Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy sugárhajtású repülőgép...

Egy sugárhajtású repülőgép váza milyen anyagból van?

Figyelt kérdés

2020. jún. 11. 18:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Nem ramjet és de, gázturbina."


De ramjat és nem, nem gázturbina.


"Akkor se lépj be egy topikba azzal, hogy itt mindenki hülye és majd te megmondod a tutit, ha tényleg biztos a tudásod.


Hát még, ha nem az."


Tükör.

2020. jún. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Wadmalac ***** válasza:

"De ramjat és nem, nem gázturbina."


Te ilyen csakazértis-gyerek vagy?


[link]


GÁZTURBINA.


[link]


"Tükör"


rád férne.

Nem én jöttem ide azzal, hogy mindenki hülyeséget írt, aztán kiderül, hogy nem is.

2020. jún. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Wadmalac ***** válasza:

A sárkányszerkezetben általánosan használt alu-ötvözetek: 6061, 7050, 7075 (Li és Mg ötvözők főleg)


titán-ötvözet:

Ti6Al4V

Ti-5553


acélötvözet:

15-5 PH (ASTM A693)

nem sárkányszerkezetben, hanem egyéb, futómű, hidraulikus mozgatások: Ferrium S53, 300M, SAE 4340, egyéb magas szakítószilárdságú korr. álló acélok.



Szerintem, ha így fejlődnek tovább, nemsokára megjelennek a kompozitok mellett, vagy azok részeként az aerogélek is.


Megjegyzés: a ramjet nem tartalmaz turbinakereket, szinte nulla mozgó alkatrészt és szuperszonikus sebességeken működik, vagyis ezzel nem tud repülőgép indulni, csak a megfelelő sebesség elérése után tud erre váltani. Odáig vagy rakéta, vagy gázturbina gyorsíthatja.


Ramjettel épült USA gépek:

Lockheed X-7 (kísérleti)

Lockheed AQM-60 Kingfisher

Lockheed D-21 (ezt indították az SR-71-es hátáról)



Ramjet Franciaország:

Nord 1500 Griffon (kísérleti)


Ezeken kívül csak rakétákba, cirkálórakétákba került ramjet, Szu-ban, Nagy-britanniában és USA-ban.

2020. jún. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"Nem én jöttem ide azzal, hogy mindenki hülyeséget írt, aztán kiderül, hogy nem is."


Ez igaz. Te azzal jöttél ide, hogy te nem írtál hülyeséget, aztán kiderült, hogy de, írtál azt is.


"GÁZTURBINA"


RAMJET


"acélötvözet:


15-5 PH (ASTM A693)


nem sárkányszerkezetben"


Igen, tehát ebben is igazam volt.


"Odáig vagy rakéta, vagy gázturbina gyorsíthatja"


Rakéta nem gyorsít repülőgépet. Űrrepülő gépet igen, viszont azokat meg pont nem ramjettel szerelik.

2020. jún. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ja még annyi kimardt, hogy rakétákba nem kerül ramjet! Ugyanis mind a rakéta mind a ramjet hajtóművek.
2020. jún. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Wadmalac ***** válasza:

"RAMJET"


Belinkeltem a hajtómű teljes leírását, fotóját, de tovább erőlködsz.


"nem sárkányszerkezetben"


Igen, tehát ebben is igazam volt."


Még a szövegértelmezésre is képtelen vagy, a "nem sárkányszerkezetben" montat UTÁN vannak a nem sárkányszerkezetben használt acélok, ELŐTTE az, ami de, sárkányszerkezetben.

Úgyhogy nagy lóxart volt igazad.


"Rakéta nem gyorsít repülőgépet."


Peeersze.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


És íme a kifejezetten repülőgép-hajtásra kifejlesztett XLR 129 P1 rakétahajtómű:

[link]


És még ráadásnak a segédrakétás gyorsítás.

[link]



"Ja még annyi kimardt, hogy rakétákba nem kerül ramjet!"

