Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit talàlnàtok fel a mai...

Mit talàlnàtok fel a mai vilàgban ami hasznos lenne az emberek szàmàra? :)

Figyelt kérdés
2020. dec. 8. 09:57
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
#48 Ahogy nézzük. Szerintem inkább visszafele fejlődik ez a dolog, közismert példa a mosógépek a szocializmusban. 15-20 évet is kibírtak, ma meg néhány év és vehetek újat.
2020. dec. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:

Na itt vannak gondok.

Van tervezett elavulás? Van. Meg van határozva, hogy mennyi ideig kell, hogy jó legyen XY termék, különben nem forgalmazható az EU-ban, valamint garanciát is vállalni kell rá, hogy lesz egy minimális idő amit kibír a termék.


Amit írnak sokan, hogy a régi termékek jobban bírták. Na igen, csak tegyük össze. Egy kazán volt mondjuk 60 kg tömör vas és mellé működött ilyen 60% hatásfokkal. Most a kazán az meg 34 kg és üzemel 90% hatásfokkal. Növekednek az elvárások, de nem lehet mindent beletenni. Legyen olcsó, tartson sokáig, végezzen kiváló munkát és lehetőleg 110% hatásfokkal. Ez nem megy.

Ha van egy kés ami a elvágja a selymet ha ráesik és elkezdesz vele kenyeret és húst vágni, akkor nem várhatod el azt, hogy mondjuk a 30. kg húsnál is olyan éles legyen mint a borotva...


Az új termékek tömegben készülnek. Menjetek el akár az Audihoz, vagy bárhova több 100 autó áll ott, ha nem több 1000. Minél nagyobb a termékszám annál olcsóbb lesz a termék. Sok terméket, olcsón pedig nem lehet jó minőségben gyártani.


Ruházati cikkeknél, pedig olcsó alapanyagból, olcsó munkaerővel megcsináltatják a terméket. Akár 100.000 forintba akár 10.000 be kerül. Ruházatnál nem érdemes túlköltekezni, ha csak nem egyedi ruhát csinálsz, mert arra a mester biztos nem 2 év garanciát vállal de az ára se 20.000 forint lesz.


Illetve még annyit.

Sok esetben, nem azért romlik el valami, mert erre tervezik. A legenda úgy tartja hogy a németek precíz puskái is befagytak az orosz télben. Minél precízebb valami, annál biztosabb, hogy elromlik, illetve annál drágább.

3 Alkatrészes szerkezet ami kotyog valószínűleg később romlik el mint egy 1200 alkatrészes 0,01 mm illesztési tűrésű, ilyen olyan szabályzású termék.

2020. dec. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:

52


A telefonokban nem cserélhető az akku, a mosógépekben a csapágy etc.


Ez nem amiatt van, mert a termékek összetettebbek. Hanem direkt.



Tömeggyártás. Nade ha jobb minőségű cuccokat gyártanának, akkor nem kellene belőlük ennyi. Környezetvédelmi szempontból sokat számítana.

2020. dec. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:

Aksi bizonyára cserélhető, csak te már nem tudod levenni a hátulját a telefonnak és nem feltétlen kapsz aksit.

Nem hiszem, hogy beleforrasztják az aksit a telefonba, bár be kell valljam, új telefont még nem szedtem szét, de nem hiszem, hogy olyan nagyon eltérnének a mostaniak a 4-5 évesektől, de ha tévedek aláírom.


Pont ez a pláne.

Az a lényeg, hogy pörögjön a pénz. Ha Kis Béla csinál neked egy mosógépet ami 10 évig nem fog elromlani és mondjuk 300.000 ért adja, de Nagy Lacitól megkapod a mosógépet 2 év garival 75-ért akkor kitől fogod megvenni? Lacitól, mert úgyse jobb Béla terméke, ha meg igen akkor majd veszel újat. Úgyis fejlődik majd a technika.

+ Ha belegondolsz csinálnál egy telefont, ami nem romlik el, akkor miből lenne pénz fejleszteni? Mondjuk 10 évig jó a telód, csináltál hozzá ezt meg azt, új megoldás stb, de drága. 1.100.000 forint. Na ekkor már senki nem venné meg, mert k..va drága, még ha a konkurencia 9 év múlva se éri utól. Emellé meg, tegyük fel beleöl ku..va sok pénzt a fejlesztésbe, amit XY kínai gyár leklónoz, és eladja a mobilt 300-ért. Akkor a fejlesztés soha az életben nem valósulna meg többet, mert a költségek se jönnek vissza. Persze ez nem kell valid legyen, elég ha csak a fejlesztések nagy részét importálni tudják az ő telefonjukba, ami így kisebb költséggel és gyorsabban fejlődik.

