Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért fogják rá az emberiség...

Miért fogják rá az emberiség bűneire hogy rengeteg fajt pusztított ki mikor ez más élőlényekre is ugyan úgy igaz?

Figyelt kérdés
Az emberiséghez hasonló szaporulattal rendelkező élőlények sokkal gátlástalanabbul pusztítottak ki fajokat. Mi próbáljuk megőrizni az alacsony populációval rendelkező fajokat, egyesek még is bűnösebbnek tartják az emberiséget ebből a szempontból a természetnél.
2018. ápr. 6. 23:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
59%

Mondj még egy olyan fajt a Föld történetében ami fennállása alatt olyan mértékben pusztította a saját és a többi állat élőhelyét mint az ember! Nem sikerül? azért mert nincs.

A másik nagy különbség, hogy egy állat a saját (faj)fennatása érdekében pusztít el más élőlényeket az ember meg azért, mert mondjuk az asszonynak kellene egy másik krokibőr táska hogy villoghasson a többi suna előtt.


Azért mondhatnál egy olyan fajt az emberen kívül ami "sokkal gátlástalanabbul pusztított ki fajokat".


Ha engem kérdezel az emberiség egy vírusos fertőzés. És ha belegondolsz pontosan ugyan úgy viselkedik.

Csak egy példa: Most mikor már alig tudjuk fenntartani magunka ebben a szervezetben ami már erősen haldoklik (Föld) azon agyalunk hogy tudnánk más egyedeket (bolygókat) is megfertőzni, hogy ott is elszaporodhassunk.

2018. ápr. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
76%

Az első nagyjából elmondott mindent, de én még hozzátenném, hogy az emberiség olyan mértékben megváltoztatta a környezetét, hogy rengeteg állatnak egyszerűen eltűnt az élőhelye.

Itt most nem csak a városokra, falvakra gondolok, hanem a mezőgazdasági területekre, az erdőirtásokra, beleértve az őserdőket is, a folyamszabályozásokra, (vizierőművek) mocsarak, tavak lecsapolása, (kis Balaton). Lassan már csak vadrezervátumokban élnek vadállatok.

Mindemellett, ha igaz is lenne, amit írsz, bár nem az, akkor is az embernek van, vagy kell lennie annyi értelmének, hogy belássa, nem tehet ilyet, az állatoknak elvileg nincs erre esze, de azt kell mondanom, sokkal kevésbé vérengzőek, mint az ember.

Hirtelenjében nem is jut eszembe olyan faj, amit állat pusztított ki, de segíts kérlek, mondj egy párat.

2018. ápr. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%

Az állatok is kegyetlenek, és vérengezenek. Az invazív fajok képesek nullára kiírtani az őshonos fajokat, majd felélik a környezetüket és végül kipusztulnak ők is gyakran.


Csak őket ősi evolúciós drive-ok hajtják. Míg az embert gyakran más. Pl profitmaximalizálás.


Amúgy a Föld egyáltalán nem beteg. Maximum egy kicsit megvakarja magát, beüt egy nagyobb jégkorszak/felmelegedés és már is lőttel a civilizációnak.

Ez most ilyen időszak a bolygónak, ennél voltak sokszor zordabb korszakai is... mégis az élet formálta ilyenné.


Szóval a Föld nem egy érző lény, hanem egy kőszikla, és az emberi civilizáció csak egy röpke pillanat volt. Ha el is tűnik, az egysejtű organizmusok majd újra benépesítik. Jégből sivatag, majd erdő... közben millió évek tellnek el.

2018. ápr. 7. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
88%

"Mondj még egy olyan fajt a Föld történetében ami fennállása alatt olyan mértékben pusztította a saját és a többi állat élőhelyét mint az ember! Nem sikerül? azért mert nincs"


Az első fotoszintetizáló cianobaktériumok megjelenése anno az élővilág nagy részének kipusztulásához vezetett, mert egyszerűen a puszta létükkel túlaágosan megváltoztatták a környezetüket. Akkoriban a nagy mennyiségű oxigén sokaknak méreg is volt.


Persze nem azt mondom, hogy ne lenne gond, ha kapzsiságból okozzuk más fajok pusztulását, de azért túlmisztifikálni sem kell a hatásunkat. A Föld és az élővilág köszöni szépen, jól elvan.

2018. ápr. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Corvus Cornix!

Nem teljesen világos az álláspontod, most akkor van gond, vagy nincs?

2018. ápr. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Mondok egy merészet: az emberi faj, az intelligenciájával és ennek hozadékaival együtt, mind mind az evolúció termékei. Ahogy a hódok gátjaira, a termeszek váraira és a madarak fészkeire sem mondod, hogy természeten kívüliek, ugyan úgy nem mondhatod az emberek házaira ugyan ezt.


Nem, mi nem ártunk a bolygónak semmit, a többi élőlény populációját viszont baromi nagy mértékben módosítjuk. Ez természetellenes? Hát a fenti pár gondolatom szerint nem. És ez jó nekünk? Nem feltétlenül, sőt általában hosszútávon nem. Nem a kis cuki pandák meg xy színű szarvú orrszarvúak miatt kellene odafigyelnünk a környezetünk megóvására (vagy óvatosabb módosítására), hanem saját magunk miatt. Mi előbb fogunk kidögleni, mint a komplett bioszféra. Akármennyire is szemeteljük és "tesszük tönkre" a Földet, ez végső soron ránk is vissza fog ütni.

