Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan ellenőrizhető egy...

Hogyan ellenőrizhető egy véletlenszám generátor véletlenszerűsége, hogy valóban véletlenszám generátor?

Figyelt kérdés
Milyen feltételeknek kell megfelelnie egy véletlenszám generátornak hogy átmenjen például a TST tesztjén, vagy egy másik tesztrendszeren, illetve miért nem találok technikai dokumentációkat egyetlen egy alkalmazott véletlenszám generátorról sem ? Mindig csak a megfelelési nyilatkozatot teszik oda a valóságot meg rejtegetik az emberek elől !
2010. máj. 14. 12:20
 1/5 anonim ***** válasza:
IF elágazással vizsgálod hogy a generált nem-e egyezik a tömbben levővel.
2010. máj. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Na ez egy jó kérdés!

Ezzel már én is vesződtem, de nem tudom a választ, bocs.

Nekem végül is néhány átalakítás és ellenőrzés után megfelelt, de nem voltam meggyőzve.

2010. máj. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

Én annak idején ezt úgy oldottam meg, hogy az RND-t függővé tettem egy olyan számtól, ami valóban véletlenszerű. Konkrétan a gép bekapcsolásától eltelt idővel kombináltam a kapott -egyébként pszeudo- véletlen értékeket. teszteltem a rutint egy lottószám generátorral, és az eredmények meggyőzőek voltak. Hogy ama bizonyos teszteken átment volna, átmenne-e ez a mód avagy sem, nem tudom, de hozzáteszem hamar, nem emlékszem olyan alkalmazási problémámra, ahol ez ennyire sarkalatos probléma lett volna ...


maci

2010. máj. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy nézem a problémádon senki sem tud segíteni (én sem), igazából a véletlenséget nem tudom lehetséges-e ellenőrizni, hiszen a véletlen pont attól véletlen, hogy nem lehet semmilyen módon előre megmondani.

Viszont eloszlást tudsz ellenőrizni, legeneráltatsz sok számot, aztán megnézed, hogy illeszkedik-e arra, amire kéne.

2010. máj. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű: számítógépben ma NINCSEN igazi véletlenszám generátor. Gondolkoztak rajta anno, hogy csinálnak - aztán semmi nem lett belőle.

A "beépített generátornak adjunk egy kezdő számot az idő alapján" viszont egy elég jó közelítés.

2010. máj. 15. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!