Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Einstein relativitás elmélete...

Einstein relativitás elmélete szerint ha fénysebességgel tudna valamilyen test haladni akkor végtelen lenne a tömege, és ha végtelen lenne a tömege akkor elvileg a téridőt átlyukasztaná, és ha átlyukasztja, akkor tér másik oldalán mi lenne?

Figyelt kérdés

2020. júl. 16. 07:21
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
0%

Hibás a relativitás elmélet.


Ezért jönnek ki belőle ilyen eredmények.


Amit leírtál az inkább sci-fi alapötletnek jó :)

2020. júl. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 Wadmalac ***** válasza:
94%

A rel. elmélet arról szól, hogy tömeggel rendelkező test sosem fog fénysebességgel haladni.


"Hibás a relativitás elmélet.

Ezért jönnek ki belőle ilyen eredmények."


Fenét. Akkor jön ki hülyeség, ha aki használni próbálja, nem tudja, hogyan kell használni.


Akkor sem az eszköz rossz, ha ezzel a kávédat akarod megkeverni és kifröcsög.

[link]

2020. júl. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
0%

Wadmalac, most miért irkálsz ilyeneket?


Azt ne mond, hogy nem ismered az elmélet alapvető hibáját?


Ezt azért rólad nem akarom elhinni!

2020. júl. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Azt ne mond, hogy nem ismered az elmélet alapvető hibáját?"


Tedd közkinccsé.


Én még azokat a részeit sem nevezném hibának, ahol ütközik a kvantumelmélettel, mert arról sem tudjuk még, mi nem stimmel.

2020. júl. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 2*Sü ***** válasza:
96%

A gyorsulás során valóban nő a relativisztikus tömeg. De annyival tud nőni, amennyi energiát a gyorsításra fordítasz. Ha nem is éri el a test a fénysebességet, akkor is a relativisztikus tömege annyi, amennyi energiát a gyorsulására fordítottak. Nyilván azért sem lesz végtelen a tömege egy testnek, meg nem tudsz végtelen munkát végezni a gyorsítására.


A „téridő átlyukasztása” fura megfogalmazás. A térgörbület válna idővel akkorává, hogy a téridő önmagába hajlik vissza. Egyszerű analógiával ez kb. olyan, mint mikor addig hajlítasz egy drótot, amíg egy kört nem hajlítasz belőle. Viszont a relativitáselmélet eddig a peremfeltételig helyes. Ezen túl a relativitáselmélet képletei értelmezhetetlenné válnak, olyan kellemes dolgok jelennek meg benne, mint nullával való osztás, negatív számból való gyökvonás. Ez utóbbit még lehet értelmezni komplex számok halmazán, csak megfigyelések hiányában a fene sem tudja, hogy milyen valós interpretálását, értelmezését lehet adni annak, hogy mondjuk az idő egy komplex számmal kifejezett mennyiség.

2020. júl. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
0%

Közkinccsé teszem:)))


(Bár nem szívesen, mert a lepontozás nem volt szép tőletek :DDD )


És bocsi, ha picit hosszabb lesz pár szónál.


Tehát az alapvető hiba, hogy Einstein apánk a fénysebességet vette konstansnak az elméleteiben, és ebből alkotott egy C-négyzet, szintén konstanst.


Csak annyit kellett volna felismernie, hogy a sebesség változás, az a gyorsulás, és így nem a sebességet, hanem a gyorsulást szerepeltetnie a képletekben.


A legjobb az egészben, hogy amivel ő bizonyította az elmélete helyességét, illetve amilyen bizonyítékokat találnak azóta is, azok mind a gyorsulások hatásai.


Ha az általam javított képleteket használjuk, sokkal pontosabb eredményeket kapunk, akár egy ciklotron, vagy más gyorsító tervezésénél is.


