A kérdésem a tudmányhoz szól: Mikor lesz már végre saját AI?
Kérdésre válaszként:
Marha messze vagyunk attól, hogy egy AI a kívánságodnak megfelelően rugalmas és sokoldalú legyen. Ilyened nyugdíjig nem lesz.
De azért haladunk.
A Watsonra alapuló "tanársegéd" AI az e-mailjei, üzenetei alapján fél éven át nem bukott le a diákok előtt, hogy nem ember.
És most térjünk át a témától fügetlen problémádra.
1. bármi segítő jellegű hozzászólásra még akkor is bunkóság "baromság" jellemzéssel válaszolni, ha valami iszonyat blődli választ kapnál. Ez meg még csak az sem volt.
2. soha, sehol semmilyen mai tudományos fórum nem állítja, hogy lenne bármilyen állat tizenévesnek megfelelő intelligenciával. A legintelligensebbeknek a gorillák minősülnek, ők ESETLEG megütik az 4-5 éves gyerek szintjét. Minden más állat intelligenciája max. 3 éves gyereket közelít. És azt is csak egyes területeken.
Egy kétéves gyerek jobb problémamegoldó, mint egy felnőtt csimpánz.
3. a rasszista megnyilvánulás teljesen alaptalan és bunkó. Elsőre a feketék állatok közé sorolása ordenáré parasztság, másrészt mérhetetlen baromság a 12 éves értelmi szint általánosítása rájuk, méghozzá valami barom statisztikára hivatkozva, amit nem tudom, milyen történelem előtti náci forrásból szedtél (Mein Kampf-ot olvasol, vagy mi?).
Szóval, elég csúnya szegénységi bizonyítványt produkáltál magadról.
Kérd számon szüleidtől a hiányzó nevelést és tanáraidtól a hiányzó oktatásodat és megfelelő irányítást, mit olvass, mit ne.
Privát megjött, megválaszolva.
"Amúgy a legokosabb állat a delfin, meg a csimpánz, képesek a testbeszédre, a legtöbb szót ismerik.+
Mondom, ott lehet a baj, hogy a forrásaid vagy hiányosak, vagy régiek.
A gorilla bizonyítottan magasabb képességű a csimpánzoknál, a delfinek pedig meg sem közelítik ezt a szintet, értelmi képességeik valahol a kutya és házidisznó szintje körül vannak. A delfinek túlértékelése a hetvenes években volt divat, pár, mint kiderült, nem teljesen tényszerű publikáció alapján, aztán ezt a nem teljesen igaz tudományos "tényt" elterjesztették az akkoriban divatossá vált, delfin intelligenciára épülő sci-fik. A tengeri kalmár és polip például legalább olyan jó problémamegoldó, mint a delfinek.
"A delfinek túlértékelése a hetvenes években volt divat, pár, mint kiderült, nem teljesen tényszerű publikáció alapján,"
Különben is a delfinek azzal a széles mosolyukkal meg a nagy bociszemeikkel, meg a csinos mintájukkal, víztől csillogó szőrzetükkel sokkal-sokkal cukibbak mint a büdös, szőrös, "szarhajigáló" majmok (amelynek ráadásul erős pejoratív vonatkozása is van a köznyelvben). Meg sokkal "egzotikusabbak" is a delfinek, kb. a 2000-es évek elejéig magyar ember nem is láthatott soha életében delfint ha nem utazott külföldre, míg majom már kb. a 70-es évektől volt a Fővárosi Állatkertben. Tehát másfél generáció nőtt úgy fel Magyarországon, hogy majmot láthatott, míg delfint nem. Ezek alapján a köztudatban sokkal könnyebben tudott gyökeret verni a delfinek extra magas intelligenciaszintje, pedig tényleg alig haladja meg a szarkák, varjak, patkányok vagy macskák intelligenciaszintjét, problémamegoldó képességét. És ezzel nem lehúzni akarom a szegény, cuki delfineket, mert tényleg nagyon aranyosak (kivéve amikor épp élve boncolnak egy szerencsétlen pingvinfiókát, de ilyet meg aztán tényleg csak szökőévente egyszer lát élő ember).
"Szerintem meg a természetes kiválasztódás hiánya lassítja...."
Mit, az AI fejlesztését?
:O
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!