Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri saválló anyagból...

Megéri saválló anyagból csináltatni kipufogórendszert?

Figyelt kérdés
Egy sima szett 35 ezer forint, savállóból meg közel a duplája. A sima nálam úgy 1 évet szokott bírni és kilyukad.

2015. aug. 6. 13:44
 1/10 anonim válasza:
nem
2015. aug. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
megéri
2015. aug. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy utszával odébb lakó csőszerelő ismerősöm készített még a kommunizmusban a dácskája alá saváló kipufogót és utána dácsiát cserélt a kipufogón annyira bírta.
2015. aug. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Orok élet.
2015. aug. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

'Dácsiát cserélt a kipufogón' :'D


Amúgy igen, még szép hogy megéri nem is kérdéses.

2015. aug. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha ilyen olcsó, hogy 70-ből megvan és a másik csak 1 évet bír, akkor persze. Mi a kérdés? :D

Amúgy nem tudom mit csinálsz vele, hogy egy év alatt szétrohad... 30-35ekm-t megyek évente télen-nyáron, hóviharban-kánikulában, városba-autópályán. Idén 10 éves az autóm és a gyári (nem saválló) kipufogónak semmi baja.

2015. aug. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

Az autó típusát még nem írtam, így itt az ideje: Lada. Pontosabban Lada 2101. Akinek volt már Ladája azt tudja, hogy mennyit bír az új: felteszi az ember és kb. 2 hónap múlva valahol biztos hogy lyukas lesz. Én ezt meg szoktam foltozgatni így bírja 1 évig. Sajnos ezek már után gyártott hulladékok, bár az eredeti is hasonló minőségű volt (na igen, az oroszok és a lemezgyártás: szinte minden lemezt több vékonyabból préseltek össze, ezért is rohadtak szét a Ladák karosszériaelemei).


Akkor bepróbálkozok egy saválló szettel, ha kibír 2 évet akkor megéri megvenni :D

2015. aug. 11. 21:07
 8/10 anonim ***** válasza:
Van a családban 2101-es Lada, igen. Tavaly műszaki előtt cseréltem én is rajta a hátsó dobot. Az előző 1993-ban került fel, tehát 21 évet bírt. Az azt megelőző volt a gyári 1978-ból. Az tényleg kevesebb ideig, csak 15 évig húzta. De hozzáteszem, hogy a miénk garázsban áll és nagyon keveset van használva, télen a sós időszakban meg még ritkábban.
2015. aug. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ez érdekes. Akkor felétek más gyártmányok érkeztek, meg akkor az eredeti is jó minőségű volt.


3 éve mikor hozzám került az autó és éppen cserére érett a kipufogó, körbekérdezgettem, hogy hol vegyek és hogy mennyit bírnak az újak. Mindenki (köztük jó pár autószerelő is) azt mondta amit én is leírtam, max. 1 éve. És kész.


Én heti szinten kb. 200 kilométert megyek az autóval, télen is, valamint nem tartom garázsban. Akkor ez is közrejátszhat, hogy ilyen hamar tönkremegy.

2015. aug. 13. 19:33
 10/10 anonim ***** válasza:
# 3 szakakadok. :))
2015. dec. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!