Itt van ez a videó. Tényleg egyszerű találmányok vannak benne, de biztos lesz pár ami elterjed, a seprűs és altónyitó tuti jók.
Vagy akkor még egy, egy a kíváncsiságodat jobban kielégítő invenció, a NASA új marsjárójának koncepciója.
Csak egy röpke szóra!
A történelemkönyvekbe a mai nagy elmék csak MAJD fognak bekerülni!
A 'ma' még nem történelem, sőt, a 'tegnap' sem, csak a 'tegnapelőtt'.
Gondolj bele, a maga idejében mennyire volt ismert név Tesláé. Einsteiné a köztudatban?
Hányan ismerték a maguk idejében Bólyai, Gauss, vagy Lobacsevszkij munkásságát, hányan (és miről!) ismerik nevüket ma, pedig a mai űrhajózás az ő matematikájuk nélkül csak véletlen, bizonytalan lenne?
.
"Okostelefon"
Van, használják is sokan, de HÁNYAN HASZNÁLJÁK KI okosságuk elenyésző százalékánál többet?
.
Ha nem a technológia, hanem e technika fejlődésére gondolsz, akkor kérdésed is hibás.
El képzelhető, hogy a mai technika (ismét sz okostelefonnál vagyunk...) létezhetne a mai technológia (pl. robotok) nélkül?
,,Akkor volt 100 éve Teszla, Einstein, a mai világban hol vannak ezek a nagy tudós Nevek, amik bekerúlnek a történelemkönyvekbe is???"
A tudomány és technika fejlődése miatt nem találkozol velük. Már nem létezhetnek magányos zsenik, akik otthon a kis laborjukban alapkutatást végeznek. Mert egyszerűen labdába sem rúghatnak egy milliárdokból készült laboratóriumban kutató tehetséges, fiatal, okos tudósok mellett, akik együtt, egymást oktatva tudnak úgy-ahogy lépést tartani a többi baromi menő laborokban dolgozó zseni tudóscsoportokkal...
A polihisztorok korának már rég vége van. Kész csoda hogy a századforduló idején még léteztek (a köztudatban is) híres lángelmék, mint Einstein, Edison, vagy Tesla, esetlege Bohr, akik magányosan is képesek voltak lépést tartani a tudomány fejlődésével, sőt képesek voltak fejleszteni is azt drasztikus mértékben.
Egy Tesla kaliberű fickó még sikeres is lehetne, ha csinálna mondjuk egy Y0utube csatornát. Ő egy ezermester volt. Egy zseni, aki imádott "barkácsolni"... De egy Einstein már nem tudna érvényesülni egyedül. Mire kitanulná a 2019-es kvantumfizikát, már lemaradna, a 2020-as ról, amihez legalább annyit kéne tanulnia. Be kéne csatlakoznia egy kutatócsoportba és ott tehetségével komoly eredményeket érhetnének el KÖZÖSEN! És a Nobel díjat is csak kuatótáraival együtt vehetnék át.
ÉS akkor még nem beszéltünk a marketingről, ami leginkább befoláysolni tudja a népet. Eisnten egy karakter volt. loboncos fehér haja, aranyos megjelneése, megteremtete, a modern zseni arvhetípiszt. Azóta is így ábrázolják a zseni tudóst. LEgtöbb helyen. VAgy ott van Tesla, aki egy varázslónak tűnt kb az embeerek szemében. Eldugottan él és egy hatlamas tornoyt épít, amiből villámok cikáznak. Aztán ott van Stephen Howking. A közhiedelemmel ellentétben nem ő volt a legnagybb tudós a bolygón! Sikereit tekinte sem. Egyszerűen csak érdekes volt a karaktere: A székbe zárt test határtlaan kppzelőerőeel és tudással... Ugye milyen érdekes a karaktere? Hát igen.. Ez is kell ahhoz, hogy valaki bekerüljön a tröténelmekönyvekbe. Nem mondom, a hogy ez kell hozzá, de kétségtelenü segít, ha van egy érdekes karaktered, amivel emlékezetes tuzs lenni és kb egy élő mém válhat belőled...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!