Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha valaki ezt megfejti azt a...

Ha valaki ezt megfejti azt a matematika istenévé nyilvánítom, mi ez? :D

Figyelt kérdés

Egy függvényről van szó, bár nem vagyok biztos benne.

y és x viszonyára vagyok kíváncsi ha:

3Pi/4x=-3pi/4

pi/2x=0y

pi/4x=pi/4

0x=bármely szám*y

-pi/4x=pi/4y

-pi/2x=0y

-3Pi/4x=-3pi/4y

pi*x=∞y és -∞y

Segítségnek hol találtam rá. Van egy origóból kiinduló vektor mely mindig x/y koordináta félé néz és a hajlásszöge lineárisan viszonyul az x-hez. Kíváncsi hogy ez mi az isten lehet.


2016. febr. 19. 00:28
 1/4 anonim ***** válasza:

3Pi/4x=-3pi/4 :Ez alapján x=-1

pi/2x=0y ez alapján x=0

pi/4x=pi/4 ez alapján x=1

0x=bármely szám*y Ez alapján y=0

-pi/4x=pi/4y Ez alapján x=-y

-pi/2x=0y Ez alapján x=0

-3Pi/4x=-3pi/4y Ez alapján x=y

pi*x=∞y és -∞y Ez alapján x=+-∞

Eléggé ellentmondásosak az egyenleteid...

2016. febr. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Tangens. De tényleg le lehetne írni értelmesebben is. (Például zárójelek, vesszők meg hasonlók nem ártanának…)
2016. febr. 19. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kérdező, mi az a 0y ?


Nulla-szor ipszilon?

2016. febr. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Isten nincs. Azon egyszerű oknál fogva, hogy zagyvaságot ő sem tud rendbe tenni fejekben.

A második "egyenlet" értelmetlen minden matematikai nézőpontból. Az x nem lehet nulla, mert nevezőben van. Ezért a baloldal egy nem nulla szám. A jobboldal viszont minden véges y-ra nulla. Hasonlókat másra is elmondhatunk. A "segítség" pedig egy értelmetlen mondat, nincs jelentése, nem végrehajtható, nem egyértelmű.

Röviden szólva: valami biztosan van a kérdező fejében problémaként, de még nem sikerült közreadnia. Kíváncsian várjuk, lesz-e eredmény.

2016. febr. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!