Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Létezik láthatatlan tűz? A...

Létezik láthatatlan tűz? A víz alatt is el tud szenesedni a papír?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy létezik olyan tűz, ami több száz/ezer fokos, mégsem látszik. és onnan lehet tudni, hogy meggyulladt az ember, hogy elkezd vergődni a földön. Állítólag gyulladtak már ki ilyen anyagtól autóversenyen. Ez mennyire igaz ez? Mert én nem értek hozzá, és fogalmam sincs, hogy létezik-e ilyen. Hogy olyan tűz, ami nem látszik. Csak van, és szétég tőle az ember.


Illetve ha van egy hermetikusan bezárt edény, amiben 20 fokos víz van, és benne egy papír darab, akkor az a papír darab képes elszenesedni, tattól függetlenül, hogy magába szívta a nedvességet, és hogy gyakorlatilag a víz alatt van, ahol nem jut oxigénhez?


2017. máj. 20. 00:56
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Bocsánat, elírtam, 200 fokosat akartam írni.
2017. máj. 22. 16:43
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Reagálnék a #14 hozzászólásra.

Nem, nem.

Bővebben:

1)Nincs oxidáció, csak hőbomlás. A víz itt semleges közeg.

2) Tekintsük a papírt 100% cellulóznak! A nagyon leegyszerűsítve a bruttó reakció:

(C6H12O6)n = n*( 6C + 6H2O )

Gáz ( pl. hidrogén ) nem szabadul föl, tehát a nyomás nem (vagy csak jelentéktelen mértékben) befolyásolja a folyamatot.

- - - -

Persze érdekes lenne részletesen megvizsgálni ezt a reakciót, melyik gyök szakad le először, milyen közbülső termékek képződnek stb..

2017. máj. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 EagleHUN ***** válasza:

"Nekiálltam videót keresni vákuumban barnított papírról, hihetetlen módon nem találtam, pedig általában a youtube-on minden baromságra lehet videót találni."


Ezt most már valakinek ki kellen próbálni, kísérleteznie, és nem csak a vákuumos hanem a nagynyomású vízalatti változatot is. :D Csak hogy legyen róla videó is a youtubon. :P

2017. máj. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!