Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Összetett függvények szétbontása?

Összetett függvények szétbontása?

Figyelt kérdés

f1(x) = sin(3x+1)

Azt látom, hogy a sin fv. és egy lineáris fv. de hogy bontom szét?

Sin x és 3x+1?


vagy egy picit "bonyolultabb"


f2(x) = 1/((8x^2)-15x+6)


itt is sejtem, hogy a 1/x és a négyzetgyök fv. de hogy lehet szétszedni?

1/-15x

és 8x^2+6?



Szóval van erre valami képlet, vagy hasonló?



2016. okt. 9. 01:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi alapján szeretnéd szétbontani?
2016. okt. 9. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szimplán olyan szempontból, hogy milyen fügvények alkotják ezeket az összetett függvényeket.
2016. okt. 9. 09:09
 3/6 anonim ***** válasza:
#1 Miért, egy összetett függvényt mégis milyen más értelemben lehetne szétbontani?
2016. okt. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1. A sin nem lineáris függvény!

2. Egy függvény - ha nem az f(x)=x lineáris függvényről van szó - általában összetett, ami azt jelenti, hogy a "képletében" szinte bármely művelet önálló függvényként is értelmezhető.

3. Legyen f(y) = sin(y), g(x) = 3x+1. Ekkor f(g(x)) = sin (3x+1).

4. Legyen f(z) = 1/z, g(y) = 8y^2-15y+6, h(x) = x-15/16. Ekkor f(g(h(x)))=1/((8x^2-15x+6. (remélem, nem számoltam el). A külső függvény tehát egy tört, ennek belsejében egy másodfokú egyenlet áll, ezt a klasszikus y=a(x+b)^2+c alakra hozva kiszámítható az a,b,c érték, és itt az x+b még egy további belső függvény lehet.

2016. okt. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi! :) Akkor ha jól értem szimplán megérzés alapján megy ez az egész?

Mármint lehet látni, hogy mi van benne...(csak én félek, hogy valami hülye "azonosságok" is vannak, amit nem tudok, és majd a vizsgán csúnyán benézem az ilyeneket! :D

2016. okt. 9. 16:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Dehogy megérzés alapján! Az első példájából tökéletesen látszik, hogy a belső függvény komplett értékét be kell helyettesíteni a külső függvény ismeretlenjébe.
2016. okt. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!