Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Lehetséges a marson az emberi...

Lehetséges a marson az emberi élet?

Figyelt kérdés
Ugy ertve,hogy nyílván már most is lehetséges de csak korlátozott ideig amennyi szendvicset visznek mondja a paraszt persze en ezt az oxigenre is ertem meg a vizre szoval alap dolgok ott vannak amire az emberi szervezetre szükség van? Vagy elöallitható?
2017. júl. 11. 15:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Előállítható.
2017. júl. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Minden eloallithato, csak nyersanyag kerdese, a Mars esetben a nyersanyag pedig csak odaszallitott felszereles kerdese - tehat penz es technologia. A technologia megvan most is, a vagy (es vele a penz) nincs.
2017. júl. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Es a világon senkinek nincs ennyi pénze? Sztem azon a bolygón már rég laknak mikoris voltak a holdon? 60ban?
2017. júl. 11. 17:07
 4/11 A kérdező kommentje:
Amugy milyen felszerelés kellene? Mondjuk viz készítéshez vagy alma krumpli termesztéshez? Minden ottvan a marson ami szükséges?
2017. júl. 11. 17:10
 5/11 anonim ***** válasza:

Dehogynem, kb mindenkinek van ra penze (marmint, elegge sok allamnak).


Magyarorszag is tudna Marsra embereket kuldeni - mondjuk, leallitanak a teljes egeszsegugyet, es a TB-bol befolyo ado a szukseges technologia fejlesztesere/vasarlasara menne.


Vagy az amerikaiak csokkentenek a hadi kiadasokat 20%-al es a megmarado penz a NASA-hoz menne.


Stb stb. Penz van - akarat nincs. A Holdra szallas azert valosult meg, mert kemeny verseny volt, az amerikai koznep elfogadta az extra adokat, hogy a befizetett penzuk az oroszok legyozesere es az urverseny megnyeresere forduljon. Ahogy ez megvolt, jelentosen megcsappant a figyelem, olyan szinten, hogy az utolso Apollo programoktol meg is vontak a finanszirozast.


Minden ilyen program az adofizetok penzebol megy. Mas szoval: mindenki a munkajanak egy reszet (hol mennyit) felajanl reszben a tudosoknak/kutatoknak/mernokoknek reszben a kulfoldi banyaszoknak akik a nyersanyagot eloallitjak. Ma ha egy politikus eloall, hogy a Marsra utazas miatt nektek kevesebb jut, hogy tudjunk bazinagy raketat epiteni, hogy 3-5 ember elmehessen a Marsig, ot helyben meglincselnek az adoemelesek utan. Egyszeruen erre nincs tarsadalmi igeny - ez a titka annak, hogy miert nem jart ember a Marson es miert nem mentunk vissza a Holdra:


Egy robot ugyanis SOKKAL olcsobb. Nem kell neki letfentartas, se agyonbiztositas, nem kell nagyon siman landolni, se extra sugarzas vedelem, es legfontosabb: nem akar visszajonni. Az emberek mind igenylik ezeket a dolgokat, es meg haza is akarnanak jonni a kuldetes utan.

2017. júl. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mostanában jelent meg egy cikk, hogy a kínaiak kísérleteznek egy önfenntartó rendszeren, amit a Holdon szeretnének alkalmazni. Röviden: amit sz@rnak azt eszik.


Kicsit árnyaltabban: az emberek és a a szennyvizet lebontó baktériumok által fogyasztott oxigént megfelelő mennyiségű növény állítaná elő. Ha a napos oldalra teszik akkor napfény is van.


Van egy kísérlet, beteszel földet, mohát és egy kevés vizet egy üvegbe, kiteszed napra, vársz pár évet, évtizedet... Kaptál egy zárt ökoszisztémát. Két dolog van ami kölcsönhatással van az ökoszisztémára: a napfény és a környezeti hőmérséklet.


A hold hasonló, csak az ember igényeit is ki kell számítani: ivóvíz, tisztálkodás, étel, széklet, vizelet, szemét, mozgás, szórakozás.

2017. júl. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A Marson se víz, se levegő, és élelem. Nyilván mindent vinni kéne oda. Ember még nem járt a Marson, mert nagyon drága lenne. A Mars távolabb van tőlünk, mint a Nap!
2017. júl. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A Nap átlagosan 150 millió km-re van a Földtől, a Mars pedig átlagosan 225 millió km-re van tőlünk.
2017. júl. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az urben a tavolsag nem tul erdekes dolog - az sokkal nagyobb poen, hogy elhagyni a naprendszert nagysagrendekkel konnyebb (es kevesebb uzemanyagot igenyel), mint belecsapodni a Napba. A Jupiter koruli palyat sokkal konnyebb elerni, mint pl Merkur koruli palyat.


Az urben nem a tavolsag, hanem a relativ sebesseg, ami erdekes, es az egymashoz kepesti pozicio.

2017. júl. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"elhagyni a naprendszert nagysagrendekkel konnyebb (es kevesebb uzemanyagot igenyel), mint belecsapodni a Napba."


Hogyhogy?


"A Jupiter koruli palyat sokkal konnyebb elerni, mint pl Merkur koruli palyat."


Ez hogy lehet?

2017. júl. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!