Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit talàlnàtok fel a mai...

Mit talàlnàtok fel a mai vilàgban ami hasznos lenne az emberek szàmàra? :)

Figyelt kérdés
2020. dec. 8. 09:57
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:

Ja.

Csak nincs olyan, hogy "a rák".

Viszont vannak közös mechanizmusok minden rákban, ezt már kutatják.

2020. dec. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 Wadmalac ***** válasza:
47%

#19: mit kéne feltalálnom?


A hisztiző szexgépet vagy az akkut?

Az utóbbit meghagyom J.B. Goodenough bácsinak.

Az első meg...hát...inkább mosogatni tudjon.

2020. dec. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:

Olyan eszközt, amitől nem kell ezt a sok k...szott kábelt kerülgetni, ami minden lakásban árammal látja el a háztartási gépeinket.

De az emberiség “őskora” akkor fog valóban lezárulni, amikor a fúziós/más, még ismeretlen elvű energiatermelés valósággá válik.

2020. dec. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:

31-es,

Ja, olyan van, hogy rák. Pontosan az általad is megemlített közös mechanizmus miatt.

2020. dec. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 Wadmalac ***** válasza:

"Pontosan az általad is megemlített közös mechanizmus miatt."

Ami, ha van is, már rég gyógyítani tudnánk, ha ismernénk?


Kár pofozkodni, mindkét félnek igaza is van meg nem is. A rák, mint összefoglaló fogalom létezik, de orvosilag rengeteg kóros sejtszaporodás tartozik ezen névbe és tényleg nagyon eltérőek.

2020. dec. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:

Bár nem feltalálás, de én kezdetben amit lehet globalizálnék.

Pl Angolt tenném anyanyelvé minden országban és a másodikhoz pedig hozzácsapnám az ország sajátját. Így sokkal egyetemesebb lenne a kommunikáció, a szórakozás és az információ szerzés.

Ezután pedig globalizálnám az oktatást, hogy mindenki azt tanulhassa magasabb szinten ami érdekli és ne azt ami kell ahhoz, hogy 1-1 tanárnak legyen hallgatói kreditje, persze online formában és valami vizsga belőle, hogy az adott modult az illető elvégezte. Így specifikusabb papírok lehetnének.


Feltalálásnál, pedig talán azt mondanám, hogy mesterséges szervek tenyésztése. Így akinek szervi baja van, az megoldható lenne. Esetleg a tudat továbbadása így a jövőbeli nagy elmék mint anno volt Tesla nem tűnnének el és gazdagíthatnák a világot tovább.

Energiára már írták a dolgokat:)

2020. dec. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
Akkor egy olyan gyógymódot ami gyógyít minden kóros sejtburjánzást.
2020. dec. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:

Ilyen nem létezik.

Valami hasonlót képzelj el, mintha lenne egy várad, téglából, ahogy régen szokták építeni.

Védd meg ezt valami módszerrel, hogy se az idő, se az ellenség ne tudja lerombolni semmiféle módszerrel!

Na, a rák valami hasonló.

Azzal súlyosbítva, hogy a váradat bezárhatod, ha tudod - de a sejteknek enni és élni kell.

2020. dec. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:

A XX. század a mezőgazdaság fejlődése és sok más egyéb tényező miatt exponenciális népességrobbanáshoz vezetett. 120 év alatt a népesség 1,5 milliárdról 7,8 milliárdra duzzadt. Most, hogy a termőföldjeink nagy részét már meddővé tettük a műtrágya miatt, az édesvíz készleteinket pedig ihatatlanná a műtrágyában lévő nitridek és a '90-es évek beli mosóporok foszfát tartalma miatt (lsd. algásodás), felmerül a kérdés, hogy mit fog enni és inni 8 milliárd ember.


Én olyan nanobotokat találnék fel, amelyek akár atomi szinten is képesek lennének a föld és a víz regenerálására, a szennyeződések eltávolítására. Mindezt úgy, hogy az ökológiailag fontos mikroorganizmusokat békén hagyná.

2020. dec. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:

Az a kérdés, mit találnánk fel, erre amit válaszolunk, azt nem fogadják el.



A rák és az autoimmun betegségek gyógymódját. Ha a hadiipar illetve a szándékosan hamar tönkremenő holmik helyett ide irányítanák a humán erőforrást, talán már meg is lenne.


Illetve a világgazdaságot alakítanám át olyanná, ami a Föld és az emberiség számára élhetőbb.

2020. dec. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!