Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan jöhet létre elektromágn...

Blibd kérdése:

Hogyan jöhet létre elektromágneses hullám?

Figyelt kérdés
Ezalatt azt ertem, hogy mikor aramot kapcsolok egy vezetekre, mifele vezeteken beluli folyamatok jatszanak szerepet abban, hogy meghatarozott iranyu elektromagneses hullam jon letre korulotte. Azt tudom, legalabbis ugy tudom, hogy egy vezetekben, sok szabad elektron van, amiknek nincs meghhatarozott iranyuk, ossze vissza mozognak. Ezert mikor en aramot vezetek keresztul a vezeteken, akkor az ossze vissza mozgo szabad elektronoknak lessz egy meghatarozott iranya, amit az aramforrasom potencial kulombsegenek iranya hataroz meg. De ebbol hogy az elektronok mostmar egy meghatarozott iranyba rendezodnek es haladnak a vezetoben, hogyan lessz a vezetek korul meghatarozott irayu, egyaltalan elektromagneses hullam? Az elektromagnesesseg alatt ugye azt ertjuk, hogy elektronok aramlasa(ami ugye valojaban maga az aram) hozza letre a magneses mezot.

2015. dec. 4. 23:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Az elektromagnesesseg alatt ugye azt ertjuk, hogy elektronok aramlasa(ami ugye valojaban maga az aram) hozza letre a magneses mezot."


Elektromágneses hullám akkor jön létre, ha egy töltés megváltoztatja a mozgásállapotát (gyorsul vagy irányt vált).

2015. dec. 5. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A Maxwell-egyenletek írják le az EM hullámokat, az ott szereplő forrásos egyenletek mutatják meg hogyan jöhet létre EM hullám.


Hogy ennek mi a mikroszkópiai magyarázata, az viszont már a legkevésbé sem triviális.

Amikor az ember elkezdi tanulni a elektromágnességet, akkor a mágnesezettség kialakulásának is mindenféle atomi köráramokat tesznek felelőssé. Aztán jön az Ising-modell a renormálási csoporttrafóval stb., és kiderül hogy fraktálos viselkedést mutatnak mikroszkópikusan a folyamatok, és a mágneses doméneket fraktálfüggvénnyel lehet leírni.

2015. dec. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 dellfil ***** válasza:

Tessék. :)


[link]


dellfil

2015. dec. 6. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj, de hogy jössz te ehhez, kérdező!? Ide jössz, kérdezel valamit. Én pedig válaszolok rá, rámutatva arra hogy a mikroszkópikus leírás a legkevésbé sem triviális, és a megválaszolása túlmutat a gyakorikérdéseken.


Ha téged f=ma és e=mc^2 színvonalú bohóckodások érdekelnek akkor menj el egy általános iskola szakkörére és ott tedd fel a kérdésedet, de hogy jössz ahhoz hogy ha valaki veszi a fáradtságot és fényt akar gyújtani az agyadban, azt méltasd?

2015. dec. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

En kerek elnezest valaszolo. Akkor te nyilvan eltudod magyarazni ertelmesen is az alabbi mondatot..."Aztán jön az Ising-modell a renormálási csoporttrafóval stb., és kiderül hogy fraktálos viselkedést mutatnak mikroszkópikusan a folyamatok, és a mágneses doméneket fraktálfüggvénnyel lehet leírni."

Egy szot sem ertek.

2015. dec. 6. 21:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!