Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A Logika lehet kivétel az...

A Logika lehet kivétel az Általános Relativitás alól?

Figyelt kérdés

#kivétel #logika #Ált.Rel.elm
2019. márc. 8. 14:02
 1/9 LeonScottKennedy ***** válasza:
70%
Nem.
2019. márc. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Én úgy tudom, hogy nem csak a logika, de a rakott krumpli is kivétel az Általános Relativitás alól.
2019. márc. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Te kevered a fogalmakat.


A logika matematika, az általános relativitás fizika. Ugyan a tudományok összefüggnek, de a logikának nem kell az általános relativitással foglalkoznia. Egyébként pedig a fizikai törvények fizikai testekre vonatkoznak, nem elméletekre.

2019. márc. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy nézzük, akkor az első válasz írójának is igaza van, hiszen a logika az nem kivétel a relativitáselmélet alól, hanem egyáltalán nem is tartozik a tárgykörébe.

Más kérdés, hogy maga a relativitáelmélet egy végtelenül logikusan felépített elmélet, de ettől még nem tárgyalja magát a logikát.

Már persze ha "Általános Relativitás" alatt a relativitáselméletet érted.

2019. márc. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 LeonScottKennedy ***** válasza:
85%
Én a logika alatt a valós ok-okozati összefüggéseket értem. Lényegében, ahogy a világ felépül, ebbe pedig beletartozik a relativitás is. Ha pedig kiderülne, hogy az elmélettel valami mégsem stimmel, mert felfedezünk egy kizáró tényezőt, akkor az Ált. Rel. nem lesz többé logikus, csak az, ami a helyére lép.
2019. márc. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 EagleHUN ***** válasza:

A fizika törvényei csak fizikai eseményekre, testekre, részecskékre vonatkoznak. Így a relativitás is.


A logika (matematika), a nyelvek, a filozófia stb nem ilyen események hanem csupán leírási lehetőséget adnak a fizikának.

Tehát pl le lehet írni az általános relativitást angolul vagy akár latinul, magyarul is szavakat használva.

És a matematika nyelvén képletekkel is.

Mindegyik helyes leírásra.

De nem relativisztikus esemény egyik sem!

Leírtad? -> (Igen!/Nem!)

2019. márc. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
A relativitás elmélettel már senki sem foglalkozik, a kvantumtechnológia átírja mindent amit eddig ismertünk és amit megismerünk. Képesek leszünk olyan dolgokra amit eddig elképzelni sem tudtunk. Nagyon izgalmas témakör, ideje továbblátni a relativitás elmélet korlátain.
2019. márc. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

Amúgy is különbséget kéne tenni a logika, mint szigorú tudományosan értelmezett analizációs módszer és az úgynevezett hétköznapi logika között.

A hétköznapi logikába nem fér bele a pohár peremén felfolyó és kimászó szuperfolyékony hélium, de ettől még a teljesen logikus és következetes fizikával, matematikával megmagyarázható, paradoxon-mentes.


A hétköznapi logikába nem férnek bele a rel. elmélet érdekességei, mint idődilatációk, hosszváltozások fénysebesség közelében stb., de ettől még ezek is teljesen tiszta fizikával rendelkeznek.

A kvantumfizika furcsaságai még messzebb vannak a hétköznapi logikától, de mégsem paradoxonok, a matematikai fizikájuk tiszta.



Tehát nem, a logika nem kivétel, sőt része az akár a rel. elméletet, akár a kvantumfizikát adó egyenleteknek.


Az, hogy a hétköznapi "logikánknak" sok minden ellent mond, az csak azt jelenti, hogy rabjai vagyunk a megszokásainknak.

2019. márc. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Rsescort Endre válasza:

Logika nélkül nem lehetne rendet teremteni a káoszban, amit a sok info okozna.

A relativitás elméletet azért én még nem temetném, attől, h egyre beljebb nézünk az anyagba- upsz, illetve csak logikázgatunk, mert már messze túl vagyunk a gyakorlati részen, elmélet épül elmétre.Kb olyan ez, lehet feltalálni a 10 parancsolatot, de a "szeresd felebatárotod..." mindet magába foglalja, hiába jövök rá azóta, a szomszéd nője zöldebb.

A másik, érdekes erről eszmei vitát folytatni-aminek általában legmegfelelőbb helye egy kocsma, korsó sörrel a kézben-, erőteljesen ragaszkodva-kapaszkodva közben a megszokott kis behatárolt, jólismert szabályok szerint működő kis világunkba.

Sajnos az egész tudományunk 99%-a erre a porszemre épül, ahol élünk, ami teljesen más mint az egész univerzum, homokszem a sivatagban....de innen kellett logikával eljutni a görög filozófálgatós elméleti fizikájától- és így is, 10 ezernél nagyobb számot nem ismerve megállapítani a Föld tömegét...- a newtoni kísérleti fizikán át az atomfizikáig, relativitásig, kozmológiáig.

Az energia megmaradás törtvényét nem cáfolja, ha egy vezetéken áramot vezetek át és az plusz energiát ad- csak még nem tudom, honnan....anyagmegmaradás törvényét sem sérti az, mikor egy feketelyuk úgy összeroskad, h tömege és gravitációja végtelen, a kiterjedése pedig nulla lesz, és így kiesik ebből a 3 dimenziós térből...

A logika hardver egy szoftver működéséhez, egy alapvető eszköz, feltétel a problémamegoldáshoz, de nem egy elv, eszme, vagy képlet.Gondolom ez logikus, és nem realtív...

2019. márc. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!