Hogyan jöhet létre elektromágneses hullám?
"Az elektromagnesesseg alatt ugye azt ertjuk, hogy elektronok aramlasa(ami ugye valojaban maga az aram) hozza letre a magneses mezot."
Elektromágneses hullám akkor jön létre, ha egy töltés megváltoztatja a mozgásállapotát (gyorsul vagy irányt vált).
A Maxwell-egyenletek írják le az EM hullámokat, az ott szereplő forrásos egyenletek mutatják meg hogyan jöhet létre EM hullám.
Hogy ennek mi a mikroszkópiai magyarázata, az viszont már a legkevésbé sem triviális.
Amikor az ember elkezdi tanulni a elektromágnességet, akkor a mágnesezettség kialakulásának is mindenféle atomi köráramokat tesznek felelőssé. Aztán jön az Ising-modell a renormálási csoporttrafóval stb., és kiderül hogy fraktálos viselkedést mutatnak mikroszkópikusan a folyamatok, és a mágneses doméneket fraktálfüggvénnyel lehet leírni.
Már ne is haragudj, de hogy jössz te ehhez, kérdező!? Ide jössz, kérdezel valamit. Én pedig válaszolok rá, rámutatva arra hogy a mikroszkópikus leírás a legkevésbé sem triviális, és a megválaszolása túlmutat a gyakorikérdéseken.
Ha téged f=ma és e=mc^2 színvonalú bohóckodások érdekelnek akkor menj el egy általános iskola szakkörére és ott tedd fel a kérdésedet, de hogy jössz ahhoz hogy ha valaki veszi a fáradtságot és fényt akar gyújtani az agyadban, azt méltasd?
En kerek elnezest valaszolo. Akkor te nyilvan eltudod magyarazni ertelmesen is az alabbi mondatot..."Aztán jön az Ising-modell a renormálási csoporttrafóval stb., és kiderül hogy fraktálos viselkedést mutatnak mikroszkópikusan a folyamatok, és a mágneses doméneket fraktálfüggvénnyel lehet leírni."
Egy szot sem ertek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!