Cserébe viszont, mivel kihagytuk az egészből a sebességet (fénysebességet), és így nem a sebességgel kötjük össze a relativisztikus hatásokat, kipotyognak az elméletből az olyan hülyeségek, hogy nincs fénysebességnél gyorsabb mozgás, megnő a testek tömege, összemennek ,szétmennek, lilára változnak... :DDD

2020. júl. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
24%
Na, közben 2*Sü kolléga megelőzött :D
2020. júl. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Wadmalac ***** válasza:
90%
#6: Na nekem ezt elolvasni elég volt, inkább nem is minősítem, az ezért járó oltást másra hagyom...
2020. júl. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
0%

Hát ne értelek...


Akkor mondj egy olyan bizonyítékot az elmélet helyességére, ami a sebességtől függ...

2020. júl. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 2*Sü ***** válasza:
100%

> Tehát az alapvető hiba, hogy Einstein apánk a fénysebességet vette konstansnak az elméleteiben, és ebből alkotott egy C-négyzet, szintén konstanst.


Az, hogy az elektromágneses sugárzás – így a látható fény – sebessége független a viszonyítási rendszertől, az egyrészt mérésekből, megfigyelésekből következik, másrészt a Maxwell-egyenlet is előrevetített egy viszonyítási rendszertől független sebesség természetű konstanst.


Einstein egyik oldalról ebből indult ki, hogy a fénysebesség állandó. Nem hasraütéssel döntött így, hanem a kor fizikai eredményei, mérései, megfigyelései alapján vette ezt kiindulási alapnak. (És ez mind a mai napig meg nem döntött állítás, pedig lefolyt néhány kísérlet és mérés azóta a Dunán.)


A másik dolog, amit Einstein alapul vett, az az, hogy egymáshoz képest mozgó viszonyítási rendszerek egymással egyenrangúak, értsd nincs kitüntetett, abszolút viszonyítási rendszer. Ez meg már a klasszikus, newtoni fizikában is egy alapvetés volt, ami szintén megfigyelésekre, mérésekre alapozott, és szintén mind a mai napig fennálló állítás.


Ebből a két kiinduló állításból kellett megalkotni egy olyan transzformációt, amivel a különböző viszonyítási rendszer között lehet váltani. De nem nagyon kellett ez megalkotni, a matematikában, illetve a fizikában már ismert volt ez, a Lorentz-transzformáció. Csak ennek az értelmezése, jelentése volt az, amit Einstein máshogy kezelt. Hogy aztán ennek a transzformációnak olyan a matematikai leírása, hogy a megfelelő mennyiségeket behelyettesítve a képletben megjelenik a test sebességének, meg a fénysebesség – mint határsebességnek – a négyzete is, az egy következmény. Einstein nem ezt vette alapul, hanem ez már csak egy következménye volt annak a két premisszának, amiből kiindult.


Az E=mc² képlete sem így néz ki speciális relativitáselméletben. Az ott szereplő általános képlet:


E² = m²c⁴ + p²c²


Hogy aztán a lendülettel nem rendelkező – azaz nyugalmi – test esetén ez így egyszerűsödik:

E² = m²c⁴ + 0²c²

E² = m²c⁴ + 0

E² = m²c⁴

E = mc²

Nos ez egy dolog. De nem, nem „alkotott” Einstein egy új, c² konstanst. A c a konstans, minden más képet és összefüggés a Lorentz-transzformációból következik.


> Csak annyit kellett volna felismernie, hogy a sebesség változás, az a gyorsulás, és így nem a sebességet, hanem a gyorsulást szerepeltetnie a képletekben.


Csakhogy ez semmilyen fizikai megfigyelésből nem következik. Ez a legjobb esetben is csak képletzsonglőrködés és üres spekuláció.


> Ha az általam javított képleteket használjuk, sokkal pontosabb eredményeket kapunk, akár e gy ciklotron, vagy más gyorsító tervezésénél is.


Hagyjuk a ciklotront, és hasonlókat. Használjuk a te javított képleteidet mondjuk a Merkúr pályájának a számításaira. Ha kijön az, hogy a képleteid ugyanazt vetítik elő, mint amit a valóságban megfigyelünk, akkor oké. Ha nem, akkor összelegóztál valami hülyeséget (már elnézést). Nota bene itt már az általános relativitáselméletbe csúszunk át, ami megint más tészta.

2020. júl. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!