Egy túrót lesz. Tudod, hány évtizede nyomatják ezt az "50 éven belül lesz fúziós erőmű" szlogent? A fúziós kutatások története tele van masszív csúszásokkal és költségtúllépésekkel, és ez máig így van. A cikkben is szereplő ITER-nek (egy fontos kísérleti fúziós reaktor) az eredeti elképzelések szerint már plazmát kéne előállítania, jelen állás szerint csak 2025-ben fog, de egyre több független forrás már ebben is kételkedik. A DEMO-nak (az első energiatermelő fúziós erőmű) az eredeti elképzelések szerint 2033-ban kellett volna elkezdenie a termelést, jelenleg 2050 van kitűzve.
2017. febr. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 EagleHUN válasza:
Sőt lehet hogy a mágnesesen egybentartott plazmával üzemelő fúziót el is vetik.
Az amcsik úgy néz ki egy huszárvágással megoldották a problémát.
Így lehet hogy hamarabb lesz fúziós erőmű mint gondolnánk.
2017. febr. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 anonim válasza:
A belinkelt (2010-es) cikkből idézek:
"Ed Moses, az NIF vezetője szerint kiválóak az eredmények, és reményt adnak arra, hogy egy nap valóban létrejön a kamrában a fúzió. Méghozzá nem is nagyon sokára, a várakozások szerint két éven belül képesek lesznek felépíteni az önfenntartó folyamatot"
Az megvan, hogy az NIF LIFE-projektjét (a hajszát a sikeres lézeres gyújtás után) 2013-ban lefújták, megállapítva, hogy még sok éven át nem várható sikerrel végződő kísérlet?
Lehet, hogy már van is. Csak mi még nem tudunk róla!
2017. febr. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 anonim válasza:
Addig míg kőolaj és földgáz lesz a földön addig nem erőltetik a fúziós energiát csak kutatgatnak szép csendben. Szóval még száz évig biztosan nem lesz ilyen. És akkor még itt van ez az Zorbán is aki minden tudományos kutatást hátráltat és megvétóz.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!