Az űrben a szondákat, kutatórobotokat hogyhogy nem sodorják/robbantják fel a meteorok?
HA beleüt egy meteor, akkor feltehetőleg nem az lesz a legnagyobb baja, hogy letérül a pályájáról.
Amúgy veled is megtörténhet, hogy sétálsz az utcán, és egy néni véletlenül a fejedre ejt egy virágcserepet, mert locsolni akar öt emelettel fentebb. Hogyhogy nem láttál még olyat, valakivel ez történik? Pedig nap mint nap sok száz ember megy el Pesten 10 emeletes házak árnyékában, hogy számolják ki, hogy nem lesz bajuk?
Ezt csak szemléltetésnek írtam. A lényeg az, hogy a Naprendszer K*RVA NAGY, és az űrszondák igen csak picik. Egyszerűen kisebb az esélye annak, hogy eltalálja őket egy meteorit, mint hogy 3 egymást követő héten öttalálatosod lesz a lottón. Az emberiség történelme során kb. 4-5 igencsak megkérdőjelezhető megfigyelés van olyasmiről, hogy egy meteort láttak becsapódni. Olyan, hogy bármilyen közlekedési eszközt vagy műholdat talált volna el meteor még nem fordult elő, amennyire én tudom.
kutatóizébigyó: űrszonda, ami a Plútóra tart az a New Horizons.
Útközben úgy nem ütközik össze eggyel sem, hogy kicsi, és kevés kődarab van az űrben.
Ha összeütközik, akkor feltehetőleg tönkre megy, és többé nem hallunk felőle.
Igen letérül a pályájáról, de az már mindegy neki.
Azért az űrhajókra szoktak tenni védelmet is.
Ez egy külön burkolat 10-20 cm-re a belső falától.
Ha egy kisebb meteorit nekimegy, akkor széttörik a falon és zápor formájában érkezik meg a belső falra, ami sokkal kevésbé veszélyes.
Amúgy tényleg nagyon ritka az űr, de azért mikrometeorit akad több is. Különösen napelemeknél, parabolaantennánál lehet káros, mert ezek nagyobbak is és kényesek is.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!