Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szerintetek ez megoldás a...

Szerintetek ez megoldás a Beal-sejtésre? 1^3+1^4=1^5

Figyelt kérdés
A Beal-sejtés: A^x+B^y=C^z, ahol A,B,C,x,y,z pozitív egész számok, továbbá x,y,z>2. Ha mindez igaz, akkor A,B és C rendelkezik közös prímosztóval. Erre ellenpélda az 1^3+1^4=1+5? Elvégre az egyenlőség igaz, a kitevők nagyobbak, mint 2 és A-nak, B-nek és C-nek nincs közös prímosztója, mert az 1 az nem prím.

2016. nov. 1. 10:20
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Egyébként meg ha bebizonyítottad, akkor miért szivatod szegény matematikusokat? :D Inkább mondd el nekik a megoldást
2016. nov. 1. 14:02
 12/14 anonim ***** válasza:
0%
Valamelyik fizikafüzetemben számolhattam ki, most nem találom, meg van házi feladatom is szünetre. De szerintem önkényesen kijelentettem, hogy x legyen nagyobb mint y. Mert ha mindkettő nagyobb mint 2, akkor a kettő közül valamelyiknek nagyobbnak kell lennie a másiknál. És akkor x - y = d Azt hiszem valahogy így csináltam, de ahogy többen is mondták, tuti hogy rossz. Illetve nem is általános bizonyítás, mert előtte kikötöm, hogy x>y. De talán egy kezdeti próbálkozásnak megteszi. Ettől függetlenül ha megtalálom, lefényképezem, és ígérem, felrakom ide.
2016. nov. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
De a lényeg, hogy kijött a végén, hogy az egyik oldal nem lehet egyenlő a másikkal. Tehát gyakorlatilag nem volt igaz az egyenlőség. Tuti rossz a bizonyítás, de kb. 4-5 A4-es oldalnyi, tehát nem rossz teljesítmény szerintem.
2016. nov. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
17%

"1+1 miért ne lehetne 1?"

Lehetne, meg lehetne 3 is, 5 is, 6 is, 7 is, csak akkor nem sok értelme lenne a matematikának...

2016. nov. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!