Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Amíg nem küldtek szondákat a...

Amíg nem küldtek szondákat a Marsra és a Vénuszra, addig nem tudtak semmit a felszíni viszonyokról?

Figyelt kérdés

(Mondjuk 1960 körül.)

Fogalmuk sem volt, hogy milyen gázok, nyomás, hőmérséklet van ott?

Feltételezték hogy emberszerű, vagy földönkívüli lények laknak ott?



2018. aug. 29. 23:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ez érdekes, de ha látsz egy hegyet akk megalapitod h az hegy, ha jobban megfigyeled-> feher a teteje valoszinu h ho vagyis viz csak hiddeg van arrafele, és igy tovabb, talalgatasok tortentek, biztosra eleg nehez menni, lehet h csak festekes a hegycsucs :) , viszont a hő-t a naptol valo tavbol kilehet tippelni
2018. aug. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Némi fogalmuk azért volt, pl. a Vénuszon tudták, hogy cudar viszonyok uralkodnak, csak a részleteket nem tudták. Először egyébként a bolygó körül keringő szondákat küldtek mindkét helyre, abból már elég infót lehetett gyűjteni, hogy a leszálló egységet meg lehessen tervezni.
2018. aug. 30. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

,,Feltételezték hogy emberszerű, vagy földönkívüli lények laknak ott?"


Igen!


A 19. század vége felé szinte általánosan elfogadott nézet volt, hogy a Marson van élet. Konkrétan bizonyítékoknak hitték a Giovanni Schiaparelli által megfigyelt marsi csatornákat. Ezekről persze később kiderült, hogy csupán optikai csalódások.


Logikus feltétezésnek számított, hogy a többi bolygón is van élet, hiszen a miénken is van. Akkor miért mi lennénk a kivétel?! Konkrétan az volt a logikusabb elképzelés, hogy vannak marslakók. Akik úgy gondolták, hogy egyedül vagyunk, azok túl beképzeltnek tűntek. (Ez most is így van, csak a galaxisunkra kivetítve.) :)


H. G. Wells kultikus Sci-fi-je a Világok Harca 1898-ban jelent meg. Akkortájt az emberek még valós félelemmel néztek a Marsara mit egy potenciálisan veszélyes bolygóra, amin talán az élet fejlettebb mint a miénk és lehet az amerikai őslakosok sorsára jutunk miattuk. Orson Wells rádiójátéka, amiben elhitette az emberekkel, hogy támadnak a marslakók állítólag olyan riadalmat keltett, hogy az emberek sikítva szaladgáltak az utcán és kivezényelték a nemzeti gárdát is.


Mára csak az Európa az Enceladusz, esetleg a Titián holdakon feltételezzük az élet meglétét esetleg mikroszkopikus szinten. A valóság egyre kiábrándítóbb, de még mindig maradt egy kis remény arra, hogy valóban léteznek földönkívüliek a csillagunk körül.

2018. aug. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A vizuális megfigyeléseken kívül rendelkezésre állt a színképelemzés, ami sok mindent elárult a bolygók légköréről.

Bár a Vénusz még akkor is titokzatos volt. Voltak becslések a hőmérsékletre, és a nyomásra, amik elég pontatlannak bizonyultak. A Venyera-4 26 kilométeres magasságban összeroppant.

Találtam egy kis olvasni valót:

[link]

2018. aug. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Manapság már a Földről is tudnak egész használható radarképeket készíteni a Vénusz felszínéről.

[link]

2018. aug. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 sadam87 ***** válasza:
100%

A Vénuszról még a múlt század közepén is sok kutató gondolta, hogy tropikus, Föld-szerű klímája van. Az első (mikrohullámú) mérést, ami a magas hőmérsékletre utalt, 1958-ban publikálták, de ezek az eredmények még nem voltak perdöntőek. Pontosabb méréseket csak az első szonda, a Mariner-2 végzett 1962-ben. (Ez bizonyította egyértelműen a nagyon magas felszíni hőmérsékletet.)

[link]

A Marssal kapcsolatban jóval több mindent tudtak. Nagyjából 1909-re cáfolták a már említett Mars csatornák létezését (bár vannak, akik később is elővették őket). A 20. század első felében sok mindent meg tudtak állapítani a Marsról (pl. vékony légkör, alacsony felszíni hőmérséklet).

[link]

2018. aug. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A már említett színképelemzés volt egy használható eszköz távoli égitestek kutatásához, és ez ma is így van, főleg, hogy azóta fejlődött ez is. De használták a fotometriát és a radiometriát is.
2018. aug. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!