Ha egy áramkörben van egy izzó, ami világít, akkor az elektronok, amik átáramlanak, megszűnnek létezni, hogy fény lehessen?
Csinálsz egy olyan rendszert, hogy egy tartályból vizet pumpálsz egy csőbe, ami egy vízkerék fölé emelkedik, azt meghajtva visszaesik a tartályba.
A vízkerék meg van hajtva, tehát energiát vesz ki a vízből. Mégis, megfordulna a fejedben, hogy ettől a vízből bármennyi elveszik?
A víz az pont nem folyik vissza.
Szerintem ez a 2. kérdés még érdekesebb.
Az a gond, hogy úgy gondolják sokan, hogy egy elektron(ok) teper mint állat Paksról, és Igricibe bemegy az izzóba, azután mint aki jól végezte munkáját, visszadzsavel a másik deróton.
No ez nem így működik. Látványosan szemléltetve ezt úgy kell elképzelni, hogy az elektron csupán az energiáját adja át a másik elektronnak, mint ahogy pl. a golyók vannak sorban felfüggesztve, és az elsőt ha hozzákoccintod a sorban mellette levőhöz, az átadja az energiát a következőnek, az tovább és tovább, és a végén az utolsó távolodik el a sorból.
"A víz az pont nem folyik vissza."
???????????
Szerintem az áram viselkedésének nagy részét jól lehet szemléltetni a víz viselkedésével, persze itt az áramlás, munkavégzés részre gondolok.
Ahol ez nem lehetséges ott marad a matematika.
Mindenesetre, úgy tudom hogy az elektronok túlélik ha az izzó világítani kezd.
Amúgy szerintem a generátor oldalról is van földelés, szóval a kör úgy is megvan ha a földbe vezetitek az áramot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!