Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mennyire hihető ez a hír?

Mennyire hihető ez a hír?

Figyelt kérdés

[link]

Nekem kicsit utópisztikusnak tűnik, s mivel nem vagyok egy linkhuszár, fogalmam sincs, hogy a HVG cikkei mennyire korrektek.



2017. máj. 22. 22:59
1 2
 1/16 anonim válasza:
39%
Nem tudom mennyire igaz ,de az biztos hogy a HVG a Blikk szintjére süllyedt.. sajnos
2017. máj. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%

A napelemek evrol evre olcsobbak, vagy, ha azonos az aruk a tizenot evvel ezelottivel, akkor a hatasfokuk-teljesitmenyuk nott tizszeresere. (mint pl. a szamitogepek, 20 evvel ezelott orultel a 100MB-s szamitogepednek, ma mar a 4 TB az altalanos az uj gepekben)

Itt a link, ahol a feltalalo dolgozik, ez egy ausztraliai egyetem oldala - ha mar a hvg-nek nem hiszel, csak az M1-nek :)


[link]

2017. máj. 23. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem ma kezdték a fejlesztést, és az egyetem sem egy legalja hely. Igazából elég sok külföldi lap is lehozta, meg találtam valami publikációt is az embertől.


Van egyébként hasonló projekt is (Yt videó kommentjéből van a link):

[link]


Hát nem tudom.. Ígéretesnek tűnik, de úgysem lesz 30x olcsóbb. Vagy az ára megy fel, vagy a termék nem fog felérni a kiforrott technológiákhoz (élettartam/hatásfok). Csodák továbbra sincsenek, de majd meglátjuk mit hoznak ki belőle.

2017. máj. 23. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Az új technológia már a tesztelés utolsó szakaszában jár, az első, valódi körülmények közé szánt 100 m²-nyi panelt már le is gyártották, és ki is helyezték, hogy megnézzék, hogyan bírja a valódi időjárási körülményeket."


Hát, az a saccolt ár még sok ponton bukhat.

Ha két év nap+hó+fagy után miszlikre repedezik, akkor bukta, akkor kell valami (árnövelő) védelem pluszban, ami némiképp ronthatja a hatásfokot is stb.

Nem egy-két nap lesz az, mire ez kiforrottan boltban pihen a polcon.

2017. máj. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A polimeres napelemek nem valószínű, hogy valaha is kiváltják a háztetőre szerelt szilíciumos napelemeket, és többnyire nem is ezt jelölik meg célként. A hatékonyságuk ugyanis olyan harmada-negyede a szilíciumosnak, és a szilíciumkristályok stabilitásával sem versenyezhetnek. És bár javulhatnak mindkét tekintetben, de eközben a szilíciumos is fog. Hiszen annak is régóta zuhan az ára és javul a hatásfoka.


A polimeres napelemek nagy előnye a hordozhatóság és "eldobhatóság". Olcsó, könnyű, hajlítható, sőt, még átlátszó is tud lenni. Ezek a tulajdonságok más alkalmazási területeket tesznek lehetővé.

2017. máj. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Wadmalac ***** válasza:
68%

Egyébként szerintem a napfény-energiás, katalizátoros vízbontásé lesz a jövő. A hidrogén a legnagyobb energiasűrűségű tárolás záloga.

A napelem simán lehet ennek a rendszernek az elektromos kiszolgáló eleme.

2017. máj. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy két-három évente mindig újra, és újra feltalálja valaki a teljesen életképtelen napelem-cserepet(elsőnek a bramac jött ki vele kb 12 éve), úgy a vékonyfilm technológiával is mindig előgyürkőzik valaki két-három évente. Egy mai napelem árában már nem is a szilícium cella a fő költség, hanem a cikkben eléggé optimistán 30-50%-ra vett járulékos egyéb költség. Ahhoz hogy az egész cucc tartósan időjárás-álló legyen, kell a cellák elé egy edzett üveg, ami kibírja a jeget is. Nem árt, ha ez az üveg nem sima üveg, hanem nagy áteresztő képességű, csillogásmentes, vastalanított üveg. A sima üvegen csak a fény 70-75%-a megy át. A cellákat össze kell forrasztani, a cellákban áramgyűjtő, és visszavezető síneket kell elhelyezni úgy, hogy minél kisebb felületet takarjunk ki a szilíciumból, ezért ezek ezüstből vannak. Meg kell oldani a napelemek vízmentes csatlakoztatását a többi napelemhez (vezeték + stekkerek). Kellenek áteresztő diódák, amik védik egymás visszáramától az elemeket. A cellákat hátulról is védeni kell az időjárástól, és nedvességtől. Az egész szerkezetnek teljesen hermetikusnak kell lennie, különben a mikron vastagságú elektródák, a szilícium a levegő oxigénjével reakcióba lépne, és korrodálódna az egész. A kész panelra kell egy alu keret is, hogy merev legyen a szerkezet, és fel lehessen fogni a tartókra. Ha nem merev a panel, akkor a cellák a hajlítgatástól, mozgástól elrepednek, és mehet a kukába. A vékonyfilm napelemek a negyedik generációnál tartanak, hatásfokban megközelítik a kristályos szilícium napelemeket, de árban is feljöttek mellé, ezért teljesen életképtelenné váltak. Az összes ezzel foglalkozó nagyobb cég becsődölt.

Ha ingyenbe lennének a cellák, akkor is egy 1,6m2 modul belekerülne 30-35 ezerbe. Az olcsóbb kínai modulok 40 ezertől indulnak. Egy csúcsminőségű modult már 55-60 ezerért lehet kapni 280W teljesítménnyel. Ha az ausztrál srácok megcsinálják úgy a napelemeiket hogy 25-30 évet kibírjon a tetőn, akkor az is annyiba fog kerülni mint a mostaniak. Olyan xar műanyag burkolattal amivel beburkolták az elemeket vettem már kerti szolárlámpát, két év után már a cellát sem lehet felismerni, úgy elöregedett az egész.

2017. máj. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
36%

"Nem tudom mennyire igaz ,de az biztos hogy a HVG a Blikk szintjére süllyedt.. sajnos"


Szerencsére csak az online HVG lett kritikán aluli, a nyomtatott az hellyel-közzel ugyanaz , mint volt.

2017. máj. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Na és ehhez a cikkhez mit szóltok?


[link]

2017. máj. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Wadmalac ***** válasza:
75%

Közel 500 km hatótávolságú autó, az olyan 80-100 kWh akkut igényel.

Ha valaki ezt átszámolja Ah-ba (kell hozzá pár adat, pl. akkufesz, amit én nem tudok), gyorsan kiderül, hogy milyen töltőáramot jelentene ez 5 perc alatt.

Szerintem olyat, hogy áramhálózat legyen a talpán, ami ezt biztosítja.

2017. máj. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!