2018. ápr. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Van egy "apró" különbség.

Az élőlények (az ember nélkül) pusztán élnek. Némelyik a másik felfalásával. Ha túlságosan felfalja, nem lesz élelme, maga is pusztul. Amitől a prédapopuláció ismét nő. Ez egy dinamikus egyensúly, időnként mégis eltűnt egy faj. Nem egy másik élőlénytől, hanem a környezeti változástól.


Az ember más. Gondolatai vannak, ezáltal az életben maradáson túl kényelmiek is. Az állat ösztönlény, az ember tudatos, így "szórakozásból" is pusztít. Ezen felül, ugyancsak kényelemből, jelentősen megváltoztatja a környezetét. Ami már önmagában is képes további változást előidézni (lásd például őserdők kiirtása). Ezért igaz, hogy rengeteg fajt kipusztított.

És ilyenkor az élőlényekkel érdemes összevetni az ember cselekedeteit, nem pedig a természeti környezeti változásokkal.

2018. ápr. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

"Az ember más. Gondolatai vannak, ezáltal az életben maradáson túl kényelmiek is. "


Az állatoknak is.


"Az állat ösztönlény, az ember tudatos, így "szórakozásból" is pusztít. "


Az állatok is. Nagyon látványos ez a macskaféléknél. (Volt már házimacskád?)


"zen felül, ugyancsak kényelemből, jelentősen megváltoztatja a környezetét. Ami már önmagában is képes további változást előidézni (lásd például őserdők kiirtása). "


Hódvárak.


Az ember semmiféle olyan dolgot nem csinál, ami példanélküli az állatvilágban.



"Ha túlságosan felfalja, nem lesz élelme, maga is pusztul. Amitől a prédapopuláció ismét nő. Ez egy dinamikus egyensúly, időnként mégis eltűnt egy faj."


Ez lesz valószínűleg velünk is.

2018. ápr. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

"Kedves Corvus Cornix!

Nem teljesen világos az álláspontod, most akkor van gond, vagy nincs?"


Ez kizárólag nézőpont kérdése. Az adott faj, illetve a vele szoros kapcsolatban álló egyéb fajok szempontjából is (specifikus táplálékforrás, szimbiózis, stb) nyilván problémás a dolog. Ellenben az élővilág egésze szempontjából különösebben nem oszt, nem szoroz.

A természet nem valami gondoskodó anyuka, ami igyekszik megőrizni a már létező fajokat. Ez egy folyamatosan változó rendszer, aki pedig ezzel a változással nem képes lépést tartani, az kipusztul. Ez mindig is így működött, annak pedig semmi jelentősége, hogy a változást az ember idézi elő, vagy bármi más. A szabályok pontosan ugyanazok.

Evolúciós szempontból pedig akár kifejezetten előnyös is lehet a dolog, hiszen egy faj kiesése a rendszerből új életterek megnyílását jelenti a többiek számára.

Mondjuk az igaz, hogy ezen evolúciós változások évezredekbe, évmilliókba telnek, azaz minket aligha boldogít, hogy az élővilág mindenképp utat tör magának.

De lényeg a lényeg, az olyan mondatoknak, hogy "haldoklik a Föld", meg "felborítjuk a természet egyensúlyát", egyszerűen semmi értelme. Az élővilág összetétele mindig is folyamatosan változott. Egy kis érdekesség, kizárólag egy bizonyos 65 millió évvel ezelőtti "felborult egyensúlynak" köszönhetjük, hogy anno az ősemlősök teret kaptak a fejlődéshez, azaz mi ma itt lehetünk.

2018. ápr. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Nem tudom teljesen akceptálni a gondolataidat, mert rengeteg növény és állatfaj tűnt már el örökre, visszavonhatatlanul, sok a kihalás szélén van, de a többség száma is jelentősen, sőt vészesen lecsökkent.

Néhány faj éppen az emberi tevékenység során szaporodott el, ez igaz, de ez is kiszorít más fajokat, életterük elfoglalásával. a kultúrnövények, vagy a rágcsálók és egyebek ilyenek, de a szűkülő paletta mindenkit aggódással kellene, hogy eltöltsön.

Nyilván egy biológiai egyensúly beáll a magára hagyott akváriumban is, csak abban már aligha lesznek halak. Így a jelenlegi biológiai flóra és fauna tényleg olyan változáson megy keresztül, hogy nem teljesen elhibázott szó az rá, hogy haldoklik.

Annyi persze igaz, hogy később a rendkívül leszűkült ökorendszerből más fajok is keletkezhetnek, és évmilliók múlva esetleg újra gazdag élővilág lesz majd a Földön, valószínűleg nélkülünk, már ha nem következik be végzetes katasztrófa, mert arra is van esély, mégpedig többféleképpen is.

Gondolj csak egy globális atomháborúra, ahol a sugárzás az összes életet megöli, még azokat is, amelyek esetleg jobban bírják a radioaktív szennyezést, mert ez csak annak mértékétől függ.

Akkor kampec, várhatunk egy steril bolygón egy újabb abiogenezisre, aminek már aligha lesznek meg a körülményei, vagy egy újabb Ádám Éva sztorira, amelyet csak azért írok ide, hogy az se maradjon ki és nehogy ebből legyen vita.

2018. ápr. 8. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!