2020. dec. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:

54


Jó, legyen (illetve nem jó, mert bosszantó, hogy semmi se tartós és az első pillanatban sem minőségi), de akkor ne a hétköznapi embert piszkáljuk a környezetvédelemmel, mert mi semmit se tehetünk. Ahogy azért se, mert az egyre több munkahelyi munka és tanulás mellett idegbetegek vagyunk és életkedv nulla.


Majd 20 év múlva, amikor az iható vízért lesznek háborúk, akkor emlékezzetek erre.


Csalódtam ebben a kategóriában is.


Én hagyom is, a kérdés nem ez volt és az eredeti kérdésre sokkal ez előtt már válaszoltam.

2020. dec. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 Wadmalac ***** válasza:

"közismert példa a mosógépek a szocializmusban. 15-20 évet is kibírtak"

Kétszer annyi alapanyagból építve, két-háromszoros áram- és vízfogyasztással, totál környezetszennyező gyártással és nulla visszaforgatással ,még csak bele sem volt tervezve az újrahasznosíthatóság. Tényleg sokkal jobb volt. Ja, nem.


Amúgy nem igaz, hogy nem lehet javítani az újakat.

Csak az emberek neki sem akarnak állni. A szerelők sem.

A mi A+ osztályos Whirlpoolunk 10 éve működik, másnál 3 év és konyec.

Három év után mindben szinte törik a dob alu tengelycsonkja. Lehetne az a csonk savállóból is, csak akkor benne lenne plusz 2000 forintnyi anyag, plusz minimum 10-20 eFt gyártási költséggel ,amit nem fizetnél meg, vennéd a konkurens olcsóbbat.

Elviszed szerelőhöz? Azt mondja, 60-80 rugó egy új DOB, inkább vegyél új mosógépet.

Miért? Mert nem szerelő, hanem alkatrészcserélő szakmunkás.


A Whirlpooltól anno 7 eFt volt megrendelni a két új tengelycsonkot, dobról szegecseket lefúrtam, tengelycsonkokat lefestettem és saválló csavarral felraktam, 7 éve nem akar eltörni.

A szerelő meg dobot cserélt volna tengelycsonkkal együtt, mert azt csak legózni kell, nem szerelni.


A rozsdásodás igaz, de pontosan így rozsdásodott a régi Hajdu is.

Csak az kétszer ilyen vastag lemezből volt.


Mindegy, szétdobtam, belülről minden lemezét újrafújtam, jé nem rohad szét.


Most 10 évesen a programvezérlő műanyag mechanikus programdobja kezd elkopni és van, hogy megáll öblítés közben, ezt is le lehet cserélni, neten 5 rugóért elérhető.


Na, szóval azért amire igaz, hogy régen lehetett szerelni házilag, ma meg nem, az oylan dolgokra igaz, amik régen kőbalta egyszerűek voltak, ma viszont éppen a sokkal nagyobb tudáshoz, ami a TE igényed, egyre több az elektronikai tartalom, ami tényleg csak szakember által javítható, és mivel filléresen tömeggyártott, olcsóbb, mint a javítása.


Telefon: nem kivehető akku.

A vevői általános elvárás az IP jelölés utáni egyre magasabb számpáros, ami ha nem unibody a készülék, csak annyiért oldható meg, amennyit nem adnál érte a boltban.

Vannak szétkapható strapatelefonok, IP68 és feljebb, de vagy minimális egyéb hardverrel buták az eladható árhoz, vagy vagyonba kerülnek.


És amúgy de, cserélhető az akkujuk. Csak nem puszta kézzel a konyhaasztalon. Meg minek is lenne az?

Három-négy évet kiszolgál, utána meg ha nem romlik el, is cseréled, mert a szoftverkörnyezet pont a TE igényeid miatt annyit fejlődött, hogy nem tudja kiszolgálni.


Van egy C-64 komputerem otthon, 1987-ben vettük ha jól emlékszem. Mai napig tökéletesen működik.

