Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan működik a gyémánt fúró?

Hogyan működik a gyémánt fúró?

Figyelt kérdés
Magfúrásról beszélünk ugye. Ha keményebb dolgot szeretnénk fúrni pl gránitot akkor Valamilyen hidraulikus berendezéssel fejt ki rá nyomást? A csövek azért lógnak ki belőle mert vízzel hűti magát? vagy vízzel vezeti ki a törmeléket a furatból? Hogy akadályozzák meg hogy a fúrófej száján körbepakolt gyémántfejek ne tőrjenek ki a helyükről?

#gyéméntfúrás
2017. aug. 22. 19:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A gyémánt fúró nem a hagyományos értelemben vett forgácsoló fúró, hanem koptató fúró. A gyémánt a legkeményebb anyag, ezért a nála puhább anyagokat elkoptatja. Ahhoz hogy ez a koptatás hatásos legyen, nyomást kell kifejteni a felületre (mint bármely fúrásnál). Én még a nagy magfúróknál (pl 300-as) is mechanikus áttételes szerkezeteket láttam, amit kézzel nyomtak. A gyémántfej elég érzékeny a hirtelen behatásokra, ezért a kézi erő kontrollálni tudja a nyomó erőt. Ha fúrás közben mondjuk vasat ér az ember, akkor nem tolja neki annyira. Mivel ezzel a fúrási móddal nagy a súrlódás, és a munkadarab általában valami kőzetféle, aminek pedig kicsi a hővezető képessége, ezért hűteni kell a fejet, amire a legjobban a víz vált be. A vízöblítés a hűtésen kívül megoldja a keletkező törmelék elszállítását is. A koronafúrókra a gyémántszemcséket egy betétanyagba foglalva hordják fel, ami általában réz alapú ötvözet, de láttam már olyan fúrót is, amibe fél karátos ipari gyémántok voltak körben direktben beforrasztva.
2017. aug. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi
2017. aug. 23. 22:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!