Hol tart most ez a halhatatlansági projekt? Elérik-e 2045-re a céljukat? Vélemények?
Cikk:
Weboldal: [link]
Dimitrij Ickov orosz milliárdos,médiamágnás nem tud mit kezdeni a sok pénzével,ezért kitalálta azt,hogy ő fogja elhouni az emberiség számára a halhatatlanságot a mozgalmával együtt (igen,még azt is alapított).
Dimitrij tervét közel 100 tudós segíti megszülni,és még maga, a Dalai Láma is támogatja.
Dimitrij-t a
Star Wars hologramjai és Cameron Avatar filmje inspirálta e projekthez.
Az orosz milliárdos legfőbb célja a következő:"A negyedik lépésre 2040-2045 között kerülne sor, az Avatar ekkorra már önállóan képes lenne gondolkodni, így már nem speciális számítógépes chipre játszanák fel az ember gondolatait, hanem holografikus testekbe. A testek így tetszés szerint változtathatnák alakjukat, át tudnának hatolni a falon és elérnék a fénysebességet is."
(((Én remélem,hogy Dimitrij bele fog rokkanai ebbe,és nem fog neki sikerülni (ez persze csak a véleményem )))).
Mit zavar ez téged?
Az előzö kérdédedet már törölték trágárság miatt...
tulajdonképpen mi a bajod neked?
Akkor válaszolj, mit érdekel téged, és miért zavar ha egy orosz milliárdos milyen projectet támogat a saját pénzéből?
Melyik jobb:
Vesz egy újabb luxusjachtot és prostik seggéről szívja a kokaint, miután leszáll az aranyozott helikopterével...
Vagy:
Munkát ad a világ egyik 100 kiemelkedő elméjének és végtelen forrást, hogy találmányokat alkossanak amik segítik megóvni, meghosszabbítani az ember hasznos élettartamát?
Nekem azzal semmi bajom ,hogy munkát ad 100 tudósnak.
Nekem azzal van a bajom,hogy tulajdonképpen fénysebességel száguldó hololgrammok leszünk.
Akárki akármit mondjon,ez nem fér a fejembe.
Hagyjuk már a hülyeséget...
Ez pont olyan mint Elon Musk víziói. Egy jó kis marketingfogás, hogy beszéljél róla.
"Az előbb vázolt vízióra árnyékot vet az a nem elhanyagolható tény, hogy a mai napig nem tudjuk, az agy pontosan miként hozza létre magát a tudatot, azaz hogyan jutunk el egymással összekapcsolódó sejtektől olyan megfoghatatlan dolgokig, mint a gondolatok, az emlékek vagy az érzelmek.
Már ott gondban vagyunk, hogy a humán konnektom megismerésétől fényévekre járunk. „Egy légy parányi agyát feltérképezni nagyjából egy-két év, egy emberét a mai technikával pedig egyszerűen lehetetlen” – mondta dr. Ken Hayworth idegkutató a BBC-nek. Nem nehéz elképzelni, miért haladnak csigatempóban a kutatások: bonyolult rendszerről beszélhetünk, neuronok milliárdjaiból épül fel központi szervünk, egyetlen idegsejt akár 10 ezer másikkal állhat kapcsolatban."
Ickov projektje valószínűleg sokat hozzá fog tenni a témához, fel fogják használni az eredményeit, de ez a projekt nem hiszem, hogy olyan sikerrel fog járni, amit ő elképzel. Reálisan nézve ez egy hosszú távú alapkutatás része.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!