De mennyire élveznéd, ha csak azon játszhatnál, azon a szinten, a PS4 helyett? Meg rajta, netezzél vele (bizony lehetett, volt hozzá betárcsázós modem).


A sírdogálókból és pont engem vádolókból meg elég volt.


Biztosan nem a xarezavilág, mindmeghalunk panaszkodás fogja megmenteni a bolygót.


Láthatóan, amint valaki megmagyarázza, hogy mi miért úgy megy és miért nem lehet ezen egyik napról a másikra változtatni, illetve hogy észre kéne venni a pozitív változást is, az mindjárt maga a földpusztító gonosz, aki direkt nem akar tenni semmit.


Ezzel a gondolkodással szóba állni se vagyok hajlandó, unom a siránkozókat és másokat vádolókat.

2020. dec. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:
91%

Wadmalacnak igaza van.

Csak példaképp, a csapágyak élettartama meghatározható, terhelésből, fordulatszámtól függően. Persze van még más is, de ennyi legyen elég.

Manapság mivel ki vannak centizve a termékek, senki nem fog neked 2X élethosszú csapágyat belerakni, mert mondjuk dobnak a terméken 10e forintot és már lehet nem ezt választod.

Igen ez az elavulás tervezése, de nem annak a tervezése, hogy rohanj megvenni a terméket, hanem azé, hogy a termék 90-95% eséllyel a kellő időtartamot MINIMUM túlélje, mert innentől nem költséges a gyártónak.

Ahelyett, mint hogy kisgyerek módjára megsértődnek egyesek, ezeket el kell fogadni mint tényeket. Én szívesen fizetnék egy termékért 2x annyit, ha mondjuk élettartamban 3x annyit tudna (legyártani csak 1x kell), viszont az átlag polgár nem ilyen.

Egy egyetemi proffit idézve, az a legjobb környezetvédelem amikor az embereknek SEMMIT nem kell csinálni, mert ez senkinek nem okoz nehézséget. Ezen érdemes elgondolkodni.

2020. dec. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 Wadmalac ***** válasza:

"Én szívesen fizetnék egy termékért 2x annyit, ha mondjuk élettartamban 3x annyit tudna (legyártani csak 1x kell), viszont az átlag polgár nem ilyen."

Dettó. Amúgy meg is van ezeknek a vevőköre és gyártóköre is, természetesen közel sem oylan tömegszinten, mint a "szokványos" áruk.

Sajnos általában nem kétszer annyiba kerül, hanem jóval többe, ötszörös, tízszeres ár.

Valószínűleg tudnák "csak" kétszer annyiért is adni, ha lenne elég vevőkör és gyártandó darabszám.

De mivel annyira nincs igény, a gyártás drága marad.


És továbbra is marad rengeteg termék, amit SENKI nem fog három helyett húsz évre venni, mert elavul.

Az autók is. Meg kell nézni, mi a mai elvárás egy elfogadható EURONCAP értékeléshez.

Húszmillió hülyesofőr-kivédő elektronika beépítése már kötelező is, elvárás, hogy a bekolbászoló gyalogoson tojáshéjként törjön össze a kocsi orra, hogy a baleset esetén ne a kocsi, hanem az utas túlélése legyen a szempont...

Egy 3D vázkeretes kocsi baromi jól megvéd téged, azzal, hogy az egész kasztnin elosztja az ütközés energiáját, de egy harmincas durvább koccanás, ami régi merevebb kocsinál maximum lökös- motorháztető- és zárhíd-csere lett volna, itt totálkárosra görbíti a komplett autót.


Felejtsd el a régi LADA-lemezeket, amin táncolni lehetett és húsz év alatt rohadt át. Helyette van tojáshéj, ezzel nagyobb biztonság, kisebb tömeg és fogyasztás, meg kisebb élettartam.


Ne rohadjon el húsz évig?

Van olyan is. Elő lehet rendelni a Cybertruckot, vagy vagyonért rendelni egy használt Deloreant és vagyonért felújítani.

Azok nem rohadnak szét.


De egy ma 10 milliós Golf full savállóból a horganyzott lemez helyett minimum háromszor annyiba kerülne.

