Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha az emberiség tudatában...

Ha az emberiség tudatában lenne egy hamarosan bekövetkező (kivédhetetlen) világégésnek, milyen módon tudná lementeni az eddigi tudományos ismereteit az esetlegesen fennmaradó, vagy utánunk következő civilizációk számára?

Figyelt kérdés

2019. febr. 11. 04:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem nem sok értelme van egy ilyen célú rekreációs civilizáció serkentésnek, ugyanis az nem jöhet már létre, ha olyan mértékben lecsökken a színvonal.

Teszem azt, nem lehet már rézkorszak, vagy bronz, vagy vas, mert azokat a lelőhelyeket, amiket primitív technológiával ki lehet aknázni, már az ókorban kiaknázták.

Magyarország sem lehet egy új középkori Európa nemesfém bányászati központja, mint az Anjouk korában, mert a körmöci aranybányák is kimerültek és van talán még Erdélyben aranytermelés, de csak fejlett vegyiparra alapozva, akik ki szokták ciánozni a Tiszát, mert már a kőzetekben rejlő csekély aranytartalmat csakis modern technológiával éri meg gazdaságosan kinyerni.

Gőzgép sem lehetne, hiszen a szénbányákat már kitermelték, tehát a gőzgépnek, a vasútnak is annyi, de el sem jutnának odáig, hiszen minden komolyabb bányászat már csak a legfejlettebb technológiával végezhető, az ércekért nagy mélységekbe kell lemenni és lassan a kőolaj mezők is kimerülnek, ahogy Pécsen sincs már sok urán, vagy a magyar alumíniumbányák is bezártak többnyire.

Nincs több dobásunk, ha ókori színvonalra süllyednének a tudományok akkor befellegzett, vagy töretlenül megyünk előre, vagy kampec, előbb, utóbb vége a civilizációnak és vele az emberiségnek.

2019. febr. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
A civilizációkat akár 100 év milliók is elválaszthatják egymástól, termelődik üzemanyag bőven. Ha nincs ennyi idő, máshogy kell boldogulnia a fennmaradtaknak.
2019. febr. 12. 23:23
 13/19 anonim ***** válasza:
52%
A geológiai korok, amik a Földfelszínt és az ásványkincseket kialakították, például az érc, vagy a szén lelőhelyeket, azok milliárd évekkel ezelőtt történtek és olyan körülmények között, amik nem ismétlődnek már meg.
2019. febr. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Megoldják hidd el! Pl: mi lett a rengeteg kitermelt és feldolgozott érccel?
2019. febr. 13. 19:46
 15/19 anonim ***** válasza:
Szétszóródott a Földön a tárgyakban és rövid használat után a szemétbe került, majd megette őket a korrózió.
2019. febr. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Szóval akkor meg van. Bár pendrive-ot nem fog olvasni egy darabig.
2019. febr. 13. 21:22
 17/19 anonim ***** válasza:

Igen. Aki a jövőt kívánja modellezni a mai eszköztárral és gondolkodással, annak nincs esélye. Hogy egyszerűbb legyen elképzelni: az ókori ember mit kezdene a mai tudással, ha rálelne? Pedig csekély 2000 évecske....


Ha a világégés ekkora, hogy semmi tárgyi emlék nem marad meg, akkor a sokkal sérülékenyebb biosz (pláne a még sérülékenyebb ember) sem marad meg. Minek az infó akkor? Ha viszont marad ember, akkor annak nm az agya száll el, hanem a lehetősége. És a minden külön gondoskodás nélkül szanaszét lévő holmit kiválóan tudja hasznosítani. Már ha ne ma maradék emberiség további kiirtásával van elfoglalva.

Ez a problémakör régóta napirenden van, néhány sci-fi író kissé összefogottabban elég jól megírta a lehetőségeket.

2019. febr. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Valószínüleg nem embereknek kell hátrahagynunk az információt. Lehetséges, hogy év milliók alatt, a medveállatkákhoz hasonló lények ébrednek tudatukra. Olyan helyekre rejteném az információt, amik még sokáig megmaradhatnak. Közeli égitestekre, földi barlangok mélyére, piramisokba, óceánok mélyére, sarki jégsapka alá mélyre...Akár egy üstökösre, aminek útja adott időközönként megközelíti a Földet. Az információt vagy a matematika nyelvén, vagy az atomok tulajdonságainak kódjaival írnám le, talán kristályszerkezetként, vagy valami, olyan megmunkált kövületként, amin látszik, hogy beavatkozás történt rajta.



Lehet, hogy elég lenne megadni azon tv és rádióadások frekvenciáját, amik elhagyták a Földet, és ezeket keresve találhatnának rá ők a mi múltunkra. Természetesen ők ekkor már fejlettebb technológiával rendelkeznének nálunk, de sok mindent tudhatnának meg rólunk.

2019. febr. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
...és mi van akkor ha már nekünk is rejtettek el valamit valamikor valakik valahova ??? Egyelőre fogalmunk sincs róla,és ha találnánk egy számunkra ismeretlen anyagból készült használhatatlan valamit ,mit kezdenénk vele ? Azt se tudnán fiuk vagyunk e vagy lányok. :D Az is lehet hogy mi más civilizációkhoz képest (legyen az itt a földön kihalt,vagy valahol máshol élő) olyan primitiv buta lények vagyunk mint hozzán képest a meztelen csiga . nem tudom hova rejteném amúgy , a saját véleményem az hogy a legtovább fennmaradó dolog a világon a kőzet , valahogy ezeken tárolnék némi infót . Ha másnem azért hogy egyszer valaki megtudja egyáltalán léteztünk
2020. jan. 28. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!