Van olyan, hogy egy sebességnél már nem lehet nagyobbat elképzelni?
Figyelt kérdés
Nem is arra gondolok, hogy nem tudjuk és nem is lehet létrehozni, hanem arra, hogy tényleg elméletileg nem lehet gyorsabb.(Úgy például, hogy mint a 0 kelvinnél nem lehet valami hidegebb.)2016. febr. 8. 19:37
2/7 anonim válasza:
TEEEE!! (1. válaszoló!) Vízben már nem, nézz utána: Cserenkov-sugárzás!
A fény sebessége VÁKUUMBAN! Nem lehagyni!!!
3/7 anonim válasza:
Szerintem semmi baj az 1-el. Más a "fénysebesség", és más "a fény sebessége".
Egyébként sokszor volt már téma, de a fotonok közegben is fénysebességgel haladnak az egyes atomok között.
4/7 anonim válasza:
Így van, a fénysebesség a maximális sebesség, ami minden közegben ugyan akkora, csak a fény útja az egyes közegekben hosszabb mint a másikban, mivel részecskéről részecskére verődik. Vakuumban a legrövidebb tehát az úthossz.
5/7 tatyesz válasza:
Vagy hívhatnánk univerzális határsebességnek, és akkor senkinek nem jutna eszébe, hogy köze van a fényhez. Mert nincs is köze. Ha nem létezne elektrodinamika és fény, akkor is létezne ez a sebesség. Persze a relativitáselméletből következik, hogy ha valaminek nulla a tömege, akkor pont ezzel az univerzális határsebességgel fog menni, tehát a fény sebessége pont megegyezik ezzel a sebességgel.
6/7 anonim válasza:
A kérdező kérdése az elméletre vonatkozott. El lehet képzelni a fénysebességnél is nagyobb sebességet, attól függetlenül, hogy nincs rá logikus leírás vagy magyarázat, értelmezés. Olyan nagy sebesség is elképzelhető, amely szinte már teleportálásnak hathat. E témában a kvantummechanika területén lelhetsz további érdekes lehetőségekre, pl. a kvantum-összefonódás elméletére, ahol a térben két egymástól távol lévő objektum közötti kapcsolat és információáramlás zajlik úgy, hogy ezen folyamat közvetlenül nem mutatható ki. Itt beszélhetünk olyan sebességről, ha haladás történik köztük, ami az információ útjának fénysebességnél jóval nagyobb fokát mutatja, s független lehet akár az adott tértől és időtől is.
7/7 anonim válasza:
A saját ideje áll meg. A környezetéé végtelenül fölgyorsul. Ezért tulajdonképpen nincs is ideje, a foton megszületésekor meg is semmisül, legalábbis ha érzékelne valamit, akkor ezt érzékelné. Másképpen, egy 13,5 milliárd éves foton az egész életéből nem érzéket volna semmit, hiszen a legkisebb időegységnyit sem öregedett ezalatt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!