Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Láthattam a Falcon műholdak...

Wadmalac kérdése:

Láthattam a Falcon műholdak szétválását?

Figyelt kérdés

Múlt hét szerdán este valamikor 8-10 között kiszúrtam egy nagyon fényes műholdat, nyugat-kelet irányban, elég nagy sebességgel (vagyis alacsonyan), nem dokkal a zenit előtt észleltem és zenit után kb. 20 fokra el is halványodott a földárnyékban. De utána 2-3 perccel szemmel felmérhető mértékben azonos pályán és sebességgel követte még egy ugyanolyan fényes objektum, azonos láthatósággal.


Lehetett ez a Falcon rakéta utolsó fokozata és a szállított műholdak valamelyike vagy csoportja?



#műhold #Space-X
2018. okt. 16. 09:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
kizárt.
2018. okt. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de egy kicsit bővebben?


:)

2018. okt. 16. 09:25
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Ezek szabad szemmel nem láthatók, valszeg az egyik az ISS volt mert pont felettünk volt akkor, a másik meg egy repülő.
2018. okt. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Meg az se mellékes hogy a Falcon 9-et nem szerdán hanem hétfőn lőtték fel és T +00:12:45-kor (12 perccel a fellövés után a gyengébbek kedvéért) már kibocsájtotta a műholdat aztán rá pár percre meg volt a re-entry burn, szóval két nappal elnézted a naptárat.
2018. okt. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"De utána 2-3 perccel szemmel felmérhető mértékben azonos pályán és sebességgel követte még egy ugyanolyan fényes objektum, azonos láthatósággal."


Szerintem inkább két különböző műhold volt, hasonló pályán. Ha egyik 1200 km-re kering, a másik meg 1210 km-re, akkor már esélytelen az ütközésük, és a sebességükben sem fogsz semmi különbséget tapasztalni szabad szemmel. A halványodás kezdeti és befejeződő pontja sem különbözik számottevően ilyen esetben, meg aztán az albedójukban is lehet annyi különbség, ami kikompenzálja a halványodási különbségeket.

2018. okt. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Meg az se mellékes hogy a Falcon 9-et nem szerdán hanem hétfőn lőtték fel és T +00:12:45-kor (12 perccel a fellövés után a gyengébbek kedvéért) már kibocsájtotta a műholdat aztán rá pár percre meg volt a re-entry burn, szóval két nappal elnézted a naptárat."

Eddig oké, de nem tudom, a kieresztett műholdak mennyi idő alatt álltak teljesen eltérő pályákra. A rakétafokozat tényleg kiesik, de a műholdak?

Mondjuk a méretük elvileg tényleg lehet akadály, de nem tudom, milyenek voltak, méretes napelem, jó tükrözési szög csodákra képes.


" az egyik az ISS volt mert pont felettünk volt akkor, a másik meg egy repülő"

ISS kizárt, ellenőriztem, hol jár éppen, minimum 45 fokkal odébb kolbászolt és az jóval lassabb is (látható szögsebességre). A repülő meg, na, én sem most bújtam ki a tojásból. Minimum a földárnyékba lépés kizárja, ha már nem szúrnák ki a szemem a pozíciófények.


#5:

Ennek is jókora valószínűsége van, elismerem. Csak furcsa volt a nagyon közeli észlelés, mindjárt a Falcon ugrott be.

A repülő meg

2018. okt. 16. 13:37
 7/11 A kérdező kommentje:

Megint egy elvetélt mondat ragadt a végén. bocs.


Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

2018. okt. 16. 13:38
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha már ennyi mindent ellenőriztél, nem tudom hogy nem tűnt fel hogy csak 1 műholdat vittek. Te még mindig műholdakról beszélsz.
2018. okt. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"Ha már ennyi mindent ellenőriztél, nem tudom hogy nem tűnt fel hogy csak 1 műholdat vittek."

Mennyi mindent ellenőriztem? A látványt ellenőriztem. A felvitt műholdak számát nem, mert az nem az égre volt írva. :D

Nemrég vitt fel egy talán indiai rakéta kilencet, csak feltételeztem ,hogy most is több volt a motyóban.

2018. okt. 16. 14:35
 10/11 anonim ***** válasza:
Rosszul feltételezed. Ez a baj hogy fingod nincs semmiről, csak nézed beb...va a közvilágítást aztán itt okoskodsz.
2018. okt. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!