Ha egy mágnessel elmozdítható egy másik mágnes akkor az alábbi módszerrel legyőzhető a gravitáció?
Nem vagyok szakember alapszintű ismereteim sincsenek csak egy ötlet amit megkívánok osztani veletek mert szeretném ha elmondanátok mi miatt nem valósítható ez meg az olyan tanultaknak mint pl ti vagytok.
Például van egy autónk ami 500kg az autó képes akkora erejű mágneses teret vonni maga köré ami képes lehetne őt a levegőben tartani ez a mágneses erő lesz a külső burok.
Ha ez megvan lesz egy belső kisebb méretű és erejű tér fontos hogy ez a kisebb tér is rendelkezzen akkora erővel ami fent tarthat a levegőben egy autót.
A létrejött taszító erő pedig az autót képes lehet felmozdítani a levegőben akár repülhetne is így mert a két mágneses tér nem egyforma erejűek ezért a tolóerő elmozdíthatná az autót pl a levegőbe.
"a nagyobb súly miatt lassabban repülne visszafelé"
Nem értem itt mire gondolsz de ha az a baj hogy lassul a felfele mozgása a gravitációtól a nagyobb súly miatt akkor ezen lehet segíteni további mágnesekkel lehetne gyorsítani a golyó felfele irányuló sebességét.
A csónakos példában levő problémára pedig szintén lehetne megoldás egy másik mágnes ,amikor visszaesik a golyó hogy aztán újból ki lehessen lőni felfele akkor a zuhanása közben a zuhanásának sebességét mágnesekkel lehetne csökkenteni így a becsapódáskor kisebb lesz a visszahúzó ereje mint amekkora a felfele ható volt.
Így gondolom:
A golyó visszaeséskor(ütközés után) az történne hogy a gömbhöz tapadt fémeket levonzani róla egy erősebb erővel ez a levonzás úgy történne hogy minden olyan irányból ami szükséges ahhoz hogy a golyó ne tapadjon hozzá ahhoz a mágneshez ami levonzza róla a fémeket tehát így csak a fémek fognak lerepülni róla a golyó pedig nem tapad hozzá ahhoz ami levonzza róla a plusz súlyt mert minden irányból egyenlő erővel van hatva ezzel a mágnessel a golyóra így csak a golyóról megy le a plusz fém(plusz súly) ez azért jó mert kisebb tömeg kisebb becsapódási erő és ehhez még adjuk hozzá azt hogy mágnesekkel ennek a golyónak a zuhanási sebességét lehet csökkenteni így becsapódáskor az erő ami újból lefele akarná ütni az autót kisebb lesz sokkal attól az erőtől amekkorával felfele hatot a kocsira.
Srácok ez így már jó szerintem mint gondoltok szaki szemmel?
A golyón lévő vaspor lendületével mi lesz?
Felszippantja a mágnes vagy mi?
Most menj aludni, tanuld meg az általános iskolás fizikát és utána térjünk vissza a "remek" ötleteidre.
meghajtórendszert nem örökmozgót egyébként jól leírtam szerintem.
Képzeld el hogy van egy repülő amit úgy próbálunk a levegőben tartani hogy dobáljuk alulról valamivel nagy erővel és rövid időközönként, de amikor neki ütközik a golyó a kocsinak feljebb löki mert nagyobb tömeggel és csak kicsivel kevesebb vagy ugyanolyan sebességgel repülve ütközik neki mint amekkorával ki lett lőve. Ez első kilövéskor ok de amikor elkezd becsapódás után visszafele zuhanni,akkor megint becsapódik csak sajnos visszafele rántja a föld felé a repcsit de a fontos az hogy ez a visszarántó erő lehet nagyon kicsi a felfele rántóhoz képest mert a tömege újból le lesz csökkentve az eredetire a sebessége pedig manipulálható mágneses térrel.
Egyszer láttam egy tv ben hogy elsütöttek egy puskát a puska csövére meg mágnesek voltak erősek nagyon és megállították a golyót . Hasonlóképp lehetne csökkenteni a sebességét a visszafele eső golyónak hogy ne tudjon akkora ellenerőt létrehozni amekkora elegendő volna ahhoz hogy nulla vagy kevesebb legyen az eredő.
"A golyón lévő vaspor lendületével mi lesz?
Felszippantja a mágnes vagy mi?"
Ez nem marad a golyón visszaeséskor hanem leszippantja róla egy erősebb mágneses tér oldal irányba. Vagy akkor leszippantani róla amikor már megállt a golyó.
Ezután lehet kilőni újból majd repülés közben plusz sújt kap.
Így:
keresztül megy egy vasport tartalmazó alagúton az alagút mágneses de ereje kisebb mint a vasgolyóé ezért az begyűjti őket és kész a nagyobb tömeg(ez működhet mert a vasporok súlya kicsi). Becsapódik majd visszaeséskor megnöveljük az alagút terének erejét nagyobbra mint amekkora a golyóé így a golyóról leszáll a vaspor(tömege eredeti újból) majd keresztül csúszik egy lassító alagúton is hogy amikor majd becsapódik ne húzza visszafele a repülőt az ereje(kisebb erővel húzza vissza mint a felfele irányuló ütközésből eredő erő). És így tovább.
Szerintem nég mindig ott tartunk mint az első kérdésednél.
Ha a földről dobálod a repüllőt/autót rendben van, ha a repüllő saját magàt dobálja nincs rendben.
Mèg mindig a saját hajadnál fogva akarod kihúzni magad a mocsárból.
A vaspor függőleges irányú lendületével mi lesz, azt mondja el, herr münchausen.
A mágnesességet teljesen feleslegesen kevered bele. Ugyanaz történik, mintha egy golyót meg sok kis golyót dobálnál a zárt rendszeren belül.
Vagyis még mindig ott tartunk, hogy te nem akarod felfogni Newton harmadik törvényét.
Majd ha Newton törvényeit megértetted és beláttad, akkor lesz értelme továbbfolytatni a diskurzust. Addig teljesen értelmetlen időpocsékolás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!