Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan kell az oszcilloszkóppa...

Hogyan kell az oszcilloszkóppal mérni?

Figyelt kérdés

Előre elnézést akarok, ha hülyeséget mondok, kérdezek.

Van egy adott RC soros áramkör. Van neki frekvenciája, annak megfelelő tartománya, és szinuszos. Nos, a társammal azon gondolkoztunk, hogy hogyan Az UR, és a Ul-t mérni(Mint az ábrán).



2018. nov. 26. 21:33
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Szakgimnáziumba járok (Biztonsági okokból nem mondok nevet) a tantárgy neve Elektrotechnikai gyakorlat. Ennek az elméleti órája Elektrotechnikai elmélet (második féléveben ehelyett Elektronikai elmélet, illetve gyakorlat lesz.)

Hát tudom a soros RLC, és a párhuzamos RlC- kiszámítását. (fázis, reaktancia, áram... stb.)

Hogy, mi a komplex számok, illetve az hogy fazorok, fogalmam sincs :/ Tanárom mondta, hogy a tanterv, nincs a matek tantervvel együtt (röviden: év elején a AC-hez szükségünk volt a tangensre, Cosinusra... stb. Nem tanultuk Matek órán ilyet, sőt még most se :/ )

Igen, be ismerem fogalmam sincs hogy mit tudok, és mit nem. Azt se tudom, hogy pontosan mi a fenét akarok kérdezni.


Ui: Sztrogoff, most 100%-ék, hogy hülyeséget fogok kérdezni, de: ha egyiknek ilyen módon megtudjuk a rajta lévő feszültséget, akkor Ugyanígy a másikon is megmérem, akkor ezzel a képlettel:Gyökalatt((UL*UL)+(Ur*Ur)), ki tudom számolni az áramkör feszültségét? Ha ez igaz az impadenciát, meg a Áramot könnyű lesz kiszámolni. A tanár számon fogja kérni csütörtökön :/

2018. nov. 27. 19:56
 12/19 anonim ***** válasza:
73%

A nevét nem is kértük, csak a profilját. :)


Ha meg tudod határozni a két elem feszültségét, akkor az eredő, az áramkör feszültsége a leírt pitagorász tétellel kiszámítható.

De onnan bajaid vannak, én legalábbis nem látom, hogy hogyan tudod az impedanciát kiszámítani áram nélkül, és fordítva.

2018. nov. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Hát nekem van egy ilyen képletem:

I=Ul:Xl

Mert Xl = Ul:I

Impeadanciát valszeg nem kéri, csak úgy vmiért mondtam. De akkkr az már Z=U/I

Xl meg ugye: 2pi*f*l

Az induktivitást, a frekvenciát alapból tudjuk. Meg az ellenállast.

Ha ez jó akkor, ezer köszönet!


De RC sorost is fog kérdezni

Tudjuk az R, az f, a C-t. Ha a C-t nem tudjuk, akkor

C=1÷(2pi*f*Xl)

Annak is lehet így a feszültségét, mérni? Természetesen az annak megfelelő képlettel.

Van egy ilyen képlet a füzetbe:

Xc=Uc:I

Átalakítva:

I=Uc:Xc

Meg van néhány ilyen:

Z=gyök((R2*R2)+(Xc*Xc))

R=Ur÷I

(Ezek jó képletek?)

Am kiderült, hogy holnap mérünk :/


Ui: de ez már mellékes

Mit jelent az hogy egy feladatban az van, hogy az egyes csatornára állítsunk be x voltot? Gondolom, a csúcsértéket.

2018. nov. 27. 21:13
 14/19 A kérdező kommentje:
A válaszokat előre köszönöm :)
2018. nov. 27. 21:14
 15/19 anonim ***** válasza:
67%

Ezek jó képletek, kivéve egyet, ezt: C=1÷(2pi*f*Xl)

Helyette C=1÷(2pi*f*Xc) alkalmazandó.

2018. nov. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Istenem, köszönöm :D
2018. nov. 27. 21:44
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha matekból nem volt még szinusz-koszinusz, akkor nagyon sajnállak. Nem igazán látom, hogy várható el vkitől, hogy ezekkel készségszinten foglalkozzon, ha nincsennek biztos alapok...


Ajánlom, hogy töltsd le az ingyenesen letölthető LTSpice programot! YouTube-on vannak oktatóvideók is (angolul). Ott összepakolhatsz áramköröket, és mérheted a feszültségeket/áramokat. Azt javaslom játszadozz el vele, hátha úgy jobb képet kapsz!

2018. nov. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

?

Minden válaszra zöldet dobtam

2018. nov. 29. 23:35
 19/19 anonim ***** válasza:
66%
Nem is te keveredtél gyanúba.
2018. nov. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!