Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha van szél, hő, s napenergia,...

Ha van szél, hő, s napenergia, stb. , akkor súly energia is létezik?

Figyelt kérdés
Pl. ha a házunk alapzatába, ilyen súlyérzékelöket teleítünk építkezéskor, akkor az tud annyi energiát termelni, hogy fenntartsa a ház energiaszükségletét? Vagy pl a cipőnkbe helyezve készítésekor, tudna e elektromosságot, áramot termelni, pl egy mobiltelefon működtetéséhez? Mert ugye a súly, a gravitáció vonzása egy tárgyra, is lehetne egyfajta energia termelő opció. Ez létezik már a tudományban? Hol hallani erről?

2019. ápr. 19. 12:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A vízenergia kapásból ilyen, ami a gravitációs helyzeti energiát hasznosítja: a víz súlya az erő, ami meghajtja a generátort.


Meg amúgy vannak olyan elképzelések is, amiket te írsz, hogy apró generátorok gyűjtsék be a mozgások során keletkező „hulladék”-energiát. Például tele lehetne pakolni sok-sok piezoelektromos kütyüvel az utat, amik ha picit összenyomódnak, akkor áram keletkezik, mint ahogy az öngyújtódban is ott van az elektromos szikra.

[link]

A 'nanotechnology' és 'energy harvesting' kulcsszavakra próbálj keresni.

2019. ápr. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Gugu Gabor ***** válasza:
2019. ápr. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, de azt ugye tudod, hogy a helyzeti energia "csak egyszer" használható, pl egy ház esetén?


Tehát mondjuk a daru x mennyiségű energiát befektetett abba, hogy felemeljen egy 1 tonnás betontömböt, akkor idális esetben x energiamennyiség nyerhető ki a betontömbből, amíg a talajig nem ér. A generátort csak egyszer hajtja meg, aztán újra fel kell emelni.


Így próbálnak megújuló energiát is tárolni.


Tehát a gravitációból nem lehet energiát termelni. Csak tárolni!

2019. ápr. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy fentebb írták, két dolog van:

- Potenciális vagy helyzeti energiának hívják. Ez működteti pl. a régi ingaórákat, amiknél egy súlyt kellett felhúzni, ami lassan leereszkedett pár nap alatt. De azt is mindig fel kellett húzni, szóval a karunk energiáját tárolta, nem volt örökmozgó.

- Az erő és a munkavégzés (energia átalakítás) két különböző dolog. Ha az erő statikus, nem mozgat semmit, akkor munkát sem végez.

Cipőbe lehetne tenni ilyen átalakítókat, volt is ilyen próbálkozás, nem terjedt el. Egy mobilteló töltéséhez pl. nem termelne elég elektromosságot, hetekig tartana egy töltés. A súlyérzékelőknek is szerintem valamilyen elektromos jellemzője változik meg, nem adnak ingyen energiát.

2019. ápr. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 TappancsMancs ***** válasza:

Vannak ilyen fejlesztések is, mint amit 1-es is írt, utakba és járdába épített érzékelők, amik az autók és gyalogosok által generálják az elektromosságot, sok kicsi alapon. Van ilyen lámpa is GravityLight néven, Afrikában használják otthoni világításra. A működése és mindene nagyon egyszerű, felemelnek egy 10-20 kg-os súlyt és az meghajt egy szerkezetet fél órán keresztül. Az igaz, hogy ez csak egy valami kis fényt ad, és nem az európai beltéri világítás kapacitása, de ahol nincs áram sem Afrikában, ott ez is jobb, hát mert legalább nincs sötét és rezsije sincs.


Itt a link, de csak a GravityLight-ra kerestem rá.

https://www.youtube.com/watch?v=XXQZcvPld-4

2019. ápr. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!