Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért nem dobják ki a fölösleg...

Miért nem dobják ki a fölösleges atomhulladékot a távoli űrbe? Ezen kívül szerintetek mi lenne még a legjobb módszer, hogy megszűnjön a Föld nukleáris hulladékok általi veszélyeztetettsége?

Figyelt kérdés

Folyton hallani, hogy az atomenergia hasznosításában az egyik legrosszabb dolog az, hogy a kimerült radioaktív fűtőelem, igaz már nem tartalmaz hasznosítható energiát, mégis veszélyes a környezetre és ezeket nem tudják biztonságosan eltárolni vagy megsemmisíteni.


Kérdezem én, miért ne lehetne egyszerűen kidobni az űrbe. És itt természetesen nem arra kell gondolni, hogy a Föld közelébe, hogy egyre több és veszélyesebb űrszemét keletkezzen, hanem szépen felszállítani és kilőni a hulladékot a távoli űrbe vagy esetleg a Napba. Ha egyszer kilőnek valamit az űrbe az száll a messzeségbe az Isten tudja meddig... Ott meg már az ég világon senkit sem fog zavarni. A Napba lőve meg kb. egyből megsemmisülne.


Persze biztos nem lenne olcsó megoldás felfurikázni, de nem a Föld bolygó egészsége és biztonsága lenne a legfontosabb az emberiség számára?



2019. dec. 3. 00:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Több oka van, például a kilövési kockázat. Ha valami nem jön össze, a radioaktív hulladék nagy területen szóródik szét.
2019. dec. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Még csak az lenne f...sza, ha félúton felrobbanna a rakéta és szétterítené a légkörben.


Felesleges kockázat.


Ha a zöldlobbi nem az atomenergia ellen, hanem mellett érvelne, mint egyetlen nagy energiasűrűségű alaperőmű, amivel tényleg lehet tenni a klímaváltozás ellen + újra elkezdenék támogatni az molten salt reaktorok fejlesztését... jó világ lenne. Minimális hulladékkal.

2019. dec. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

>"Persze biztos nem lenne olcsó megoldás felfurikázni, de nem a Föld bolygó egészsége és biztonsága lenne a legfontosabb az emberiség számára?"

Nagyon nem lenne olcsó (a fenti érveken túl). És ezt sajnos nem az emberiség érdeke dönti el, hanem a gazdaságosság, versenyképesség, profit.

2019. dec. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert drága és veszélyes.
2019. dec. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

1. Mint előttem is irták: felesleges kockázat: ha fellövéskor bármi balul sül el, akkor a radioaktív hulladék nagy területet szennyezne be.

2. Nem gazdaságos.

3. A nukleáris hulladék újra felhasználható - lásd PUREX, 4. generációs erőművek.

2019. dec. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Az atomhulladék mennyisége is gond lehet. Mivel az olvastam, hogy kb 250 ezer tonna rádióaktív hulladékot tárolnak a világ minden részén összesen.Meg 12 ezer tonna keletkezik évente. Persze szállítani ólommal bélelt tartályokban, vagy konténerekben lehetne, amitől még nehezebb lenne. Naponta indulhatna egy űrhajó 40-50 tonnás rakománnyal folyamatosan amit messzebbre kellene kilőni. Vajon ez pl mennyibe kerülne? A biztonsági kockázatokról már nem is beszélve.
2019. dec. 3. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 LeonScottKennedy ***** válasza:
25%

Szerintem meg kellene egy all-in terv.

Építeni kellene egy óriási űrhajót, akkorát, amire a Földön megtalálható összes atomhulladék elfér. Az eddigi legnagyobbat, felhőkarcoló nagyságú. Akkora hajtóművel, mint egy ház. És egy rakat segédrakétával. Így egyszer kellene csak felrepülni, küldhetnénk a Napba. Annyi lenne csak a kockázat, hogyha felrobban a légkörben, akkor beköszönt az évszázados nukleáris tél. Pá-pá globális felmelegedés, két probléma egy csapásra. Én azt mondom, megéri.

2019. dec. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Szirty ***** válasza:
100%

Azon kívül hogy kockázatos (ahogy ez előttem szólók írták) drága is.

1 kg hasznos tömeg alacsony föld körüli pályára állítása több millió Ft költség.

A hasznos tömeg alatt meg azt kell érteni ami a rakomány, aminek része ebben az esetben a sugárzó anyagot tartalmazó szigetelő konténer is!

Alacsony pályára ilyesmit öngyilkosság kilövöldözni, mert idővel szépen visszapotyog, de amíg nem addig is növeli az űrszemét mennyiségét.


Nem jó ötlet!

2019. dec. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Még egy adalék: A rakéták egy része is környezetszennyező. Itt lett kitárgyalva:


https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__1..


A szilárd-hajóanyagú gyorsítórakéták ( booster ) még sósavgázt is kibocsájtanak. Azt hiszem, ez is oka volt a space shuttle program leállításának.

Szóval ha nagy tömegben kezdenénk rakétákat eregetni, - kerül amibe kerül - , az jelentene környezet szennyezést. ( Kivéve a hidrogén üzemanyagú rakétákat. )

Ilyen helyzeteket ír le a népi szólás:

- Nem kakáltam a kútba, csak melléje. Azután löktem bele.

2019. dec. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, ezt a témát elég jól körbe jártuk itt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..

2019. dec. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!