Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nem lenne több értelme a...

Nem lenne több értelme a Vénuszt terraformálni?

Figyelt kérdés
Szóval azért kérdézem, mert sokan a Marsot tartják erre alkalmasnak, ami igaz is lenne, ha tudnánk, hogy egyáltalán az alacsonyabb gravitáció milyen hatással van az emberre. Úgy értem, hogy hosszabb távon, nem fél években, mint az ISS-en töltött idő. Egyáltalán lehet-e ott szaporodni, nem ártalmas-e a születő gyerekre az alacsonyabb gravitáció? Sokkal inkább életre alkalmasabbnak látszik a Vénusz, mint a Mars, annak ellenére, hogy sokkal több munka lenne átalakítani.
2010. júl. 21. 10:57
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Az a sanda gyanúm, hogy egy hold nem nélkülözhetetlen dolog egy bolygó terraformálásához. Persze a Földön az élet kialakulásában nagy szerepe volt, és remek, nagyjából szabályos forgást eredményez. De egy bolygó egyébként elvan hold nélkül, nem?
2010. júl. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Persze, a jövőbeli kolóniáknak édes mindegy h van hold vagy nincs.
2010. júl. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Ezt már 1000 éve kitalálták, hogy héliumos lebegő platformok a Vénusz felső légkörében, ahol nincs nyomás és magas hőmérséklet stbstb...


Keressetek rá guglin.

2010. júl. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Egy hold megléte, ahogy mondtad, nem szükséges egy bolygónál. Keresgéltem adatot a Vénusszal kapcsolatban, de nem találtam hiteles adatot pl. a tengely ferdeségének változásáról, avagy a tömegeloszlás egyenletességéről. Igazából az esetleges holdja a tengely precessziós mozgásának stabilizálásában lenne, lehetne szerepe. Persze ennek feltétele lenne ekkor is, mégpedig, hogy a tömegeloszlás egyenlőtlen legyen. Egy nagyfokú precesszió az éghajlat periódikus változására volna nagy hatással (esetleges jégkorszakok tekintetében, bár ez a Vénusz távolságában azért alapvetően is kérdéses lenne...). Jelenleg a Vénusz mostani felszíni, éghajlati paramétereivel, nem sok változást hozna egy esetleges hold megléte. Azonban, ha a körülmények "Földiebbek" volnának, már számítana. Mindenesetre érdekes volna az ottani éghajlat, hiszen alapvetően melegebb lenne a bolygó Földünknél, viszont a napok hossza miatt valószínűleg lényegesen szélsőségesebb is lenne (gyakorlatilag egy "vénuszi nap" hosszabb mint egy "vénuszi év")! Feltételezésem szerint ez a nagyon lassú tengelyforgás a precessziót amúgy is kedvezően befolyásolja (a tengely precessziós szögét kis értéken, a periódusidejét nagy értéken tartja), tehát könnyen lehet, hogy igazából nem lenne gond. Nekem az a sejtésem, hogy sokkal komolyabb gondot okozna az egy nap rendkívüli hosszúságából adódó szélsőségesség. Bár ha úgy nézzük, ez valahol megfelelhetne az évszakok váltakozásnak is, hiszen a kicsin tengelydőlésszög miatt az amúgy sem jelentős. Nappal lenne nyár, éjszaka meg tél :)


maci

2010. júl. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
A Marson lehetne elégséges mágneses teret generálni. Vastag szupravezető vezetéket kell körbevezetni a bolygón spirálisan. Indításkor áramot kell bele indukálni, aztán utána már csak az ingadozásokat kellene kikompenzálni. Ehhez pár atomerőmű is elég lenne.
2013. jan. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
A Földet kéne terraformálni elsőnek, pár évszázad múlva elkezdődik az a folyamat, ami a Vénuszt lakhatatlanná tette. Túl sok lesz a szén-dioxidból!
2013. júl. 15. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!