Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Fát akarok kocsival kidönteni,...

Fát akarok kocsival kidönteni, kihúzni - erőkar vagy forgatónyomaték vonatkozik rá? Hogy kell kiszámolni?

Figyelt kérdés

Tehát adott egy fa, amit tuskóstul kellene kiszedni, és gondoltam kocsi vonóhoroggal kihúzom...


Nyilván ha tőben kötöm meg, óriási erő kellene (lehetetlen lenne), de ha a földtől 3 méter, vagy 5 méter magasságban, akkor az az óriási erő már a tövénél összpontosulna.


Nem igazán értem, hogy itt erőkart, vagy forgatónyomatékot kell számolni?


Illetve próbáltam kiszámolni, de ilyen 25 tonnányi erő jött ki :) Szóval valamit elszámolhattam...

A kocsi húzóereje legyen mondjuk 500 kg. A kar hossza 300 vagy 500 cm. Viszont a tengely, vagy forgáspont hol lenne?


2018. febr. 4. 13:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
A számítást meg #7.ben leírtam, egyszerű mechanikai számítás...
2018. febr. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Persze, van láncfűrészem, csak a tuskót is el kellene tüntetni, és nincs kedvem órákig csákányozni (csináltam már, nem olyan jó buli), és nem 1 db fáról lenne szó : )
2018. febr. 4. 20:28
 13/14 EagleHUN ***** válasza:

A tuskót jobb ha kiégeted. Körbeásod és tüzet raksz rajta.

Kirángatni kicsákányozni tényleg nagy macera...

2018. febr. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Wadmalac ***** válasza:
100%

Plusz szempont, ha még nem írták volna: egy szakadó vontatókötél vagy sodrony még inkább, iszonyatos dolgokat tud művelni ostorként.

Látom, hosszú kötéllel tervezel, minél hosszabb,annál rondább a helyzet.

Én ezt a teljes koncepciót hanyagolnám, túl sok a buktató és baleseti esély.

2018. febr. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!