Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van egy olyan városi legenda...

Van egy olyan városi legenda hogy a hirosimai atomtámadást 15 ember túlélte akik pont a bomba alatt állt. Mi lehet ennek a háttere? Hisz ha a lökéshullám valahogy igen, hőség nem kerülhette el őket utána. Vagy igen?

Figyelt kérdés
Azt el tudom képzelni, hogy ott vákuum keletkezik, de akkor meg amiatt kellene meghalni.
2017. szept. 7. 09:22
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én pedig másodszor is leírom neked, hátha csak átsiklott felette a figyelmed:

Ennek az állításnak így, ebben a formában semmi háttere sincsen, kitaláció csupán.

2017. szept. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Akkor nem az a háttere, hogy történt ilyen csak nem pont így?
2017. szept. 7. 14:44
 23/33 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező, édes istenem... válaszolunk a kérdésedre, de te még itt pattogsz. Mmindenki hü..lye, csak te vagy helikopter, ugye?
2017. szept. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem az a háttere. Történt valami teljesen más dolog, meg egy másik teljesen más dolog, mint amit leírtál a kérdésben, és ez a két teljesen más dolog lett összefűzve egy nem létező sztorivá.


De ha nagyon kötöd az ebet a karóhoz, hogy márpedig ez akkor is a háttere, akkor én meg azt mondom, hogy akkor az is a háttere a dolognak, hogy a Wright-fivérek utáltak reggelire tojást enni. Miért is háttere ez a dolognak? Mert a Wright fivérek találták fel a repülőt, és az atombombát ugye repülőről dobták le Hirosimában.

Na kábé ennyi valóságalapja van az általad írt sztorinak is.

2017. szept. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
Röviden az a háttere az általad írt sztorinak, hogy valaki félrehallott valamit, vagy hiányos tudásából fakadóan költött egy meg nem történt eseményt. Pont.
2017. szept. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Akkor nem az a háttere, hogy történt ilyen csak nem pont így?


NEM. Amiről kérdezősködsz, az egy hamis hír (most mindegy, hogy véletlenül vagy nem), semmi alapja nincs annak a legendának, hogy bárki is túlélt volna egy atomtámadást a bomba alatt. Ilyen eset nem történt.


Mintha azt kérdeznéd, hogy mi lehet annak a háttere, hogy ükapám a nyáron átugrotta a Dunát. Semmi, ez nem igaz. Még akkor sem, ha egyszer valóban átugrott egy patakmedret, aszály idején.

2017. szept. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

"és ez a két teljesen más dolog lett összefűzve egy nem létező sztorivá. "


Szóval ez szerinted nem háttér.

2017. szept. 7. 16:17
 28/33 A kérdező kommentje:

" Kérdező, édes istenem... válaszolunk a kérdésedre, de te még itt pattogsz. Mmindenki hü..lye, csak te vagy helikopter, ugye?"


Én senkit sem hülyéztem le s azt se vitattam, hogy válaszoltatok e a kérdésre. Pusztán csak hozzá merészeltem én is szólni a saját kérdésemhez. Ha ez szerinted pattogás arról nem én tehetek.


Fidel Castro halott, így ma már Kubában sem hallgattatják el azt aki fel mer tenni kérdéseket, s esetleg még párbeszédet is merészel folytatni. Úgy tűnik a gyakori még nem tart ott...

2017. szept. 7. 16:19
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki higgadjon le. A háttere a dolognak az, hogy a seregben valamikor egy hülye kitalálta, hogy fel lehet robbantani egy támadó kézigránátot úgy, hogy az ember az acél sisakjának pont a legtetejére teszi. Állítólag a sisak íve a lökéshullámot oldalt-lefele elvezeti. A támadó kézigránátnak nincs repeszhatása, a minimális szilánkhatástól a sisak megvéd. Anno annak idején még bekajáltuk ezt a széles körben népszerű mesét. Ezért gondolom hogy mese, mert szinte 100% hogy kitörne az ember nyaka az ütéstől, és szanaszét szakadna a dobhártya. Ezt interpolálták az atombombára, valamint azzal a jelenséggel kombinálták, hogy a felemelkedő tűzgömb maga alatt negatív nyomást hoz létre. Azt elfelejtik, hogy a robbanás epicentrumában millió fok van, több százezer atmoszféra nyomás, és több tízezer GY sugárzás. Az epicentrummal nem is foglalkoznak a túlélés szempontjából, mert minden tekintetben esélytelen, mert onnan indul ki a pusztítás minden aspektusa. Egy alacsony-légi robbanás (a tűzgömb nem éri a föld felszint) epicentrumában esély csak egy nehéz típusú óvóhelyben lehetséges. Ahogy írták egy városi legenda, ami nem igaz.
2017. szept. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

"Van egy olyan városi legenda hogy a hirosimai atomtámadást 15 ember túlélte"


De valójában az egy amerikai atomrobbantás volt. És nem 15, hanem 5 ember élte túl. A hirosimait nem élte túl, aki alatta állt.

2017. szept. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!