Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Saválló lemezt lehet vágni...

Saválló lemezt lehet vágni lánggal?

Figyelt kérdés
2015. márc. 30. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:
NEM!
2015. márc. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 B Atya válasza:

Szerintem igen, lézerrel szoktam vágni , de szerintem lánggal is lehet , persze a felülete biztos , hogy nagyon csúnya lesz

Mit akarsz kivágni belőle ,és milyen vastag a lemez?

2015. márc. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Wadmalac ***** válasza:

Borzalmasan xarul, gyakorlatilag a lángvágó alkalmatlan erre a célra.

Plazma, lézer, vízvágás.

2015. márc. 31. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Wadmalac ***** válasza:

A lángvágás oxigénfelesleggel dolgozik, elégeti a vasat. A saválló anyag a lángvágó hőjére olyan mennyiségű, magas olvadáspontú oxidot tol a láng elé, hogy nem tud normálisan vágni.

A plazma elolvasztja és kifújja a vasat. Ez már kicsit jobban működik, de itt is akadály az oxid, ezért pl. az a plazmavágó, ami szerkezeti acélból az 50 mm-est gond nélkül viszi, savállóból max. 30 mm-est tud vágni. Sok helyen nem is vállalják a savállót, egyáltalán.


A lézer elpárologtatja az anyagot a vágási részből. Persze ott is van vastagság-határ, de a savállóban nem sokkal rosszabb a teljesítménye, mint sima vasban.


A vízvágó gyakorlatilag tojik rá, mi kerül alá, anyagtól függően csak a vágási sebesség változik.


Alakos kivágásra vastagabb lemezből szinte csak ez alkalmas saválló anyag esetén.


Illetve marad még a fűrészelés, meg ennek az igen ritka extra változata, ami fogazott huzallal tud profilvágni. De szerintem kicsi országunkban nincs is olyan cég, aki használná ezt a technikát.

2015. márc. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ismerősömnek van plazmavágója, az még elérhető a pénztárcámnak. Egy pár centi átmérőjű kőrt akarok kivágni csupán. Az egyenetlenség sem fog látszani, mert takarásban lesz a fedő alatt.
2015. márc. 31. 09:12
 6/8 Wadmalac ***** válasza:
Milyen vastag lemez?
2015. márc. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
2mm körüli.
2015. márc. 31. 11:21
 8/8 Wadmalac ***** válasza:

Arra lézer lenne az ideális, nem is lenne drága.

Plazmához kicsit vékony, de meg lehet próbálni.

2015. márc. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!