Van egy olyan városi legenda hogy a hirosimai atomtámadást 15 ember túlélte akik pont a bomba alatt állt. Mi lehet ennek a háttere? Hisz ha a lökéshullám valahogy igen, hőség nem kerülhette el őket utána. Vagy igen?
Akkor mégse városi legenda, csak egy pontatlan -de igaz - történet.
Na ezért jobb utánakérdezni, mint hinni vagy nem hinni.
"Akkor mégse városi legenda, csak egy pontatlan -de igaz - történet.
Na ezért jobb utánakérdezni, mint hinni vagy nem hinni."
De, városi legenda és nem pontatlan, hanem teljesen más. Az általad említett bombát kb 500 méter magasan robbantották. A másik említett robbantás pedig NEM Hirosimában volt és a robbantás gyakorlatilag magasabban történt, mint ahol most az utasszállítók közlekednek. Ez tényleg egy jereváni rádiós eset...
"csak egy pontatlan -de igaz - történet."
Igen. Mint az is, hogy Moszkvában Volga gépkocsikat osztogattak.
Az csak apró pontatlanság, hogy nem Moszkvában, hanem Bukarestben, nem Volgákat, hanem Daciákat, és nem osztogattak, hanem fosztogattak. De ezektől eltekintve a hír teljesen igaz.
Kérdező, te alapvetően ezzel indítottál:
"Van egy olyan városi legenda hogy a hirosimai atomtámadást 15 ember túlélte akik pont a bomba alatt állt."
Ez konkrétan csak pletyka. Valóban volt 15 ember Hirosimában (meg annál sokkal több is), akik túlélték az atomtámadást, de azok nem a bomba alatt álltak. Valamint valóban álltak a bomba alatt is sokan, de azok közül meg egy sem élte túl a robbanást. Szóval a kérdésed első mondata fals, hamis, nem igaz. Tehát az utána következő kérdésedre - miszerint mi lehet ennek a háttere - a válasz az, hogy ennek az állításnak így semmi háttere sincsen, kitaláció csak. Valaki félrehallott valamit, vagy tudatlanul, esetleg félinfókból összerakott egy olyan képet, aminek semmi alapja sincsen, nincs igazságtartalma.
Ez a válasz az első kérdésedre.
Ahogy már írták fentebb, volt olyan nukleáris robbantás, amely alatt emberek álltak, és túlélték. De azok nem akkor és nem ott álltak, ami helyszín és időpont a kérdésben lett megadva, erre írták sokan a jereváni rádió effektust.
Tudod, ez kicsit olyan, hogy a nyuszika battyog az erdőben, és elújságolja mindenkinek, hogy a csiga rávetette magát az oroszlánra és felfalta. Mire a medve megállítja, és mondja neki:
- Nyuszika, az igazából nem a csiga volt, hanem a ló, nem az oroszlánra, hanem a békára, és nem rávetette magát hanem véletlenül ráfeküdt és agyonnyomta.
Mire a nyúl nagy boldogan felkiált: - Na, akkor mégis csak van alapja a dolognak!
(Tkp. a jereváni rádiós sztorit fordítottam le neked talán könnyebben értelmezhető formára, ha nem értetted volna, hogy miért írták, hátha így érthetőbb lesz a történet.)
"Akkor mégse városi legenda, csak egy pontatlan -de igaz - történet. "
Pont ez a lényeg az egészben, hogy NEM IGAZ az általad a kérdésben leírt történet!!
Ez mind szép, de nem az volt a kérdés, hogy igaz vagy sem, hanem hogy
harmadszorra is leírom, mert kétszer sajnos kevés volt
"mi lehet ennek a háttere"
kiemelni itt nem tudom, a nagybetű meg azt a hatást kelti, mintha ordítás lenne, ordítástól viszont ilyesmit nem értene meg jobban az akinek eleve gond a megértése
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!