Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A saválló, mért nem lugálló?

Gábor t kérdése:

A saválló, mért nem lugálló?

Figyelt kérdés
A savállóacélra gondolok, konkrétan mi az oka , hogy egy lugos folyadék ki kezdi a savállóacélt.

2015. nov. 17. 17:17
 1/6 spectator ***** válasza:
Az korróziós ellenállás lényegében a fém FELÜLETÉN keletkező réteg és a közeg kémiai reakciójától függ. Nos, hát egy lúg és egy sav nyilván másként lép reakcióba. Megsúgom: a saválló az ecetsavat sem szereti. Olyan saválló sincs, ami sósavnak megbízhatóan ellenállana. KORR.1...4 minősítésűek a savállók acélok, tehát van iyen is-olyan is.
2015. nov. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Melyik saválló? A saválló acéloknak 3 fő, és több altípusa van. Sokfajta szabványos minőséghez még hozzáadjuk a Böhler, Uddeholm specialitásait elég gazdag a választék.

Lúgos közegre (pl. szappangyártás) szakirodalom a magyar szabvány (MSZ) KO4, KO17 acélokat ajánlja.

Érdekes téma, hogy melyik acél minek áll ellent minek kevésbé pl. KO31 jól bírja a salétromsavat, de a hangyasavat, oxálsavat nem szereti.

2015. nov. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Megjegyzem még, nem is az ilyen acél a saválló, hanem a felületén képződő tömör oxidréteg.
2015. nov. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Köszönöm a válaszokat, igazából meg akartam úszni, hogy előszedjem a besárgult anyagismeret könyvemet,(nem úsztam meg) mert a munka miatt kellet az infó. De sebaj egy próbát meg ért.

Ha érdekel titeket, meg osztom veletek a lényeget, ha el jutottam odáig, hogy tudjam, de ehhez ujjra kell tanulnom.

2015. nov. 23. 18:41
 5/6 A kérdező kommentje:
kezet nem adok.
2015. nov. 23. 18:43
 6/6 A kérdező kommentje:
Még várok a jó válaszra, és megy a zöld :)
2015. nov. 27. 19:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!