Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan kell az oszcilloszkóppa...

Hogyan kell az oszcilloszkóppal mérni?

Figyelt kérdés

Előre elnézést akarok, ha hülyeséget mondok, kérdezek.

Van egy adott RC soros áramkör. Van neki frekvenciája, annak megfelelő tartománya, és szinuszos. Nos, a társammal azon gondolkoztunk, hogy hogyan Az UR, és a Ul-t mérni(Mint az ábrán).



2018. nov. 26. 21:33
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

[link]

Nos szerintem ha a UL-t akarjuk kiszámolni akkor, az ellenállást rövidre zárjuk, ha meg a UR, akkor a ellenállást. A társam szerint meg egyszerűen nézzük meg külön külön, hogy mit ír ki a CH1, és a CH2

2018. nov. 26. 21:35
 2/19 A kérdező kommentje:

JG- jelgenerátor.

Utána kiszámoljuk, az U-t, és a XL, utána meg Z.

Elnézést, ha valamit értethetlenül mondtam.

2018. nov. 26. 21:37
 3/19 anonim ***** válasza:
51%
Nem igazán értem, fázistolást szeretnétek mérni?
2018. nov. 27. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem hanem a tekercs, meg a ellenállás frekvenciáját.
2018. nov. 27. 07:27
 5/19 anonim ***** válasza:
51%
A frekvencia jó esetben az lesz, ami a jelgenerátor frekvenciája. Amúgy a kijelzőn megnézitek, egy periódus hány osztás (függőleges vonalka), aztán hogy az előlapon a time/div milyen értékre van állítva (pl. 5 ms/div), és ezt a kettőt összeszorozzátok, végül reciprokot számoltok. Time/div mértékegységre figyelni!
2018. nov. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%

Először is a képen egy RL hálózat van. A frekvenciamérésnek nem sok értelme van, hacsak nem a nemlinearitásukra vagytok kíváncsiak.

A mérés függ a szkóp típusától is. Van amelyik kiírja a mért frekvenciát. Van amrlyiken az egyik csatotna jeléből ki lehet vonni a másikat. Jó lenne ha kicsit pontosítanál!

2018. nov. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
34%
Egy-csatornás szkóppal is lehet frekit mérni.
2018. nov. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kommenteket! Tényleg félre néztem ez egy RL Áramkör. Sajnos a tanárom nem sokat magyarázot el belőle ( vagyis elmondta, hogy mi-micsoda oszt jóvan!) De azért most vmennyire jobban megértettem.

Ui: igen, azt tom hogy frekvencia annyi lesz, mint amit a jelgenerátor mutat.

2018. nov. 27. 14:26
 9/19 A kérdező kommentje:
Ha esetleg fórumot, könyvet, vagy ha valami ilyesmit tudsz, azt megköszönném, ha elkülden
2018. nov. 27. 16:22
 10/19 anonim ***** válasza:
73%

De még nem tudjuk, mi a fenéről kéne szóljon az a könyv.

Elárulhatnád, milyen iskolába jársz, mi a tantárgy neve...

Meg azt is, hogy nagyjából mit tudsz, hisz említetted Z-t. Komplex számok? Fazorok?


Az a gondolatmeneted biztosan hibás, hogy ha az egyik elemet rövidre zárod, sokra jutsz a másik elemen mérhető feszültséggel.

2018. nov. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!