze.
2021. jan. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!