Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hol tart most ez a halhatatlan...

Hol tart most ez a halhatatlansági projekt? Elérik-e 2045-re a céljukat? Vélemények?

Figyelt kérdés

Cikk:

[link]


Weboldal: [link]


Dimitrij Ickov orosz milliárdos,médiamágnás nem tud mit kezdeni a sok pénzével,ezért kitalálta azt,hogy ő fogja elhouni az emberiség számára a halhatatlanságot a mozgalmával együtt (igen,még azt is alapított).


Dimitrij tervét közel 100 tudós segíti megszülni,és még maga, a Dalai Láma is támogatja.

Dimitrij-t a

Star Wars hologramjai és Cameron Avatar filmje inspirálta e projekthez.


Az orosz milliárdos legfőbb célja a következő:"A negyedik lépésre 2040-2045 között kerülne sor, az Avatar ekkorra már önállóan képes lenne gondolkodni, így már nem speciális számítógépes chipre játszanák fel az ember gondolatait, hanem holografikus testekbe. A testek így tetszés szerint változtathatnák alakjukat, át tudnának hatolni a falon és elérnék a fénysebességet is."



(((Én remélem,hogy Dimitrij bele fog rokkanai ebbe,és nem fog neki sikerülni (ez persze csak a véleményem )))).



2019. dec. 30. 21:33
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
#7 Van benne valami,hogy ez csak egy szaftos marketing fogás.
2019. dec. 31. 08:51
 12/18 anonim ***** válasza:
21%

Még mindig jobb, mintha fegyverkezne, vagy pénzügyi manipulációval bedöntene pár országot, melyeket aztán kézi irányítás alá vonna a hiteleivel.

Ha jól gazdálkodik, akkor nem fog csődbe menni. De a halhatatlanságot nem fogja elérni, az biztos.

Valami Bábel tornya rémlik neked?

2019. dec. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
69%

Ha már őrült tudományos magánprojektek: A Seti-nél még mindig több értelme és nagyobb haszna van. (Ami komolyan nem tudom, mit ért el, mégis működik.)

:)

2019. dec. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
72%

#13 Mi az hogy "több haszna van?"


Azért ha 100 tudóst összezárnak 100 milliárd dollárral, hogy dolgozzanak az emberi test problémáinak megoldásán... nehogy már ne legyen haszna.


Az A és B alterv amúgy már megvalósítható... ez biztos, kb erre épül most itthon is egy 30 milliárdos központ és egy MIT labor is nyártól.

2019. dec. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
70%

... bocs nem tudok olvasni😃 Fordítottját értettem.


Amúgy a SETI sem haszontalan. Tudományos világban csak a közvetlen haszonról beszélhetünk. Hosszútávon az emberiség számára nem tudhatjuk mit jelent ez. Akár egy fiókba rakott publikáció ami 30 év múlva inspirál egy új Einsteint... soha nem lehet tudni.

2019. dec. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, úgy értettem, hogy az Ickov projektnek van több értelme. :) A haszna mondjuk vita tárgya lehet, ez már társadalmi, filozófiai kérdés, de alapkutatásként akár hasznos is lehet.


Még annyit, hogy az emberi agy időben nem állandó szerkezet. Statikus rendszerként akár még modellezhető is lenne, de a fejlődése során változik (akár egy óra alatt is), és ehhez már a genetikai kód hatását és biokémiai folyamatokat is modellezni kellene. (Ha a "sima" neuronháló modell nem lenne elég bonyolult.)

2019. dec. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
76%

Persze... A Blue Brain projectnek is ezek voltak a hátulütői.


Meg a 30ezer sejtes elmis patkány agy szimuláció... hol vagyunk még a neurotranszmitterektől és nemlineáris dendritikus integrációtól? Kb nagyon nagyon távol akár 1-1 sejtnél is... nem hogy 100 milliárdnál. Plusz valóban, a sokféle neuron sokféle funkciója, a neuroglia hatalmas szerepe a komputációban stb. Ennnek megértésétől és modellezésétől talán 100 évnél többre is szükség lehet.


A másik meg hogy a célja nem feltétlenül értelmes. Legalábbis ilyen formában AI-t építeni "brute force" módon... amibe filozófiailag SEM lehet lementeni a tudatot, mivel az csak egy másolat lenne. Bármit teszünk, ahhoz hogy lementsük a tudatot, molekuláira kellene bontani.


Innentől kezdve pedig filozófiai értelemben is lehetetlen megmondani, hogy az a tudat kié. Még ha 99%-os a szimuláció is, azt fogja mondani hogy én vagyok, de valójában tudjuk hogy csak másolat.


Viszont az A és B rész az működhet, nem kizárt hogy az agyat hosszú távon lehet működtetni mesterséges környezetben. Itt még sok kérdőjel van a tudatunkat illetően.

2019. dec. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Hát igen,ha lementjük a tudatot,akkor az "csak" egy másolat lenne. Bonyolult.
2019. dec. 31. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!