Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Rakétaindítást láthattam?...

Rakétaindítást láthattam? (Pécs, ma ápr.10 este 8 óra 20 perc)

Figyelt kérdés
Egy fényes, nagy kiterjedésű, piros folt mászott végig az égbolton. Nem műholhoz hasonló volt, mert nem kis kiterjedésű fényes pont volt, hanem nagy kiterjedésű fényes folt. Az elején a kiterjedés és a fényesség is intenzívebb volt (mikor észrevettem a szobában fel volt kapcsolva a villany), majd mint ha magasabbra került volna. Olyan meteorszerű volt, de az égbolton 2 perc alatt mászott végig.
2012. ápr. 10. 21:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom megmondani mit láttál, mert én nem láttam, de elképzelhető hogy amatőrök próbálkoztak valaminek a fellövésével, mostanában egyre népszerűbbek az ilyen "hobbik".
2012. ápr. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy az lett volna. Az alakja megfelel a rakéta csóvájának, de manapság az ilyen "égbe lőtt" rakéták többfokozatúak. Ez pedig azt jelenti, hogy nem nagyon van úgy, hogy 2 percig minden további nélkül emelkednek felfelé és nem történik semmi. Szerintem legalább egy fokozat leválását látnod kellett volna.
2012. ápr. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Műhold is lehetett, némely tábláján gyakran csillog hosszan a Nap. Az Iridium műholdakra jellemző leginkább (Iridium flare), de bármelyik lehetett. Azért láthattad felfelé, mert talán épp közeledett a zenithez.


[link]

2012. ápr. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Iridiumfelvillanást nem egyszer láttam, és meg tudom különböztetni attól. Ez NEM műhold volt.


Kicsit olyannak tűnt, mint egy nagyon lassú meteor. Namármost mikor megláttam akkor fényes volt és nagy kiterjedésű, majd szépen ment össze. Látszott az alakja, kis csóvát húzott. Mint egy meteor. Tehát nem pontszerű testről beszélek!


Én két dologra tudok gondolni: vagy egy nagy űrszemét tért vissza a légkörbe, ami fényesen felizzott, majd lelassult, így kevésbé fényesen folytatta útját, vagy egy rakéta volt, ami az emelkedés miatt halványult el.


Mindenesetre egy 150 ezres városban biztos ne csak én láttam, kellene valami fórum, ahova fel lehetne íri az ilyen észleléseket. Itt nem a gagyi ufós fórumokra gondolok :D


Végignéztem a környék összes webkameráját, de ami láthatta volna az csak 5 percenként rögzített :( És nincs rajt :(

2012. ápr. 11. 09:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!