Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit láthattam tegnap este az...

Daytona kérdése:

Mit láthattam tegnap este az égen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap este (2014.04.12) 20:45 óra körül a Marsot kerestük az égen, mikor egy csapat fényes kis „izére” lettünk figyelmesek. Körülbelül 50-100 darab fényes pont mozgott kelet-nyugat irányban minden rendszer nélkül. Úgy mozogtak, mint egy bogárraj. Néhány leszakadt a bolytól, majd folyamatosan felzárkóztak. Volt köztük zöldes, fehér és vöröses színű, kisebb és nagyobb is.

Nem ittunk, nem szívtunk semmit, de mindenki látta, így csak komoly válasz érdekelne!

Tudja valaki mit láttunk? Kerestem a google-ban, de nem találtam semmit erről.

Előre is köszi a válaszokat.


2014. ápr. 13. 11:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Szentjánosbogarak. :D

Vagy fel kell készülnünk az invázióra...

2014. ápr. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy Halásztelken (Budapest mellett) láttuk amit láttunk.
2014. ápr. 13. 11:36
 3/7 anonim ***** válasza:
De kár, hogy senki nem tudta lefényképezni!
2014. ápr. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ilyet egyszer már én is láttam. Jobbára sárga, narancssárga fényeik voltak, tompa fénnyel világítottak, és nem túl nagy sebességgel (cca. 100-150 km/h), nagyjából párszáz méter, talán fél kilométeres magasságban haladtak rajszerűen. Ebből adódóan több percen keresztül látszódtak. Nagyjából 40-50 tagot számlálhatott a raj. Hangjuk nem volt, vagy legalábbis hozzánk nem jutott el. Éjjel, 10 óra körül tartottam éppen hazafelé autóval, le is álltam több másik autóssal együtt egy buszmegállóban megcsodálni a jelenséget :)


Ez tavaly volt, valamikor ősszel, talán úgy október közepe-vége felé, Gödöllő és Aszód között félúton. Én akkor elsőre sárkányrepülősök csoportjára tippeltem, amik ki voltak világítva. De nem hiszem hogy ennyien kapnának egyszerre, egymáshoz ilyen közel repülve, éjjel felszállási engedélyt sárkányosok. Esetleg valamiféle távirányítású repszerkentyűk lehettek, de akkor igen nagy hatótávolságúnak kellene lennie az adó- és vevőegységeknek (több kilométer, akár 10-15 km is, vagy mégtöbb). Szóval ez sem valószínű. Igazából senki sem tudta megfejteni, mik lehettek azok. Biztos hogy mesterséges eredetű volt, de leginkább egy nagy csapat kivilágított galambra emlékeztetett, néha kisebb csoportok lemaradtak vagy előrébb mentek, de hamarosan felzárkóztak a többiekhez, teljesen véletlenszerűen.


Nem léggömbök voltak, mert a fényük folyamatos volt, és a lemaradó apróbb csoportok gyorsulása sokkal nagyobb volt mikor csatlakoztak a fő rajhoz, mint amit egy léggömbbel el lehet érni. Sokkal könnyedebben mozogtak azoknál, és sokkal inkább egy kupacban, valamint a köztük lévő távolság sem felet meg annak, hogy léggömbök lehessenek. Saccra 10-50 méternyire lehettek egymástól az egyes tagok.


Kíváncsi vagyok én is rá, hogy mik lehettek ezek :)

2014. ápr. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát én ilyen pontosan nem tudom megmondani a magasságot és a sebességet, sötétben elég nehéz ezt meghatározni. Hagot mi sem hallottunk, a jelenségnek pedig igen nagy volt a kiterjedése, több száz méter lehetett, nem csak egy kicsi pont az égen. A lámpásokat kizártam én is, azok teljesen másképp mozognak, és a fényük sem állandó. Tényleg olyan volt, ahogy az előttem szóló is mondja, mint egy sereg galamb fejlámpában :)

Ami kicsit érdekesebb, hogy két fényképező és egy kamera volt nálunk, de egyikkel sem tudtuk rögzíteni a látottakat. Nem mondom, hogy UFO, de érdekes...

2014. ápr. 13. 13:44
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért nem tudtátok rögzíteni, mert nagyon gyenge a fényük az egyszeri kamerák és fényképezők képességeihez képest, főleg sötétben, és főleg ha még a Hold vagy a csillagok, esetleg közeli város fényei is közbeszólnak. Nem kell mögé természetfelettit látni :)
2014. ápr. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát igen, az nem természetfeletti hogy nem tudjátok rögzíteni, pl csillagok sem nagyon látszódnak egyszerű kamera képén, mert sokkal kevesebb fényt képesek befogadni, mint az emberi szem.
2014. ápr. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!