Főleg cirkálórakétákba, de sima légvédelmi rakétákba is.


[link]

[link]

[link]

[link]



"Ugyanis mind a rakéta mind a ramjet hajtóművek."

Értem.

És ezért nem került rakétákba. Mert amúgy a rakétamotor nem hajtómű.


Úristen.


Az angolban a kifejezetten rakétahajtású "rakéta" rocket, ami nem feltétlenül az, az missile, lehet bármilyen hajtású.

A magyar lerakétáz mindent, hajtóműtől függetlenül, nincs külön szavunk a nem-rakétamotoros rakétákra. Ami angolban cruising missile, az nálunk cirkálórakéta vagy robotrepülőgép, rakétamotorral, ramjettel vagy turbinával.


De mivel te láthatóan annyira értesz hozzá, ezt bizonyára tudtad, csak titkolod.



Ismétlem, szokjál le arról, hogy úgy lépsz be egy topikba, hogy mindenkit leszólsz, főleg, ha nem vagy a téma guruja.

Én se vagyok az, de nem is esek be azzal, hogy mindenki hülye, csak én vagyok helikopter.



Szerintem állj le, eleget égetted magad.

2020. júl. 1. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Ismétlem, szokjál le arról, hogy úgy lépsz be egy topikba, hogy mindenkit leszólsz, főleg, ha nem vagy a téma guruja"


Ismét tükör, most erre mit mondjak?


Írhatsz egy regényt is akkor sem lesz igaz amit állítasz. Amúgy meg miket linkeltél be? Ellenőrizd már mielőtt elküldöd lol


Tudod mit, igazad van, minden úgy van ahogy mondod igaz, hogy 3/4-e baromság, de nem gond.


A legutóbbi hozzászólásodat most nincs kedvem darabokra szedni mert válaszolni jöttem ide nem regényt elemezni.


Igen, igen, igazából azért nem szedem darabokra mert nem értek hozzá, nem azért mert szóról szóra ki kéne javítani, mivel az egész hülyeség xD


Komolyan mondom legalább fogadnád el ha hibázol, pláne ebben a kérdésben, nem lehet mindenki repülőgép mérnök... Jó tudom te az vagy, de akkor is ;)

2020. júl. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Wadmalac ***** válasza:

#17:


" Amúgy meg miket linkeltél be? Ellenőrizd már mielőtt elküldöd lol"


Állítottad, hogy repülőgépet nem gyorsít rakéta.

Belinkeltem 12 rakétahajtású repülőgépet (pár közüle turbinás ÉS rakétás is, pár kísérletit gyártottak vagy rakétahajtóművel, vagy turbinával is).

Plusz egyet, ami kifejezetten gyorsítórakéta, kifejezetten repülő segédhajtóműként. 13 példa repülőt gyorsító rakétahajtóműre.


Állítottad, hogy rakétába nem kerül ramjet.

Belinkeltem 4 ramjet hajtóműves rakétát.


Előtte meg többször is belinkeltem az SR-71 gázturbináját, de csak állítod, hogy ramjet, mert ha ismételgeted, az majd biztosan átírja a technikatörténelmet.


"A legutóbbi hozzászólásodat most nincs kedvem darabokra szedni mert válaszolni jöttem ide nem regényt elemezni."


Nem válaszolni jöttél ide. A többi válaszolót minősíteni és ezzel játszani a fejed. És most nem nyeled le, hogy nincs igazad, ezer cáfolatra sem.


Tételesen megcáfoltam az összes baromságod. Linkeket is adtam hozzá.

Így egy darab érved se maradt, de az egód védelmében most köpködsz. Szánalmas vagy.


"nem lehet mindenki repülőgép mérnök... Jó tudom te az vagy"

Nem, nem vagyok az, gépészmérnök vagyok. De aki guglizni és olvasni tud, mindazt az infót megtalálja, amit adtam.


"Komolyan mondom legalább fogadnád el ha hibázol"

Ezt TE mondod?

Menj már el egy pszichiáterhez.

2020. júl. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!