Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A sok vitamin árthat, problémá...

A sok vitamin árthat, problémás, hogy ennyit szedek?

Figyelt kérdés

Szögezzük le, egy fajta vitaminból nem szedek többet, mint ami elő van írva.


1x multivitamin (Béres Actival Max)


1x kollagén és hyaluronsav ((interherb vital)


2x porc vita C

Összetevők:

-Glukozamin-szulfát

-Kondroitin-szulfát

-Metil-szulfonil-metán


3x4 sörélesztő


Tegyük hozzá, hogy kiegyensúlyozottan táplálkozok, ezer éve nem voltam beteg.

A porc vita C-t a fizikai munka következtében kialakult izületi fajdalom miatt szedem, és 3 hónap múlva betartanám a javasolt szünetet is.



#vitamin #vitahami
2018. okt. 23. 12:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Az a szép helyzet, hogy az ilyen multivitamin izékben valóban benne vannak azok az anyagok, amiket a dobozán láthatsz, csupán az a baj velük, hogy olyan (olcsó) kötött formában, hogy azokat legtöbb esetben nem vagy csak kis mértékben tudja hasznosítani a szervezet. A gyártót nem tudod perelni, mert benne van a hatóanyag, kifizetsz érte egy halom pénzt, de nem mész vele semmire. Sokkal jobban jársz, ha csupán a normál táplálkozásra figyelsz.
2018. okt. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Még valamit. Egy gyógyszerben sose az a baj, hogy a hatóanyag hibás (ez annyira durva, hogy észreveszik). Hanem az, ami nem kéne, hogy benne legyen, de van. Más szóval a szemét. Az anyagok vegytiszta formában ritkán fordulnak elő a természetben. Gyártással tisztítják. Amit meg nem lehet, vagy nem érdemes, ott marad. Rövid szedési idő esetén ez nem számít a mennyisége miatt (a szervezet kezeli). Hosszú időn át azonban felhalmozódhat. És azt senki nem ellenőrzi, halmozódik-e.
2018. okt. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Bajod nem lesz tőle, csak kiegyensúlyozott táplálkozás mellett teljesen felesleges multivitamin fogyasztása:


[link]


A porc vita C összetevőiből egyedül a metil-szulfonilmetánról találtam egy cikket miszerint kicsit talán csökkenti az ízületi fájdalmat, de nem tűnik valami csodaszernek a cucc. Én tuti nem költenék rá.

2018. okt. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

A félelmeket gondolom Lenkei úr színrelépése eléggé eloszlatta, azok lórúgásszerű adagok, aztán mégsem találni összefüggést a farkasréti temetőbe pakoltak számának megugrása és a forgalmazás megindulása között.

Egyik ismerősöm is ette, és azt mondta, az egyetlen hatás az, hogy sokat pukizik.

2018. okt. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Az előzők jókat írtak, tehát röviden:

- a töltelékanyagok okozhatnak problémát,

- a benne levő vitaminok nem biztos, hogy jól felszívódnak,

VISZONT:

- a vízben oldódó vitaminok igénybe vehetik a vesédet,

- és a legveszélyesebb: a zsírban oldódó vitaminok felhalmozódhatnak!


Ezen kívül még egy dolog: a kalcium nem biztos, hogy beépül a csontokba, viszont köveket képezhet az erekben és a vesében,

valamint a D vitamin úgy néz ki, hogy növelt mennyiségben nem hasznos, problémákat okozhat (mármint nem túladagolva, mert úgy egyértelműen rossz, hanem csak a normálisnál nagyobb mennyiségben).

2018. okt. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hallottad már a nevét a a Városmajor igazgatójának, Dr. Merkelynek?
2018. okt. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"ha csupán a normál táplálkozásra figyelsz."

Kóros magnézium hiányom van. Mesélj kérlek, hogy mivel tudnám kajában ezt pótolni?

2018. okt. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"Kóros magnézium hiányom van. Mesélj kérlek, hogy mivel tudnám kajában ezt pótolni?"


Ebben az esetben nyilván az orvosoddal kell kivizsgáltatnod a problémát és ő fog megoldást találni rá.

A kérdező magáról ezt állította: "ezer éve nem voltam beteg"

2018. okt. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez valóban nagy különbség.
2018. okt. 24. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%

"a D vitamin úgy néz ki, hogy növelt mennyiségben nem hasznos, problémákat okozhat (mármint nem túladagolva, mert úgy egyértelműen rossz, hanem csak a normálisnál nagyobb mennyiségben"

Eddig a legnagyobb dózisú kapszula amit láttam 4000 nemzetközi egységet (NE) tartalmazott, és napi egy kapszulát javasolt a gyártó.

De az #5-ös kommentelő valószínűleg nem tudja, hogy egy nyári délelőtti félmeztelen kapálással a tűző napon kb 200.000 (kétszázezer!!!) NE D3 vitamin képződik a bőrömben. És másnap mégennyi, ha akkor is süt a nap. És kibírtam... De utánakerestem a PubMed-en, és egyetlen cikk sincs, amely arról szólt volna, hogy a földműves a kapálás közben, vagy az egyszeri halandó napozó egy szezon alatt D hipervitaminózist kapott és megmurgelt. De még csak tünetekkel sem találkoztam. Szóval a D hipervitaminózissal riogatni a népet enyhén szólva csacsiság.

2018. okt. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!