Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tényleg ilyen jól lehet...

Tényleg ilyen jól lehet keresni programozóként?

Figyelt kérdés

"Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Informatikai Karán végzettek átlagosan 2,2 hónap alatt találtak állást, és nettó 224 ezer forintot keresnek havonta."


Kezdőfizetésnek nettó 220 ezer forint nagyon nem rossz, főleg a jelenkori Magyarországon. :)



2013. ápr. 29. 19:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ennél sokkal sokkal jobban lehet keresni később, külföldön.
2013. ápr. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előző válaszoló is mondta ennél sokkal többet lehet keresni... De persze ehhez kell szakértelem és nem kevés fantázia is.
2013. ápr. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 iostream ***** válasza:
Kezdőfizunak én a 220-250-t mondanám, nettó. Ez a kezdő, 0 tapasztalatos ember. Pár évvel sokkal jobban is lehet, határ a csillagos ég, és még csak külföldre sem kell menni, bár ott könnyebb.
2013. ápr. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Órabér tekintetében már most jobban keresek egyetem melletti munkával, pedig idén kezdtem egyetemen.


Egyébként a nettó 220 ezer nem olyan sok, nekem az a célom, hogy kb. megduplázzam, és akkor elég lesz a megélhetéshez heti 3-4 napot dolgozni, vagyis mondjuk csinálhatom úgy, hogy havonta egyszer legalább legyen 4 napos hétvégém ami azért nem gyenge. ;)

2013. ápr. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 iostream ***** válasza:
Utolsó: a részmunka arányaiban is kevesebbet ér, tehát ha félállásban vagy, akkor az 50%-nál kevesebbet ér. Így számolj, és nem lesz túl sok munkaadó, aki szívesen foglalkoztat nem 40 órában.
2013. ápr. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Igen, ez ennyi.


Ám ha most azon filózol, hogy csak a pénz miatt fejlesztőnek állnál, felejtsd el. Ez egy hivatás, ehhez spiritusz kell.

Ha csak a pénzt hajkurássza valaki, maximum az idomított majom kategóriáig juthat el, azért meg jó, ha 150-et megkap ideig-óráig, aztán kiteszik a szűrét, mert nem érti a dolgát.

2013. ápr. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
iostream válasza ez szerintem attól függ, hogy milyen területen dolgozol. A cégnél, ahol most vagyok, több programozó is csak 3-4 napban van egy héten és jól keresnek.
2013. ápr. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez valóban így van és a tehetségesebbek ennek a többszörösét is megkeresik. Viszont azt is vedd figyelembe, hogy a karra jelentkezők alig több, mint 10%-a jut el a diplomáig!
2013. ápr. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát ez még viszonylag kevés. Ha kicsit jobb képességű vagy ennek többszörösét is megkeresheted itthon.
2013. ápr. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
@Előző: ...és azt se felejtsük el, hogy a diplomától még senki nem lesz ténylegesen programozó...
2013. ápr. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!