Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan viselkedik egy gömb...

Hogyan viselkedik egy gömb alakú mágnes? Van neki pólusa? Vonzza a vasat? Hogyan viselkedik egymással két db gömb alakú mágnes?

Figyelt kérdés
2008. okt. 30. 09:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
A gömb alakú olyan, mint a rúd alakú, csak elgurul:)
2008. okt. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
A föld is gömb alakú mágnesként viselkedik,és vannak pólustai, ami ráadásul még vándorol is. Nem esik egybe az északi és déli púlussal. Kicsiben is van púlusa a gömbmágnesnek, tehát ugyanúgy az ellentétes pólusok vonzák egymást, mintha rúdmágnesek lennének. Viszont hogy miért pont ott vannak a pólusok ahol vannak, azt majd egy okosabb fogja megmomndani. Egypólusú mágnes a fizika törvényei szerint nem létezik.
2008. okt. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
A Föld nem gömb alakú. Véleményem szerint azért lehet két pólusa a mágnesnek, mert tökéletes gömb nem létezik. De nem szeretnék szakbarbárkodni ilyen hosszászólással, mert nem szakterületem.
2008. okt. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

a formának nem sok -mondhatnám, semmi...- köze ahhoz, hogy a mágnesnek két pólusa van.

egy abszolút tökéletes gömb alakú mágnesnek éppen úgy, mint a rúdmágnesnek.

2008. okt. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én úgy képzeltem, esetleg e gömb legbelsejében van az egyik pólus, és kívül a másik. Mert különben hogy dőlne el melyik pont a két ellentétes pólus egy szabályos gömbnél? És mi a helyzet a szabályosan félbevágott gömbbel? Annak hol a két pólusa?
2008. okt. 31. 15:17
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát pontosan én sem tudom a választ, de azon gondokodtam, ha van egy rúdmágnesed és elvágod pont a felénél, akkor a két fél darabnak is lesz egyenként északi és déli pólusa. Gondolom, a gömbnek is van, de az biztos, hogy nem olyan elrendeződésben, hogy kívül meg belül. Maximum egyik oldalán, másik oldalán.

Remélem, ír vmi fizikazseni, mert ez engem is érdekel. :)

2008. okt. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne akard az egész gömböt egy egybefüggő valaminek tekinteni. a mágnesesség atomi mágnesessége szuperpozíciója (összege) és onnantól, hogy nekik van pólusuk, az összegnek is lesz (vagy nem, ha teljesen kioltják egymást). Persze sakkozhatunk, hogy az atom gömb, akkor hogyan van pólusa, de tök felesleges, mert az atom igazából nem egy kiterjedéssel rendelkező valami a hétköznapi értelemben és a pólusokat az elektronok mozgása határozza meg.
2008. okt. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
56%

Üdv mindenki.

Az én véleményem az hogy nem tökéletes gömb alakü a föld!Nagyon minimális ovális ezért van neki É. és D.-i pólusa ami szintén minimálisan vádoról!-ebből ki folyólag a lenne 1 tökéletes alakú gömb mágnesünk és meg álítjuk pl. az asztalon akkor abba a pozicióba az alján és a tetején lenne kb. tű hegy-nyi É.és D.-i pólusa! Mert a gömb alakú mágnesnél a föld mágnesesége határozza meg a pólusok elhelyzkedését. Tehát szerintem 1 mozgásba lévő tökélete gömb mágnesnek fojtonos a pólusok helye is a gömbön!

2009. ápr. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
82%
Elnézést a hibákért későn vettem észre a betűhiányokat!
2009. ápr. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Nagyon egyszerű! van két pólusa, azok vonzzák egymást, és ha két ellentétes összeér, úgymaradnak! ;D

És azt, hogy mért pont ott vannak a pólusok, ahol vannak, azt én sem tudom!

És ha a két pólus között érinted össze, elugrik (mármint nem egymástól, hanem a helyére)!

2011. ápr. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!