Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Plc programozóként mennyi...

Plc programozóként mennyi pénzt lehet keresni?

Figyelt kérdés
2 éves mechatronikai üzemeltetés terén szerzett tapasztalatom van, előtte építéssel foglalkoztam és erősáramú gyakorlatom is van.Ez csak mellékes, aki egyébként plc programozással keresi a pénzét az mondhatna egy összeget, hogy mennyi az annyi. S7, Ormron, és zelio-hoz értek.
2016. febr. 20. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez igazán nehéz kérdés. Függ attól is, hogy milyen alapvégzettséged van, milyen egyéb végzettségeid vannak. Milyen nyelveken tudsz. Melyik PLC-ről van papirod, hogy megtanultad a programozását (mindegyik cég tart ilyen tanfolyamokat).

Milyen mélységben értesz ezekhez (pl. instruction list ismerete)?


Milyen területen akarsz programozni? Hajlandó vagy-e hóban-fagyban-szélviharban egy létra tetején kézben tartott laptoppal programozni egy PLC-t ami a fejed fölött van, vagy csak a fűtött meleg irodában?


Ezek nagyjából mind-mind meghatározzák az elérhető fizetést.

2016. febr. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
Kb. nincs plc programozó foglalkozás. Ez egy szükséges ismeret egy szélesebb spektrumú munkakörben.
2016. febr. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2.: de van, még OKJ-s képzési van "PLC programozó" címmel. És sokan vannak akik csak PLC-t programoznak.
2016. febr. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
elektronikai és erősáramú elektrotechnikus vagyok, gépipari ismertem is van elég sok, most is jelenleg mechatronikával foglalkozom, mind gyenge és erősáramú ismeretem is van, elektronikán belül van egyébként plc prog modulom, föntebb írtam, hogy milyen plc-ket ismerek, meg hogy mibe utazok. Ja igen, mondjuk nagyon nem tudom mi a "búbánatot" tudtak úgy beautomatizálni angyalföldi elmű alállomásnál, de külön terem van csak a plc-nek ott, ja bocs és akkor ez még nem is mechatronika :D
2016. febr. 21. 20:01
 5/6 A kérdező kommentje:
na de egy árrésre vagyok kíváncsi, prog nyelvet meg had döntsem már el, hogy mit használok!
2016. febr. 21. 20:01
 6/6 anonim ***** válasza:

A probléma itt kezdődik, hogy sok "ifjú titán" PLC programozó közli, hogy a programnyelvet ő dönti el. Nem... PLC-nél nem a programozó dönt a programnyelvről. Egyszerűen vannak olyan feladatok amiket az egyik és vannak amiket a másik programozáis módszerrel lehet megoldani. És azt, hogy milyen PLC-n kell megvalósítani a feladatot a megrendelő dönti el.Szép is lenne ha a PLC programozó mondaná meg, hogy melyik PLC-t tegyem be egy feladatra (sőt van olyan automatikánk amelyikben több gyártó különböző PLC-i üzemelnek, mert az egyiknek ez az erőssége a másiknak az, és a végeredményben az számít, hogy mi az olcsóbb /TCO-ban/).


És az árrés meg attól függ milyen feladatot programozol.

2016. febr. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!