És 10 év múlva lenne egy rozsdamentes kasztnid, amiben semmi más nem működik már normálisan, mert az emisszióra és fogyasztásra (meg újrahasznosításra) kiélezett motorok technikailag nem képesek megélni hibátlanul a 300 000 km-t.


Szerintem itt is jelentős változást fognak hozni az elektromos autók.

Töredék kopóalkatrész-mennyiség, az akku lesz az egyetlen, amit költségesebben kell majd cserélni mondjuk 7-10 év után (kábé annyiért, amennyi egy motorcsere egy kiherélt 2 literes EURO6-os TDI-ben, szóval azért na).

Ott már érdemes lesz odafigyelni a kasztni túlélésére is 10 év felett.


"az a legjobb környezetvédelem amikor az embereknek SEMMIT nem kell csinálni, mert ez senkinek nem okoz nehézséget."

Bizony. Egy foolproof rendszer, ami működik, külső csesztetés nélkül.

És szépen lassan pont erre halad a világ, mondjuk először érezhetően az utóbbi 8-10 évben, folyamatosan gyorsuló változási sebességgel.

Itt Mo.-on ezt azért némi késéssel érezzük, van, ahol még kevésbé, a változás élvonalától nem tíz, hanem 50 évvel lemaradva, főleg a fejlődő országoknak titulált most felfutó kapitalizmusokban.


De a tendencia megvan, érezhető, látható.

Lassú? Az. De ez nem nagyon tud gyorsabban menni.

Lehet, hogy a bolygó megmentéséhez túl lassú is.

De akkor, ha majd ez kiderül, olyan drasztikus beavatkozásokra lesz szükség, amik a most legjobban síróknak sem fognak tetszeni.

Mert az globális rendkívüli állapoti militarista vezérlésben fog csak működni, a demokráciát meg liberalizmust el lehet felejteni.


Ma állampolgári jog hülyének lenni. Akkor viszont a hülyeség helyben főbe lövős játék lesz.

2020. dec. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:

"vagyonért rendelni egy használt Deloreant"

Na ná!

A fluxuskondi nem olcsó!

Viszont gondold meg, hova eljuthatsz vele!

2020. dec. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:

Akkor ne fejlődjön ilyen gyorsan és ilyen irányban a telefonra a szoftver, hogy 4 év után új teló kelljen. Úgyis ennek érdekében szoftverfejlesztők minimum (!) napi 8,5 órát vannak a munkahelyükön, rohannak, hajszoltak. Se a Földnek nem jó, se az egyénnek.


Amikor a mosógépedet szerelted, valószínűleg szétflexelted az üstöt majd összeragasztottad. Talán a 2 dél-koreai gyártónak csavaros, de ott más simlisség van. Mindegyik xar.


Pár éve egy ismerősöm szétkapta a mosógépemet, mindent kiszerelt, szétszerelt. Majd össze is rakta úgy, hogy amúgy még 3 évig működött.

Kérdeztem tőle, miért nem tanulja ki a szakmát hivatalosan is (akkoriban munkanélküli volt és nem volt piacképes végzettsége). Mondta, hogy azért, mert egyre kevésbé szerelhetőek a cuccok és egyre kevesebb munkája van a szerelőknek.


És úgy nemcsak arról van szó, hogy hamar tönkre fog menni, hanem arról is, hogy a kütyü (bármilyen) az első pillanattól fogva gagyi és kellemetlen használni.


Amúgy pont, hogy a xaravilág felfogás az, ami előre mozdítja a világot. Ugyanis ha nem fogadjuk el a xart, akkor változtatni is fogunk rajta.



Tudom, ma a hurráoptimizmus a divat. Elnyomjuk az érzelmeinket, ami eleve egészségtelen plusz nem is teszünk a xar ellen.



Lehetne egy olyan világ, amelyben napi 4 órát kell munkahelyen dolgozni, nem kell ennyit tanulni se (vagy aki akar, az szabadidőben teheti meg magának), sokkal többet lehetnénk a szabadban, egymással, egy optimálisan lelassult életben. Közben aki mindenképp fejleszteni, kutatni akar, az dolgozhatna az egészségügy érdekében.



De neeeem, véletlenül se fogjon össze az emberiség és próbáljon változtatni, hanem fogadjuk el a xart.



Hányszor, de hányszor látom az élet minden területén, hogy elfogadják az emberek a rosszat, mert félnek/lusták megmozdulni a jóért.

2020. dec. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!