Ha valaki megépíti a halálcsillagot, de nem pusztításra hanem bolygók terraformálásra akarná használni, az kapna fizikai Nobel-díjat?
Most tekintsünk el attól, hogy bizonyos 3 betűs nemzetvédő szolgálatok, meg egyéb űrügynökségek nem néznék jó szemmel.
Ha sikerülne megépíteni, de pont olyan félkész,de üzemképes állapotúra mint a star wars-ban, akkor lehetne a halálsugarat bolygók (mars,vénusz, vagy eseleg más naprendszerű exobolygók) terraformálására használni?
Esetleg elképzelhető hogy a nemzetközi űrállomás is ennek egy lépcsőfoka lenne, és (mi azt már nem éljük meg), ott fizikai számításokat és teszteket végeznek, hogy miképpen lehetne bővíteni az állomást, és lézersugarakkal felszerelni?
1) Nobel-díjat nem technológiai, hanem tudományos bravúrokra adnak.
2) Ehhez annyi alapanyag, munkaerő és energia kellene, hogy senki nem tudná csak úgy magában megépíteni.
3) Lézersugarakkal nem lehet bolygókat terraformálni. A legnagyobb gond a légkör. És ha valaminek nincs légköre, vagy épp ammónia vagy akármi más a légköre, akkor azt hiába lövöd lézerrel akármennyit.
4) A ISS-en komoly emberek dolgoznak, akik tudják, hogy nem fogják megdobni őket a jövőben trillió dollárokkal. És nem különösebben nehéz bármit felszerelni lézersugarakkal. Szóval nem, nem ezzel foglalkoznak.
1. válaszíró:)
Nézd csak, nem én gondolkodok erről a témáról így, hanem sok olyan ember is aki a tudomány területén dolgozik most is, és ezekről a témákról írnak tanulmányokat.
Akkor ezekr szerint, alan musk(teslavezér) is nem normális, amiért ilyen ötletei vannak, és mindezt meg is akarja valósítani?
Jó olvasgatást a témában:)
XD Mekkora ökör vagy, ilyen kérdést!
Akkor én is szeretném tudni, hogy:
Ha én tündér lennék, és a varászpálcámat nem kívánságteljesítésre használnám, hanem fákat ültetnék vele, kapnék érte Nobe-békedíjat?
És ha az űrlények egy szuperlézerrel felrobbantanák New Yorkot meg még egy pár nagyvárost, bekerülne az arcképük a Times-ba?
A Mars "bombázása" víz bevitelére, légkör-sűrítésre és esetleg sarki jég kormolására feldobott ötlet.
Sokkal de sokkal régebbi, mint Elon Musk, a hatvanas években már volt ilyen tanulmány, akkoriban atombomba volt az ötlet, újabban meteorok, üstökösök, mint "bomba", ez költsgéhatékonyabb, alapvetően hatékonyabb és nem radioaktív szennyező.
Mondom, víz, szénkorom, hő bevitele.
Nem tudom, mi lenne az a sugár, ami mindezt tudja.
A hőhöz minek, az megoldható napfénnyel, űrtükrökkel anélkül, hogy ehhez egy akkora böszmedék holdat kéne építeni, ami a Föld jelen kitermelt összes szerkezeti fémének felhasználásával sem jönne ki.
És mire is lenne jó, hogy ekkora?
Maximum egy sokgenerációs, sokmilliós népességet szállító csillagközi hajónak lenne értelme ekkorában, de arra célra is a gömb teljesen értelmetlen forma.
A halálcsillag halálsugara a Star Wars sorozatban a jedik által a kardban használt kristályra alapul, ami valami napnak a magjából származó fiktív anyag.
Ez a sugár NEM lézer.
És nem létezik. A kristály sem.
Innentől elég irreális álmodozás bármi hatásáról morfondírozni.
Na, szóval a fikció, az fikció és nem csak hogy nem kell valós alapokon lennie, de még hasznosnak, szükségesnek sem.
Ez a halálcsillag és a sugár egy erős dramaturgiai elem a SW univerzumban, de ennyi.
Ha a valódi tudomány érdekel, ennél hasznosabb ötletekkel kéne tölteni az időt.
> „de nem pusztításra hanem bolygók terraformálásra akarná használni, az kapna fizikai Nobel-díjat?”
Inkább Béke Nobel-díjat.
#9
Szerinted az ottani létformák is a béke jeleként értékelnék, hogy egy idegen faj elcseszi a bolygójuk légkörét, és nagyjából kiírtja az addigi élet nagyját? Bár ha Obama béke-Nóbelt kapott, akkor lehet ez is beleférne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!